Kişisel Bakım

Yılbaşı Makyajı Nasıl Olmalı? Yılbaşı Makyajı Önerileri

instagram takipçi hilesi

2018 senesine girerken nasıl görünmeniz gerektiği hakkında yol gösterecek, kıyafet seçiminize göre tercih edebilecek olduğunuz yılbaşı makyajı önerilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

yilbasi makyaj onerilier

Yeni seneye sayılı günler kala nasıl görünmek istediğine de artık karar vermeye başladınız. Sevdikleriniz ile birlikte geçireceğiniz bu özel yılbaşı akşamında, yeni yıl makyajınız kıyafetiniz kadar önemli. Siyah tutkunuzdan vazgeçmeyerek siyah mı giyeceksiniz, yoksa yılbaşını temsil eden kırmızıdan mı yana seçim yapacaksınız?

Yılbaşı akşamında kusursuz ve göz kamaştırıcı bir görüntüye sahip olmak adına kıyafet seçiminizin yanında makyajınız da özel olmalı. İşte yeni bir seneye girerken uygulayabileceğiniz makyaj tüyoları:

Makyaj Yapmadan Önce Cilt Bakımı Yapmalısınız!

Göz kamaştıran bir makyaj, sağlıklı bir ciltte kusursuz durur. Bunun için ilk olarak cilt bakımınızı yapmalısınız. Yılbaşı makyajınızın kusursuz görünmesi için cildinizi derinlemesine temizleye ve nemlendirmeye saatler öncesinden başlamanız gerekmekte.

yilbasi makyaj onerileri

Yılbaşı Kıyafetinize Göre Makyaj Yapın!

Makyaj, kıyafet ve aksesuarlar ile bir bütün oluşturmalıdır. Yeni bir seneye girerken giyecek olduğunuz kıyafeti ve aksesuarları belirlemiş olduktan sonra makyajınızda kullanacak olduğunuz renkleri de belirlemeniz gerekmekte.

Aşağıda bulunan yılbaşı makyajı önerilerini okurken yılbaşı akşamında işi şansa bırakmamak adına makyaj malzemelerinizi gözden geçirmeniz gerekmekte.

yilbasi makyaj onerileri 3

Yılbaşı Makyajı Önerileri

Kıyafet konusunda kırmızıdan yana tercih yapmak sizi zarif ve asil gösterecektir. Makyajınızda soft ancak biraz ışıltılı, fazla belirli olmayan highlighter uygumalaları ile gecenin en güzel ve en doğal makyajını yapabilirsiniz.

Yılbaşında en fazla kullanılan renklerden birisi de siyahtır. Siyah bir kıyafette ten renginizin koyuluğuna göre göz kapaklarınızda kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz ve kahverenginin tamamlayıcısı kesinlikle siyah göz kalemi olmak zorundadır. Renkli gözler ise yeşil ve mavi göz kalemi ile ufak dokunuşlar yapabilir. Kırmızı ruj kullanmayı unutmayın.

yilbasi makyaj onerileri 2

Yeşil ve lila tonlarında kıyafet seçimi yapacaksanız kıyafet rengi ile birlikte uyan renklerden kaçınmanız gereklidir. Bu durumda siyah bir göz kalemi ya da eyeliner kullanılabilir. Ruj seçimi dudak rengine yakın bir renk ya da hafif ışıltılı bir dudak parlatıcı kullanılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu