Kişisel BakımMaksatModa

2018’in Makyaj Trendleri

instagram takipçi hilesi

Minimal retro kirpiklerden yuvarlak eyeliner hatlarına, siyahın gücünden yeni nesil ışıltılara; 2018’in makyaj trendleri bu yazımızda.

2018 makyaj trendleri

Yeni bir seneye girmenin vermiş olduğu heyecan ile 2018’in trendlerine göz atmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda ise 2018 makyaj trendleri var. Dünyaca ünlü markaların defilelerindeki görünümlere göz attık ve bu sene gözlerinizde ve teninizde uygulamanın zevkini çıkarabilecek olduğunuz birkaç ilham veren makyaj tarzını bir araya getirdik. İşte karşınızda 2018 senesinin makyaj trendleri.

2018’in Makyaj Trendleri

 

Yeni Işıltı

yeni isilti

İngiliz tasarımcı Jeremy Scott’un defilesinde sadecelikte gizli olan detaylar ön planda yer almaktaydı. Spor görünümleri efekter ile birleştiren koleksiyonda uygulanan makyaj da konseptin adeta özeti halindeydi.

Çıplak makyaj trendini sadece göz altındaki ışıltılar ile birleştiren Scott’un defilesi sizler için yeni ışıltılar konusunda ilham yaratıyor. Göz çevresi için taşlar ile süsleme sanatı 2018’de sizleri bekliyor olacak.

Yuvarlak Hatlar

yuvarlak hatlar

Bella Hadid’in Jason Wu defilesindeki kusursuz güzelliği aslında 2018’in diğer makyaj trendini de gözler önüne seriyor. Kedi gözü makyajında hatlar yuvarlaklaşıyor ve eyeliner kullanımı sert çizgilerden uzaklaşıyor.

Bu görünümü yaratmak adına ilk olarak yuvarlak kanat formunun dış çizgilerini çekin ve sonrasında içerisini doldurun. Küçük bor makyaj süngeri kullanarak bu formu kolay bir şekilde yakalayabilirsiniz.

Altın

altin

Rihanna fotoğraf karesi ile 2018’in ışıltı trendini ortaya koymuş oldu. Altın tonlarında aydınlatıcılar hayatınız güçlü bir biçimde gireceğinin belirtilerini veren Rihanna, dore sim detayları ve altın yansımasına sahip detaylar il senenin en metalik makyaj trendinin sarı olacağını kanıtlamış oldu.

Siyahın Gücü

siyah

Marc Jacobs, 2018 yaz ilkbahar defilesinde modellerin giysileri ve aksesuarları kadar makyajları da dikkat çekiyordu. Çünkü gözlerde dramatik görünümler geri dönüyordu! Alt ve üst kirpik hizalarını dolduran siyah eyeliner’lar kanat efekti ile dramatik bir açı çizdiği gibi grafik bir tarz yaratmakta.

Retro Kirpikler

retro kirpikler

Özenle bir bir ayrılmış kirpik görünümleri bu senenin göz makyajı trendleri arasında yer almakta. Twiggy’nin dramatik bir biçimde ayrılmış olan yoğun kirpik tarzına benziyor olsa bile daha zarif ve daha ince bir maskara uygulaması 2018’in makyaj trendleri arasında.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu