Film & Dizi Önerisi

Biz Size Döneriz Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

2017 yılı yapımı Türk gençlik ve komedi filmi olan Biz Size Döneriz, 31 Mart 2017’de vizyona girmiştir. Filmin senaryosu ve yönetmenliği Doğa Can Anafarta‘ya aittir. Doğa Can Anafarta aynı zamanda Damat Takımı, Hababam Sınıfı Yeniden, Enes Batur’un Gerçek Kahraman filmlerini yönetmesiyle de bilinmektedir. Korku filmlerinden gençlik ve komedi türlerine geçiş yapan yönetmenin bu filmi merakla beklenmiştir.

Film vizyonda beklenen gişe başarısının altında kalmış olsa da izleyen herkesi konu ve kadrosu bakımından mutlu etmiştir. Box Office verilerine göre Biz Size Döneriz filmi 157.021 seyirciyle 4 hafta vizyonda kalmıştır.

biz size döneriz 685x969 1

Biz Size Döneriz Film Konusu

Biz Size Döneriz filmi üniversiteden mezun olarak hayata atılmaya çalışan altı gencin yaşam, kariyer ve aşk mücadelelerini konu almaktadır. Hikaye Akın, Lale, Nur, Cahit, Defne ve Yusuf isimlerindeki gençlerin üniversitenin ilk günü başlayan ve son gününe kadar bitmeyen bir arkadaşlık ve dostluk hikayesi üzerine kurulmuştur. Filmde her yeni mezun olan gencin iş görüşmelerinde yaşadıkları tespitler eğlenceli bir şekilde gösterilmektedir.

Kariyer hayallerinin peşinden gitmek isteyenlerin hayatla mücadeleleri de alaycı ancak hayatın acı gerçeklerini gösterecek şekilde ifade edilmektedir. İşin içinde yer alan aşk hikayeleri ve ihanetlerde olayları ve hayatlarını daha da karıştırmaya yetecektir.

biz size döneriz

Biz Size Döneriz’i diğer birçok gençlik filmlerinden ayıran fark ülkedeki işsizlik sorununa özellikle vurgu yapması olmaktadır. Bunu da yeni mezun gençler üzerinden yapması hikayenin değerini arttırmıştır. Filmi izleyenler Sınav filminden bu yana yapılan en iyi gençlik filmi olduğu yönünde eleştiriler yapmıştır.

Olumlu eleştirilerde, var olan hikayeyi en başarılı ve eğlenceli şekilde aktarmayı başarabilen bir kadronun olması da çok etkili olmuştur.

biz size döneriz 1 685x385 1

Filmin Oyuncu Kadrosu

Filmin başrollerinde yer alan altı gencin birbirine geçmiş olan hayat ve yaşam hikayelerini izlerken altı başarılı oyuncu ismin de enerjilerine şahit oluyoruz. Filmin baş rollerini Hande Soral, Çağlar Ertuğrul, Fırat Albayram, Bestemsu Özdemir, Tarık Ündüz ve Ceyda Kasabalı oluşturmaktadır. Aynı zamanda filmde sürükleyen ve akıcı bir anlatımla hikayeye kapılırken Yetkin Dikinciler’in dış sesi eşliğinde anlatımıyla karşılaşmaktayız.

Filmin Tam Oyuncu Kadrosu 

31 Mart 2017 tarihinde vizyona giren Biz Size Döneriz filmi Youtube başta olmak üzere birçok platformda yer almaktadır. Ancak televizyondan izlemek isteyenler içinde bu akşam (29 Nisan 2020) Tv’de ilk kez yayınlanacaktır.

biz size döneriz 4 685x573

Filmin Fragmanı

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu