Kişisel Bakım

Buhar Banyosunun Cilde 7 Faydası

Buhar Banyosunun Faydaları Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Yüz ve cilt güzelliği için çeşitli bakımları önceden sağlarız. Amaç burada daha genç bir görsellik kazanmak ve cildin daha pürüzsüz olmasına destek olmaktır. Yüzün güzelliğini yansıtan bazı bakım tüyolarını ciddiye almak gerekir. Mesela buhar banyosu ile cilt yenileniyor ve cildin içinde gizlenen yağ birikimi en aza düşerek nefes almasına katkıda bulunuyor. Peki,buhar banyosu gerçekten faydalı mıdır? hep  birlikte bilgilenelim, öğrenelim.

Buhar Banyosu Nasıl Yapılır ?

buhar

Buhar banyosunu evde kolay bir şekilde yapmanız mümkündür. Yapmanız gereken bir derin çelik tencerenin içine su eklemek ve o suyun yeteri miktarda kaynamasını sağlamaktır. Buhar banyosu için, buharın yüz kısmına iyice temas etmesi gerekir. Buhar cilde nüfus ettiği an itibari ile fayda sağlayacak, hatta cildinizde inanılmaz değişikliklere yol açacaktır.

Cilt bakımlarında sadece kürlere yeltenmemek gerekir. Buhar banyosu cildin gençleşmesi için faydalıdır. Bunun çok sık yapmamalısınız. çünkü cilt fazla ısıdan da zarar görebilir. Bu nedenle haftada 1 kere uygulamanız yeterli olacaktır.

Buhar Banyosu Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

aaaaaaqed

Buhar banyosunu yapmanız için kaynatılmış suyunuzun hazır olması gerekir. Kaynatılmış suyu düz bir beton zemine koyun. Daha sonra büyük bir banyo havlusu ile başınızı tencerenin içine eğerek havlu ile kapatın. Suyun içindeki buhar cildinize direk nüfus edecektir. Her çok fazla ısıda yüzünüz çekin ve  buharın gitmemesi için havluyu başınıza sererek ,buharın gücünden yararlanın. Yüzünüzden ter akana kadar bu işlemi sürdürebilirsiniz. Daha sonra gözeneklerin açıldığını hatta cildin inanılmaz nefes aldığını fark edeceksiniz.

 Buhar Banyosunun Cilde 7 Faydası

dgdfgdttttt

  1. Gözenekleri açar ve cildin derinlemesine temizler
  2. Cildin istenmeyen yağlarını eritir ve terle bunun atılmasını sağlar. Ciltteki aşırı yağlanmaları azaltarak nefes almasını sağlar.
  3. Sivilcelerin küçülmesine yardımcı olur. İstenmeyen sivilcelerden sizi kurtarır,cildin siyah noktalarla savaşmasına yardımcı olur.
  4. Cilt kırışıklıklarını azaltır ve genç  görünmenize yardımcı olur.
  5. Vücudun yağ ve nem dengesini  eşitleyerek daha uzun genç ve dinç görünmesine yardımcı olur.
  6. Kanserli hücrelerin oluşmasını engeller. Cildin inanılmaz temiz ve pak olmasına  katkıda bulunur.
  7.  Sizi en az 10 yaş genç gösteren buhar banyosu cildin adeta dostudur. Akne,sivilce,siyah noktalara karşı koruyucu etkisine sahiptir.

Buhar Banyosu İle Sivilcelerden Kurtulmak Mümkün mü ?

sdffffaaaaaaaaa

Buhar banyosunun cilt üzerinde ki etkisi oldukça büyüktür.Sivilceler yağın fazla olmasından oluşur. Cilt eğer çok yağlı ise bunu sivilceye dönüştürür. Bu nedenle sivilcenin azalması için ciltteki yağ dengesi eşitlenmelidir. Bu şekilde sivilceler azalır,kaybolur. Buhar banyosunu haftada 1 veya 2 kere uygulayan kişiler  sivilce sorunlarından tamamen arınırlar.

Buhar banyosu ile çok taze bir cilde sahip olmanız mümkündür. Önemli olan bunu uygulamak ve üşenmemek’tir. Çok sık yapılması kesinlikle tavsiye edilmez. Kendinize ayıracağını 10 dakika cildinizin yeniden canlanmasına ,güzelleşmesine katkı sağlayacaktır. Güzel bir cilt bakımı için cildinize gereken özeni göstermenizi temenni ediyoruz. Sağlıklı günler dileği ile.

Buhar Banyosunun Vücuda Cilde Faydalarıyla İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu