Yerli Erkek Ünlüler

Çağlar Ertuğrul Kimdir?

instagram takipçi hilesi

çağlar ertuğrul

Tam adı: Çağlar Ertuğrul 
Doğum tarihi: 5 Kasım 1987
Doğum yeri: İzmir / Türkiye
Boyu:  1,88 m
Ailesi: Pınar Ertuğrul (Ablası)
Burcu: Akrep
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2012 ‘den bu yana
imdb-logo

Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Amerikalı oyuncu Jake Gyllenhaal’e olan benzerliğiyle oldukça dikkat çeken ve kendi çıkışı Dağ filmiyle yapan Çağlar Ertuğrul Kimdir? Biyografisiyle karşınızdayız!

Çağlar Ertuğrul , 5 Kasım 1987 tarihinde Karşıyaka, İzmir’de dünyaya geldi. Annesi bir diş hekimidir . Babası ise jeoloji mühendisidir. Pınar Ertuğrul adında da bir ablası vardır.

Eğitimini Bornova Anadolu lisesinde 2005 yılında mezun olup, ardından 2011 yılında da Koç Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olarak eğitim hayatını tamamlamıştır.

Kariyerine ise üniversitede zaten tiyatro kolundayken 3 yıl boyunca tiyatro yaparak başlamış ve kendini geliştirmeye başlamıştı. Hatta üniversitenin son sınıfındayken,Akademi 35 Buçuk Sanat Evinde ve  3 MOTA Sanat Atölyesinde modern oyunculuk eğitimi aldı.  Okuldan mezun olduktan sonra da ilk işi bir ajansa kaydolmak oldu.

İlginizi çekebilir: Nihat Altınkaya Kimdir?

Ajansla birlikte oyunculuk deneyimini ufaktan başlamıştı.İlk kez oyunculuk deneyimini profesyonel anlamda ve ekranlarda reklamlarda oynayarak başlamıştır. Sırasıyla; Rocco Sıkısakız Reklamı, Turkcell, Pınar Krem Peyniri gibi markaların reklam filmlerinde rol oynadı.

Ama onu Türkiye daha  çok Dağ filminde Oğuz karakteriyle tanıdı. Alper Çağlar’ın yaptığı bu film Türkiye’nin doğusunda teröristlerle çatışma anında geçen ikilinin hikayesini anlatıyordu. Bu film yurt dışında da büyük ilgi görmüştür. Öyle ki Dağ filminin devamı olan Dağ 2 filmi de yapılmış ve Çağlar Ertuğrul bu filmde de yine aynı karakterle oynamıştı.

2012 ile 2014 yılları arası yayınlanan ve genel yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül‘ün yaptığı Benim için üzülme adlı dizide Sinan karakterine hayat verdi. Bu dizide oynayan diğer oyunculardan bazıları; Fulya Zenginer, Öykü Çelik,Selin Şekerci ve Tansel Öngel gibi oyunculardı.

2014 yılında kısa süre yayınlanan dizi Boynu Bükükler ‘de yer aldı. Komedi türündeki gençlik dizisinde Sedef Avcı,Murat Akkoyunlu  ve Ahmet Saraçoğlu gibi isimlerle rol oynadı.

Yine aynı yıl başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ile Farah Zeynep Abdulah‘ın rol aldığı Kurt Seyit ve Şura adlı dizide yer aldı. Bu dizide Yusuf karakterine hayat verdi. Bu dizide oynayan diğer rol arkadaşları ise Seda Güven,Ushan Çakır,Birkan Sokullu. 2014 yılında birden fazla projede oynadı. Onlardan bir diğeri de Beyaz Karanfil adlı diziydi.

İlginizi çekebilir: Bir Derdim Var Dizi Konusu ve Oyuncuları

2016 yılında da yukarıda da bahsettiğim gibi Alper Çağlar‘ın Dağ filminin devam filmi olan Dağ 2 ‘de yine oğuz karakteriyle gördük. Bu filmde birinci filmde de eşlik eden Ufuk Bayraktar ‘da vardı. Diğer oynayan oyuncular ise ; Ahu Türkpençe,Emir Benderlioğlu,Murat Arkın ,Murat Serezli.

2017 yılında yine televizyonda Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde yer aldı. Bu dizideki oynadığı karakter ise Yağız Egemen’di .Bu dizide Afra Saraçoğlu,Nazan Kesal,Deniz Baysal,Tolga Güleç,Mahir Günşiray gibi isimlerle rol aldı.

2019 yılında Kanal D ‘de yayınlanmaya başlayan Afili Aşk dizisinde Kerem Yiğiter karakterine hayat veriyor. Bu dizide Burcu Özberk ile birlikte baş rol oynuyor.

Çağlar Ertuğrul, tenis,futbol,basketbol ve voleybol oynamayı çok seviyor . İngilizce’yi çok iyi biliyor . Almanca’yı da iyi derecede biliyor.

Çağlar Ertuğrul Rol Aldığı Tiyatro Oyunları 

 1. Romeo ve Juliet
 2. Yobaz
 3. Kaos Teorileri
 4. Leş

Çağlar Ertuğrul Filmleri ve Dizileri 

 1. 2019 – Afili Aşk – Kerem Yiğiter (Dizi)
 2. 2018 – Yanımda Kal (Emir) (Film)
 3. 2018 – Ailecek Şaşkınız (Doktor Onay)(Film)
 4. 2017 – Fazilet Hanım ve Kızları (Yağız Egemen)(Dizi)
 5. 2016 – Dağ 2 (Oğuz)(Film)
 6. 2016 – Biz Size Döneriz (Akın)(Filmi)
 7. 2014 – Beyaz Karanfil (Başar) (Dizi)
 8. 2014 – Kurt Seyit ve Şura (Yusuf) (Dizi)
 9. 2014 – Boynu Bükükler (Kaptan) (Dizi)
 10. 2014 – Bana Masal Anlatma (Erdil)(Filmi)
 11. 2012 – 2014 – Benim İçin Üzülme (Sinan)(Dizi)
 12. 2012 – Dağ (Oğuz) (Filmi)

Videoları

 

Fotoğrafları

Kaynak
Googlebiyografisi

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu