Alışveriş Rehberi

Kedi Maması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

instagram takipçi hilesi

kedi mamasi seciminde dikkat deilmesi

Hayatımızı hayvan dostlarımızla paylaşmaya karar verdiysek eğer, onlar hakkında pek çk bilgiye de sahip olmamız gerekir. Davranışları, ifade etmek istedikleri, yaşam alanları, psikolojileri ve elbette beslenme şekilleri, eğitimleri gibi pek çok konuda bilgi sahibi olmamız bakımını üstlendiğimiz dostlarımız için oldukça önemlidir.

Evcil hayvan bakımı bir çocuk sahibi olmaktan çok da farklı değildir. Tıpkı bebek bakımı sırasındaki ya da bir çocuk yetiştirirkenki özeni gösteriyor olmalısınız. Yediği içtiği, oyun vakti, tuvalet eğitimi gibi konularda hassas davranmalı, doğru hareket etmelisiniz.

En çok tercih ettiğimiz ev arkadaşlarımız kedilerin mamalarına dikkat…

Evcil dostlarımız arasından en çok kedi dostlarımızı seçeriz ev arkadaşı olarak. Yatıştırıcı varlığı, ruhumuzu tedavi edici ses ile adeta bir terapist etkisi yaratan kedi dostlarımız için kaliteli bir yaşamı sunmak, daha sağlıklı ve daha uzun bir yaşamı sürdürmeleri için en çok beslediğimiz gıdalara dikkat etmeliyiz.

Gelişigüzel, kalitesi hakkında fikir sahibi olmadığımız gıdaları, kedi dostlarımıza vermek oldukça yanlış bir davranış olacaktır. Öncelikle sevimli dostlarımızı beslerken onlar için hazırlanmış özel kedi maması kullanmanız gerekir.

Kullandığınız kedi mamasının taze olup olmaması da oldukça önemlidir. Kedinize sunduğunuz mamanın taze kedi maması olup olmadığı konusunda bizzat kedinizden yardım alabilirsiniz. Keskin koku duyuları sayesinde bir besinin taze ya da bozulmuş olduğunu rahatlıkla anlayabilir.

Kedi dostlarınızın mamalarında tercihinizi belirlerken dikkatli davranmalısınız

Kedi dostlarınız için seçtiğiniz gıdalarda, belirleyici bazı faktörler vardır. Doğru ve sağlıklı içeriklere sahip gıdalar, kaliteli bir vakti ve kediniz için sağlıklı, uzun bir yaşamı beraberinde getirecektir. Bu sebeple onlar için en iyi kedi maması hangi marka, nereden alınırsa güvenli olur, doğru ölçü ne gibi sorulara yanıtlar bularak beslenmelerine yardımcı olmalısınız.

Kedileriniz için mama seçimi yaparken öncelikli olarak kedinizin yaşı, türü, sağlık sorunları gibi faktörleri mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin yavru kedi maması ile yetişkin bir kedinin beslenmesi gereken mama aynı olmayacaktır.

Gelişim döneminde olan yavru kedilerinizin, doğru beslenme ve sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için, yavru kediler için üretilmiş olan, yaş aralıklarına uygun vitamin ve mineralleri içeren mamalar tercih edilmelidir.

Kısırlaştırılmış kedilerinizi, anlara özel mamalarla besleyin

Bazı sağlık problemleri ya da kontrolsüz çoğalmayı önlemek adına, kediler kısırlaştırılmak durumunda kalırlar. Kısırlaştırılmış kedilerinse mutlaka onlara özel olarak üretilmiş mamalarla beslenmeleri gerekir.

Kısırlaştırılmış kedi mamaları, kilo alımını dengede tuttuğu, kedinizin sağlık problemi dikkate alınarak hazırlanmış besin değerlerine sahip olduğundan kısırlaştırılmış kedi maması kullanmak, çok daha sağlıklı bir seçim olacaktır. Bu mamalar, onların sağlığı açısından oldukça önemli bir tercih olacaktır.

Yaş kedi maması mı yoksa kuru mama mı tercih etmelisiniz?

Pek çok kişinin kedilerin beslenme şekli ile ilgili merak ettiği konu, yaş kedi maması mı yoksa kuru kedi maması mı vermesi gerektiğidir. Unutmamak gerekir ki yaş kedi mamaları, daha lezzetli oluşu sebebiyle kedilerin en çok keyif aldığı mamalardır.

Üstelik yaş mamalar kuru mamalara oranla çok daha faydalıdır. Ancak yine de bazen ikisini karıştırarak vermek kedinizi farklı bir besine alıştırmak ya da kuru mamadaki besin değerlerini almasını sağlamak adına gerekli olabilir. Sonuç olarak her iki mama da kediniz için gerekli besin değerlerine göre hazırlanan gıdalardır.

Bir yaşını geçtikten sonra yavru kedilerinizi artık kuru mamalar ile tanıştırabilir, her yaşa uygun kedi maması çeşitleri içerisinden kuru ya da yaş olan mamaları tercih edebilirsiniz.

Kedileriniz için tercih ettiğiniz en kaliteli mamalar Pet ihtiyaçta

Kedileriniz için en doğru mama çeşitlerine en doğru adresi takip ederek ulaşabilirsiniz. Uzun süreli tecrübesi, hayvan dostlarımızla ilgili pek çok ihtiyacı karşılayan ve sayısız ürün çeşitliliği sunan Pet İhtiyaç kedi mamaları konusunda da yardımınıza koşuyor.

Pet İhtiyaç, kedi mamalarında sayısız ürün çeşitliliği, sunduğu markaların kalitesi gibi kedi maması fiyatları ile de hayvan severlerin aradıkları kaliteyi uygun fiyata temin etme imkânı sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu