Film & Dizi Önerisi

Bana Masal Anlatma Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

2015 yapımı Bana Masal Anlatma, yapımcılığını BKM Film’den Necati Akpınar’ın yaptığı komedi filmidir.  9 Ocak 2015’te vizyona giren filmin yönetmenliği ve senaryosu Burak Aksak‘a aittir. Bana Masal Anlatma filmi Leyla ile Mecnun dizisinden kalemini tanıyıp sevdiğimiz Burak Aksak’ın ilk uzun metraj filmi olma özelliğini taşır. Kalabalık ve başarılı oyuncu kadrosuyla izleyenler tarafından olumlu eleştiriler almıştır. Toplamda 10 hafta vizyonda kalan Bana Masal Anlatma, 1.576.979 seyirciyle gişede başarı yakalamıştır.

bana masal anlatma 5 685x978

Bana Masal Anlatma Film Konusu

Filmin hikayesinin merkezinde masallar ve kahramanlıklar yer almaktadır. Suriçi semtinde geçen hikayede hayatını dolmuş şoförlüğü yaparak idare ettiren iyi kalpli bir adam olan Rıza, mahallesinin gözbebeği olan bir gençtir. Hiç beklemediği bir gün hayatına doğru bildiği her şeyi unutturacak Ayperi isimli bir kız girer.

Bu Ayperi isimli kız tam anlamıyla başka bir diyardan, Rıza’nın dünyasına düşen bir peri olur. Çünkü Ayperi, elini attığı tüm olayları güzelleştiren bir peri olan birisi olacaktır. Üstelik bu peri kahramanının peşindedir. Rıza ise kahraman olmanın peşinde…

bana masal anlatma

Bana Masal Anlatma, masallar dünyası ile absürtlerin iç içe geçtiği romantik bir komedidir. Sıradan bir mahallede yaşanan sıra dışı olaylarla anlatılan bu sıcacık hikayeyi kaçırmamalısınız.

bana masal anlatma

Filmin Oyuncu Kadrosu

Bana Masal Anlatma’nın oyuncu kadrosu çok geniş olduğundan dikkatleri üzerine toplamıştır. Filmin başrollerinde yer alan Rıza karakterini canlandıran isim Fatih Artman‘dır. Bir diğer başrol ise Ayperi rolüyle Hande Doğandemir‘dir. Filmde yer alan usta isimlerin bir kısmı ise Devrim Yakut, Erdal Tosun, Tarık Ünlüoğlu ve Gürkan Uygun gibi isimlerden oluşmaktadır.

bana masal anlatma 7 685x456

Geniş oyuncu kadrosuyla ilgi çeken filmin tam oyuncu listesi şöyle:

İstanbul’un Suriçi ilçesinde çekimleri yapılan Bana Masal Anlatma’yı beğenen izleyicilere Burak Aksak’ın aynı lezzetteki hikayelerinden olan Kara Bela, Sen Kimle Dans Ediyorsun? filmlerini de şiddetle tavsiye ederiz. Vizyondan kalkmasından kısa bir süre sonra dijital birçok platformda yer alarak izleyicilerine açılmıştır. Daha önce izleme şansı bulamayanlar veya yeniden izlemek isteyenler, Bana Masal Anlatma’yı bu akşam (6 Mayıs 2020) 20.15’te Kanal D ekranlarında izleyebilirler.

Filmin Fragmanı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu