Evcil Hayvanlar

K9 Köpeği Özellikleri Alman Kurdu Bilinmesi Gerekenler

instagram takipçi hilesi

k9 kopegi

Alman Kurdu, en güçlü ve en zeki ırklardan biridir. Özellikle esnek ve atik vücudu ile popülerdir. Alman kurdu köpeği olarak da tanınmaktadır. Fiziksel özellikleri bir kurdu andırmaktadır.

Köpek ırkları içerisinde oldukça gelişmiş bir cinstir. Sahiplerine olan derin sadakatleri ilgi çekmektedir. Alman kurdu, tam bir görev köpeği olarak tercih edilmektedir. Çok zeki oldukları için, eğitimleri de oldukça kolaydır.

k9 köpeği

Yavru Alman Kurdu Kaç TL?

Yavru Alman kurdu fiyatları köpeğin cinsiyetine göre değişebilmektedir. Yine de ortalama olarak, 2.500 TL ile 18.000 TL arasında farklılık gösterdiği söyleyebilir.

Alman kurdu rengi, yaşı, eğitimi gibi etkenler, fiyatlarını da değiştirmektedir. Yavru Alman kurdu köpekleri, her zaman daha yüksek fiyatlardadır.

Alman Kurtları Kaç Lira?

Alman kurtları fiyat olarak, çok geniş bir aralıkta olabilmektedir. Özellikle Alman kurdunun yaşı bu noktada fiyatların yükselmesine neden olan bir faktördür.

Yetişkin ve eğitimli bir Alman kurdu, oldukça pahalı olabilir. Yaklaşık olarak yetişkinlerin fiyatları, 6.000 TL’den başlamaktadır. Köpeğin durumuna göre, çok yüksek fiyatlara Alman kurdu da bulabilirsiniz.

alman kurdu

Alman Kurdu Orijinal Olduğunu Nasıl Anlarız?

Alman kurdu duruşu ile kendini net bir şekilde ayırt etmektedir. Kürkü, kulak ve yüz yapısı da belirleyici özelliklerindendir. Özellikle göz renginin, kürk rengi ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Boyun bölgesinin çok gelişmiş ve kaslı olması gerekir. Boğaz bölgesinde bir sarkma görülmemelidir. Alman kurdu özgüvenli ve dik duruşu ile bilinmektedir. Dik kulakları ve atletik yapısı, onun ayırt edici özelliklerindendir.

Alman Kurdu En Fazla Kaç Yıl Yaşar?

Alman kurdu, sağlıklı bir yaşam sürdüğünde 10 ile 14 yıl yaşayabilmektedir. Yaşadığı ortam, bu süreyi etkilemektedir. Genelde dışarıda bakılan bir köpek ırkıdır. Dış şartlara karşın çok dayanıklıdır.

Düzenli ve sağlıklı beslenmesi gerekmektedir. İyi şartlarda yetiştirilirse, daha uzun yıllar yaşayabilir.

Alman Kurdu Neyi Sevmez?

Alman kurdu, sahipleri ile sürekli olarak iletişim halinde olmak ister. Ailesine çok düşkün bir köpek ırkıdır. Bunun için onu yalnız bırakmamaya dikkat etmelisiniz. Uzun süre yalnız kalmak, onu hırçınlaştırabilir.

Hareketli bir köpek olduğu için, evde vakit geçirmek istemezler. Bahçe gibi yerler onlar için daha idealdir. Yalnız kalmayı kesinlikle sevmezler.

Alman Kurt Köpeği Evde Bakılır Mı?

Alman kurt köpeği, bazı kesimler tarafından evde de bakılabilir. Yapı olarak evde bakmak için, pek uygun bir ırk değildir. Yavru iken, doğru bir ev içi eğitimi verebilirsiniz.

Özellikle kazma, havlama gibi alışkanlıkları çok fazladır. Eşyaları çiğneme eğilimi gösterebilirler. Apartman yaşamına pek uyum sağlayamayabilir.

Alman Kurdu Yalnız Kalır Mı?

alman kurdu k9

Alman kurdu, yalnız kalmaktan hoşlanmaz. Sahiplerinden uzak kaldığı her saat, biraz daha endişeye kapılırlar. Bu da onların daha saldırgan olmasına neden olabilir.

Evde tek başına bırakmanız tavsiye edilmez. Bir zaman sonra sıkılacaktır. Bu durum onun bazı eşyalara zarar vermesine neden olabilir. Koltuk, terlikler, ayakkabılar veya yastıkları çiğneyebilir. Alman kurdu yalnız kaldığı zaman, havlayabilir.

Alman Kurdu Tehlikeli Mi?

Alman kurdu, iri ve sert görünümü ile bilinir. Sahiplerini ve ailesini çok benimser. Yine de saldırgan davranışlarda bulunabilir. En sadık olan köpek türlerinden biridir. Yanlış bir eğitim verilirse, tehlikeli olan bir ırktır.

Yavru döneminden itibaren, sosyalleşme konusunda iyi eğitilmelidir. Yabancılar ve hayvanlara karşın saldırgan olabilir. Ancak vereceğiniz eğitim ile bu durumu düzeltebilirsiniz.

Alman Kurdu Türkiye’de Yasak Mı?

Alman kurdu beslemek, ülkemizde yasak değildir. Ancak tehlikeli köpek türlerinden biridir. Bunun için ağızlık ve tasma kullanımı zorunludur.

Alman kurdunu gezdirirken, mutlaka ağızlığını takmalı ve tasma kullanmalısınız. Aksi takdirde ceza alabilirsiniz.

Alman Kurt Köpeği Üşür Mü?

Sık kürkü ve uzun tüyleri, Alman kurdunun en bilindik özelliklerindendir. Çoban köpeği olarak da bilinirler. Bunun için soğuk hava şartlarına karşı da dayanıklıdırlar.

Yine de köpeğinizin sağlığı için, aşırı soğuklarda dikkatli olmalısınız. Tüyleri, onları belirli dereceye kadar soğuktan koruyabilir.

Alman Kurdu Kaç Gün Aç Kalabilir?

Alman kurdu çok dayanıklıdır. Açlık süresi maksimumum 2 haftayı kadar bulabilir. Ancak köpeklerin bu kadar uzun süre aç bırakılmaları tavsiye edilmez. Alman kurdunun en fazla 3 ile 7 gün açlık süresi vardır.

Alman kurdu ile ilgili tüm detaylara patibul.com sitemizden erişebilirsiniz.

 

MR

MaksatReklam MaksatBilgi'nin reklam servisidir. Doğal içerik reklamlarıyla , metin ve görüntülü ilgi çekici afiş reklamcılığını sizlere sunuyor. Bu sayede öne çıkıyorsunuz! Fark ediliyorsunuz !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu