Yüz Tipine Göre Kaş Nasıl Şekillendirilir?

instagram takipçi hilesi

Farklı kavislerden düz kaşlara; sizin yüz tipiniz için en uygun olan kaş şeklinin hangisi olduğunu biliyor musunuz? Bu yazımızdan ipuçlarını alabilirsiniz.

yuz sekline gore kas sekillendirme 4

Bakışlarınızdan yapacağınız göz makyajına kakar her şey ciddi oranda etkileyen şeylerden birisi de kaşlardır. Eğer yüz tipiniz için en doğru kaş biçimi uygulamamışsınız, yüzünüzdeki tüm ifade değişecektir.

Bu yüzden ilk olarak yüz tipinizi tanımanız, sonrasında sizin için en iyi kaş modelleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Yuvarlaktan kareye, inceden uzuna; farklı yüz tiplerine göre kaş şekillendirme rehberini bir araya getirdik.

Yüz Tipine Göre Kaş Nasıl Şekillendirilir?

Kavisli Kaş

yuz sekline gore kas sekillendirme 3

Gigi Hadid, Beyonce gibi ünlü isimler kavisli kaş örneği konusunda en iyi örneklerden birisi. Onlara baktığınız zaman göreceğiniz yuvarlak, kalp ve kare formuna sahip yüz tipleri için en uygun olan bu kaş şekli, kare formundaki çene çizgilerini de yumuşatma özelliğine sahip.

Aynı zamanda yüzü kaldırma etkisi de yaratan kavisli kaşlar görünü daha genç kılmaktadır. Eğer siz de kavisli kaş modellerini denemek istiyorsanız eğer dikkat etmeniz gereken birinci detayın 90’lar tarzı ince kaşlardan sakınıyor olmanız olacaktır.

Düz Kaş

yuz sekline gore kas sekillendirme 2

Victoria Beckham ve Kendall Jenner gibi moda dünyasının göz alıcı isimleri düz kaş kullanacak kadınlar için ilham olabilir. Özellikle küçük ve uzun yüz tipleri için en uygun olan düz kaş şekilleri, yüze hafif bir genişlik katma özelliğine sahiptir. Eğer kaşlarınız seyrek ise bu düzlüğü küçük ve basit dokunuşlar ile sağlayabilirsiniz.

Kaşlarınızı yukarıya çekin ve kaş kemiğinizden düz bir çizgi çekin. Arayı kaş maskarası, kaş kalemi ya da farı gibi ürünler ile doldurun. Bu işlemi saç renginizden bir ya da iki ton daha açık bir renk kaş kalemi ile yapın ve şekil tamamladığı zaman belirginleştirmek için daha koyu bir ton kaş kalemi ile üzerinden hafif bir şekilde geçin.

Hafif Yay Şeklinde Kaş

yuz sekline gore kas sekillendirme

Hafif kavisli kaşlar en klasik ama modası geçmeyen görünümlerden birisidir. Rosie Whiteley, Jessica Alba ve Amanda Seyfried gibi ünlüler bu konuda sizin için en iyi ilham kaynağı olacaktır. Birçok yüz tipi adına uygun olan bu hafif yay şeklinde ki kaş modelleri için birkaç püf nokta bulunmakta.

Kaşlarınızın burun köprünüz ile paralel olarak başlaması ve göz ucunuzdan daha geniş olması dikkat etmeniz gereken detaylar arasında bulunmakta. Bunu, burun deliği hizasından gözlerin köşesine doğru bir cetvel tutmuş olduğunuz hayal ederek kaşlarınızın o yörüngede bitmesi olarak düşünebilirsiniz.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken detay ise kavisin kaşlarınızın tam ortasında olmaması yani kaş ucuna doğru üçte ikisinde olması olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=z7dwRGid0P0

Kaynak
kaynak 1mynetoriflem

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu