Film & Dizi Önerisi

Dağ 2 Filminin Konusu ve Oyuncu Kadrosu

instagram takipçi hilesi

Dağ 2 filmi vizyona çıktığı günden beri izleyicilerin gözdesi oldu. Birçok sinema sever bu filmi izlemek için sinemalara koştu. Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini Alper Çağlar yapmıştır. 7 Özel Kuvvetler Askerinin yaşadığı macerayı anlatan Dağ 2 vizyona girmesinin üstünden 3 yıl geçmesine rağmen büyük bir heyecanla izleniyor. Peki Dağ 2 filminin konusu nedir? Oyuncuları Kimlerdir? tüm detaylar yazımızda…

Dağ 2 1

IMDb Puanı: 9.0
Vizyon tarihi: 04 Kasım 2016
Filmin süresi: 2 saat 15 dakika
Yönetmeni: Alper Çağlar
Oyuncuları:  Ozan Agaç, Bedii Akin, Murat Arkin
Türü: Aksiyon, Macera, Drama, Savaş
Yapım Ülkesi: Türkiye

Dağ 2 Filminin Konusu

Bir gazeteci olan Ceyda, Yezidi halkı ve onların uzun ıstırap ve terk edilme hikayeleriyle ilgili bir öykü anlatırken DAEŞ teröristleri tarafından kaçırılıyor. Komutan Veysel başkanlığındaki yedi kişilik bir Türk özel kuvvet ekibi onu kurtarmak için habersiz şekilde operasyona çıkıyor. Olayları Oğuz’un resminde başlarken olayları Oğuz’un gözünden görüyoruz.

dağ 2 3

Geri dönüşleri, kurtarma görevine gelinceye kadar bu adamların hayatını ve anılarını gösteriyor. Oğuz ve Bekir arkadaşlarının en iyisidir ve güçlerini birleştirmelerinde belirleyici bir faktör olan Oğuz ve Bekir’e hayatlarını veren iki Özel Kuvvet komando tarafından kurtarıldılar.

Ceyda, DAEŞ savaşçılarından ölümden birkaç saniye önce Özel kuvvetler ekibi tarafından güvence altına alındıktan sonra, dağdan geçerek LZ’ye (iniş bölgesi) havalanacakları yerden korunmaya başladı. Yolda, Yezidilere ve Irak Türklerine işkence eden bir grup asi ile karşılaşıyorlar.

Yanlarında bir kız çocuğunu ve IŞİD teröristleri tarafından işkence görmekte olan bir kadını kurtarıyorlar. İniş bölgesi yolculuğuna devam ediyorlar ve iniş bölgesi yakınlarındaki son köye vardıklarında, ertesi sabah IŞİD teröristlerinin bir taburunun saldırıya uğradığını görüyorlar.

Savunmasız köylüleri işgalcilere terk etmek ve hava desteği kendilerine ulaştığında bırakmak yerine, komutan köyün çocuklarını Ceyda ile birlikte güvenliğe gönderir. Bu arada, Komutan Veysel ve altı adamı, kaynakları sınırlı olan yüzlerce teröristle yüzleşmek için köyde kaldılar.

Köylüleri bir kömür hanesine bağladıktan sonra, binanın üzerine Türkiye bayrağını kaldırıyorlar. Özel kuvvetler ekibi, ileri yetenekleri ve kendine özgü yetenekleri olan ekibi, sayılarının olmamasına rağmen terörist taburunu düşürmeyi başarıyor. Bununla birlikte, takımın gücü Komutanın kendisinin, Mustafa ve Şeref’in ölümleriyle dörde düşüyor. Ölmeden önce komutan, adamlarına tüm köylülerin tahliye edilmesini emri verir.

dağ 2 3 1

Dağ 2 Film Oyuncuları

 • Çağlar Ertuğrul
 • Ufuk Bayraktar
 • Murat Serezli
 • Ahu Türkpençe
 • Atılgan Gümüş
 • Murat Arkın
 • Ahmet Pınar
 • Armağan Oğuz
 • Emir Benderlioğlu
 • Açelya Özcan
 • Buse Varol
 • Ozan Ağa

Dağ 2 İle İlgili videolar

Kaynak
Liste Film

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu