Kişisel BakımYaşam

Saç Düzleştirme Tüyoları Nelerdir?

Kızlar toplanın! Dümdüz saçların sırlarını veriyoruz

instagram takipçi hilesi

Her kadın, saçlarının dümdüz olmasını ister. Ancak kuaförlere para verip fön çektirmek maliyetli gelir. Bu durumda evde saçlarınızı düzleştirmek isteyebilirsiniz. Saç düzleştirme tüyoları nelerdir?

Dümdüz saçlara sahip olmak için ihtiyacınız olan birkaç ürün vardır. Bunlar düzleştirici ve yıpranma karşıtı etkiye sahip ürünlerdir. Ardından gereken tek şey; biraz emek biraz da sabır.

Saç Düzleştirme Tüyoları Nelerdir?: Saçlarınızı Yıkayın

sac duzlestirme tuyolari 1 720x800 1

Dümdüz saçların sırrı temiz saçlardan geçer. Saçlarınızı uygun bir şampuan ile yıkayın. Saç maskesi ya da saç kremi de sürmeyi ihmal etmeyin. Eğer saçlarınızı bir gün önce yıkarsanız bir tülbent sarın. Tülbent hem saçlarınızı yumuşatacak hem de kabarmasını engelleyecektir. Ayrıca saç diplerinizn hava almasını sağlamak için saç toniği de kullanabilirsiniz.

Kurutun

saç düzleştirme tüyoları

Saçları kurutma aşamasını kesinlikle atlamayın. Saçınızın özelliklerine uygun olan bir saç kurutma makinesinden faydalanmanız gerekir. Ayrıca saçlarınıza duş sonrası bakım yağı sürmeniz hem parlak hem de sağlıklı görünmenizi sağlar. Saçlarınızı kuruturken taramanız ve makineyi yukarıdan aşağıya tutmanız gerekir.

Saç Düzleştiriciden Yardım Alan

güzellik

Saçları düzleştirmenin en kolay yolu olan düzleştirme makinelerinden yardım alabilirsiniz. Eğer saç düzleştirici makineler size pratik gelmiyorsa saç düzleştirme tarağı kullanabilirsiniz. Saçınızın yapısına ve kıvırcıklık seviyesine uygun olan ve maksimum 230 derecelik ürünü ısıtın.

Saç Düzleştirme Tüyoları Nelerdir? Saçınızı Tutamlara Ayırın

güzellik

Saçlarınızın alt ve üst kısmını tutamlara ayırın ve tokalar ile tutturun. Düzleştirme işlemini önce altlardan başlayarak yapın. En sona ise saçınızın kahkül kısmını yapın. Ayrıca ısı koruyucu bir ürün kullanmanız gerekir. Bu sayede ısıl işlemin saçlarınıza vereceği zararı azaltmış olursunuz.

Ayırma Çizginizi Ayarlayın

saç düzleştirme tüyoları

Saç düzleştirme işleminin kendini göstermesi için gereken en önemli adımlardan bir tanesi de ayırma çizgisinin iyi belirlenmesidir. Eğer saçlarınızı ortadan ayırmaktan hoşlanıyorsanız bir kalem yardımı ile burnunuzun çizgisinden ayırabilirsiniz. Ayrıca eğer doğal ve havalı görünmek istiyorsanız saçlarınızı yana doğru atabilirsiniz.

Saç Düzleştirme Tüyoları Nelerdir? Saç Spreyi Sıkın

sac duzlestirme tuyolari 4 644x800

Saçlarınıza sağladığınız düzleştirme işleminin hemen bozulmasından şikayetçiyseniz mutlaka saç spreyi kullanmanız gerekir. Saç spreyleri sertlik derecesine göre değişiklik gösterir. Saçınızın yapısına uygun olan bir saç spreyini 15 cm uzaklıktan püskürterek kullanın. Bu sayede daha kalıcı ve parlak düz saçlara sahip olabilirsiniz.

Farklılık Zor Değil

saç düzleştirme tüyoları

Eğer saçlarınızın pırasa gibi dümdüz olmasını istemiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Saçlarınızı düzleştirdikten sonra uç kısımlara çok hafif bir maşa yapın.Ardından saçlarınızı öne doğru eğin ve elleriniz ile karıştırın. Saçlarınız istediğiniz görüntüye ulaşınca saç spreyini sıkabilirsiniz. Eğer maşa yapmak istemiyorsanız; fön tarağınız ile saçlarınızı geriye doğru fönleyebilirsiniz.

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu