Kişisel Bakım

Dirseklerdeki Kararma Nasıl Geçer?

instagram takipçi hilesi

Dirseklerdeki kararmalar, özellikle esmer insanların baş belasıdır. Ancak beyaz tenli insanlarda da hiç azımsanmayacak kadar dirseklerde kararma şikayeti mevcuttur. Haliyle pek çok insan dirseklerdeki kararma nasıl geçer sorusunun cevabını aramaktadır.

dirsekler4

Dirseklerde meydana gelen kararmaların başlıca sebebi, vücudun o bölgesinin temizliğine dikkat edilmemesi, o bölgeye yeterli özenin gösterilmemesidir. Çalışırken, otururken veya yazarken dirseklerimizi oldukça sık kullanmamıza karşın örneğin ellerimiz kadar temizliğine ve görünüme dikkat etmeyiz. Haliyle o bölge temiz kalmadığı gibi üzerinde ölü deriler oluşacak ve kabuklanacaktır. Bu durum oldukça kötü bir görünüme sebep olabilmektedir. Siz de dirsek kararması şikayetinden muzdaripseniz bu yazımız size oldukça yardımcı olacaktır.

Dirseklerdeki Kararma Nasıl Geçer?

Dirseklerdeki kararmalara çözüm için pek çok seçenek mevcuttur. Ancak öncelikli tavsiyemiz dirseklerinizin temizliğine ve bakımına dikkat etmenizdir. Her duşta dirseklerinizi banyo lifi ile ovmalı ve ılık su ile güzelce durulamalısınız. Bunun yanında dirseklerdeki kararma nasıl geçer sorusuna cevap olarak pek çok maske ve karışım mevcuttur. Bunlardan en çok dikkat çeken ve uygulananları sizler için derledik.

Şeker-Zeytinyağı-Limon Karışımı

4 çorba kaşığı şeker

2 çorba kaşığı zeytinyağı

1 çorba kaşığı limon suyu

Ilık Su

Bir kap içerisinde şeker ve zeytinyağı bir kaşık yardımıyla yavaş yavaş karıştırılır. Ardından 1 çorba kaşığı limon suyu karıştırma kabına eklenir. Daha sonra karışım ile dirsekler 5 dk boyunca ovulur ve 10 dk beklenir. Ardından ılık su ile yıkanır. İsterseniz limon suyunu karışıma eklemek yeine yarım adet limonu karışıma batırarak, limonla dirseklerinizi ovabilirsiniz.

dirsekler2

Süt-Karbonat Karışımı

2 çorba kaşığı karbonat

1 çorba kaşığı süt

Ilık su

Pamuk

Bir kap içerisinde 2 çorba kaşığı karbonat ile 1 çorba kaşığı süt iyice karıştırılır. Ardından pamuk karışıma batırılır ve bu pamuk ile dirsekler 3-4 dk boyunca ovulur. Daha sonra ılık su ile yıkanır.

dirsekler3

Nane

Birkaç nane yaprağı kaynar suda kaynatılır. Ardından içerisine limon suyu eklenir. Pamuk yardımıyla dirseklere uygulanır ve ardından ılık su ile yıkanır.

Kaynak
KAYNAK 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu