Evcil Hayvanlar

Kedi Kumunda BigCat İle En Avantajlı Seçenekler

instagram takipçi hilesi

Kediler, tuvalet ihtiyaçları için belirli alanları seçerler. Sokaklarda yaşayan kedilere baktığınızda kum ve benzeri bir yapıda yeri bulması gerekir. Ancak evlerde beslenen kediler için bu kedi kumu ihtiyacını ortaya çıkarır. Çünkü doğal ortama en yakın tuvalet ihtiyacını bu ürünler karşılamaktadır. Evlerde beslenen kedi oranı arttıkça da bu ürünlere olan rağbet günden güne artmaktadır. Yavruyken alınan kediniz varsa ise kedi kumuna alıştırmak bir süre alabilir. Ancak alışma süresi sonrasında hem kedi hem de sizin için rahatlık sağlayacak bir üründür.

kedi kumu

Farklı yaş ve cins kedilere göre farklı kedi kumu çeşitleri de görülebilmektedir. Doğru ürünü seçmek bu alışkanlığın devamlılığı açısından önemlidir. Eğer kedinizin alışamadığı ve istemediği bir kum olursa tuvalet ihtiyacını evin farklı köşelerinde gerçekleştirebilir. BigCatTr’de bu anlamda her türlü çeşidine ulaşabilir ve bu ürünleri kullanabileceğiniz kedi tuvaleti seçeneklerini de beraberinde tercih edebilirsiniz. Siteyi şimdi ziyaret edip, en avantajlı seçeneklerle siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Kedi Kumu Çeşitleri Nelerdir?

Kedi kumu çeşitlerinde karşınıza farklı seçeneklerin çıkması aklınızı karıştırabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta şudur, kedilerin yaşı ve alerjik durumlarının olup olmadığıdır. Bir de kullanım ihtiyacınıza göre seçenekler olabilir. Yani kokulu kedi kumu seçenekler ortamdaki koku yayılımını önleyen bir seçenektir. Kedilerin hassasiyet durumuna göre silika kedi kumu da önerilebilir. Bunlar dışında da bentonit kedi kumu, karbon kedi kumu seçenekleri vardır. Hızlı emici ve kokuyu önleyen türlerdendir. İçerikleri farklılık gösterebilir. BigCatTr’de çam peleti kedi kumu ve klasik kedi kumları gibi daha birçok farklı seçenek vardır.

Genel olarak topaklanmayan kedi kumu ve topaklanan kedi kumu olarak kategorize edilebilirler. Topaklanmayan seçeneği iyi bir öneri olmayabilir. Tuvaletin sürekli değiştirilmesi gerekir. Etrafa koku yayılımı yapabilir.

Ancak topaklanma yapan seçenekler çok daha sağlıklıdır ve kedi tuvaletleri bu sayede daha rahat temizlenebilir. Kokuyu, topaklanmayla birlikte hapseder, ortam temizliğini sağlar. Kumun temizliğinden sonra yeni eklenen kum, kedinizin de arayacağı bir durumdur.

Doğru Kedi Kumu Nasıl Seçilir?

Ürünlerin doğru seçenekleriyle tercih edilmesi için standart kriterler yoktur. Çünkü farklı yaş ve ihtiyaçlara göre çeşit çeşit kedi kumları bulunabilir. Önemli olan kedinizin tuvalet ihtiyacını karşılamada sorun çıkarmamasıdır. Ancak seçimi konusunda dikkat edilmesi gerekirse

  • Eğer kedi yavruluk dönemindeyse henüz bir tuvalet alışkanlığı olmayabilir. Topaklanma yapmayan seçenekler bu aşamada ideal olabilir. Alışkanlık kazandıktan sonra topaklanan seçeneklere geçilebilir.
  • Kokulu seçenekler sizin için doğru bir tercih olabilir. Ancak kimi kediler kokulara karşı alerjik reaksiyon gösterebilir. Bunun takibini yaparak daha doğru bir seçeneğe geçebilirsiniz.
  • Kumların tozlanma yapmaması hem kediler açısından hem de ortam temizliği açısından önemlidir.
  • Eğer ki kediniz kuma alışamadıysa değiştirin. Alıştırma sürecinde daha düşük gramajlarla ürünleri tercih ederek doğru ürüne karar verebilirsiniz.
  • Tercihiniz en ucuz kedi kumu olabilir ancak bu yönde kumu sürekli değiştirirseniz kedinin tuvalet alışkanlığına zarar verebilirsiniz.

Kedi Kumlarında ‘Online’ Fırsatlar BigCat’te!

Hayvanseverlerin sürekli olarak talep ettiği mamalar ve kedi kumlarıdır. Kumların değiştirme süresine bağlı olarak 10 kg kedi kumu, 1 ay gibi bir sürede tükenebilir. Bu yüzden de sürekli bir talep vardır. Piyasada bu ihtiyaca göre onlarca çeşit ürün ve marka vardır. Aralarından en iyi kedi kumu seçebilmek de bu anlamda kafa karıştırabilir. Ancak kediniz için en doğal içerikli olanlar doğru tercih olacaktır. BigCatTr’de tamamen organik içerikli kumlar farklı gramajlarıyla paketlenir. Herhangi bir şekilde kimyasal içeriğe sahip olmayan BigCat organik kedi kumları hem ekonomik hem de kedinizin sağlığı için en ideal seçeneklerdir. Online alışverişinize özel ise birbirinden özel fırsatlarla temin edebilirsiniz.

https://www.bigcattr.com/

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu