Evcil Hayvanlar

En İyi Kedi Maması Markaları

instagram takipçi hilesi

En İyi Kedi Maması Markaları: Hayatımızda önemli bir yere sahip olan ve huzur ve neşe veren varlıklarıyla bizi mutlu eden evcil veya sokak hayvanlarımızın sağlıklı beslenmesi ve gelişmesi için ona uygun kaliteli mama seçmemiz gerekiyor.

Kedileriniz için yaş grubuna göre mama vermeniz patili dostlarınızın uzun ömürlü olmasını sağlar. Yavru kediler için farklı, yaşlı kediler için farklı ve kısırlaştırılmış kediler için farklı mama çeşitleri bulunur. Ancak hepsi aynı içeriği taşımaz ve ideal besin değerini ve lezzeti vermez. Piyasada çok fazla kedi mama çeşitleri bulunmaktadır. Peki en iyi kedi maması markaları nelerdir?

En Iyi Kedi Mamasi Markalari 2 768x432 1

En İyi Kedi Maması Markaları

Pro Plan Kedi Maması

En Iyi Kedi Mamasi Markalari 2 2 405x405 1

En iyi kedi maması markaları arasında bulunan Pro Plan yetişkin, yavru ve kısırlaştırılmış kediler için üretilmiştir. Yavru ve yetişkin kedilerin gelişimini desteklemek ihtiyaç duydukları besinsel ihtiyaçları karşılamak amacıyla gerçek tavuk etinden üretilmiştir. Pro Plan kedi mamasının içeriğinde Omega ve A vitamini bulunmaktadır.

Hill’s Science Plan Kedi Maması

En iyi kedi mamasi markalari 3 405x405 1

Hills Science Plan yavru, kısırlaştırılmış ve 1 yaşından büyük yetişkin kedilerin bağışıklık sistemini destekleyen ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için uzman veteriner hekimler tarafından geliştirilmiş sodyum ve protein değerleri yüksek olan Hills Science Plan tercih edilen en iyi kedi maması marka sıralamasında yer almaktadır. Sağlıklı ve parlak tüyler için omega 3 ve omega 6 içermektedir. Taurin içeriği ile kedinizin hem görsel duyularını hem de kalp sağlığını korumaya yardımcı olmaktadır.

Royal Canin Kedi Maması

En iyi kedi mamasi markalari 4 405x405 1

En iyi kedi maması markaları arasında yavru, yetişkin ve cins kediler için ayrı ayrı üretilen Royal Canin protein ve vitaminlerle desteklenerek kedinizin bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Cins kediler için çene yapısına özel olarak üretilmiştir. Bu özelliği ile  ağız hijyenini desteklemeye yardımcı olur. Omega 3 içeriği sayesinde kemik ve eklemleri güçlendirmektedir.

Reflex Plus Kedi Maması

En iyi kedi mamasi markasi 5 405x405 1

Yetişkin ve yavru kediler için uygun uzmanlar tarafından özenli ve dengeli formüle edilmiş, kuzulu pirinçli, tavuklu kuru kedi mamasıdır. Kediler için son derece besleyici ve protein değeri yüksek Reflex kedi mamaları ile kedilerin besinsel ihtiyaçlarını karşılarken, gelişimlerini sağlıklı bir şekilde destekler.

Purina Yavru Kedi Maması

En iyi kedi mamasi markasi 6 405x405 1

Hem yavru hem yetişkin hem de kısırlaştırılmış kedilerin sağlıklı gelişmelerine yardımcı olurken bağışıklık sistemlerinin de güçlendirmesine destek veren Purina One kedi maması içeriğindeki vitamin ve besinlerle sağlıklı ve kaliteli en iyi kedi maması markaları arasında yer almaktadır.

Farmina N&D Kedi Maması

En iyi kedi mamasi markasi 7 270x405 1

Farmina ND İtalyan markası olup, kedinizin tamamen damak tadı ve doğası göz önünde bulundurularak üretilmiştir. Ürün içeriğinde vitaminler, mineraller ayrıca sebze ve meyveler bulunmaktadır. Yavru, hamile veya emziren kediler için formüle edilmiştir.

Dr. Sacchi Premium Kedi Maması

En iyi kedi mamasi markasi 8 2 368x405 1

Dr. Sacchi Premium kedi maması, 1 yaşına kadar kedilerinizin sağlıklı beslenmesine yardımcı olur. İçeriğinde bulunan yüksek kaliteli hayvansal proteinler ve Omega 3 ve 6 ile kedinizin güçlü ve parlak tüylere ayrıca sağlıklı deriye sahip olmasını sağlamaktadır. Yapay tatlandırıcı, koruyucu ve renklendirici içermez.

Kuru Kedi Mama Ve Yaş Mama Arasındaki Farklar Nelerdir?

Patili dostlarımızın yaşam kalitesini arttırmak ve uzun ömürlü olmasını sağlamak için sağlıklı beslenmesi büyük rol oynar. Kedilerin beslenmesinde genellikle kuru kedi maması tercih edilmektedir. Kuru kedi mamasının tercih edilmesinin en büyük sebebi kuru mamaların içeriği ve çeşitliliğidir.

En İyi Kedi Maması Markaları

Her yaş grubuna ve cinsine göre oldukça çeşitlilik gösteren kuru mamalar tüm gün bozulmadan mama kabında durabilir. Böylece kediniz sık sık mama yer ve yeme alışkanlığını sağlıklı bir şekilde destekler. Ayrıca içeriğinde bulunan protein ve vitaminlerle kedinizin sağlıklı beslenmesini ve bağışıklık sistemini güçlendirmesini sağlamaktadır.  Kedi kuru mamasının bir diğer avantajı ise ekonomik fiyatta olmasıdır.

Yaş mama, kuru mamaya göre çok daha zengin bir aroma verdiği için kediler severek tüketmektedir. Ancak yaş mama daha farklı bir süreçte üretilmektedir. Genel olarak et yan ürünleri, sebzeler, tahıllar, mineraller ve yağlar, su ve jelleştirme maddeleri ile karıştırılarak üretilmektedir. Süreç aşaması zor olan yaş mamalar genellikle kedilerinize günlük olarak değil ek besin olarak takviye verilmesi gerekmektedir.

Yaş kedi mamasının en büyük avantajlarından biri kedinizin ekstra su içmesini sağlayarak vücut su dengesini korur. Ayrıca böbrek veya idrar yolu gibi  sağlık sorunlarının önüne geçmesini sağlamaktadır.

En İyi Kedi Maması Markaları ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu