Alışveriş RehberiMaksatModa

Yeni Doğan Bebekler İçin Alınacak Kıyafetler

instagram takipçi hilesi

Yeni Doğan Bebekler İçin Alınacak Kıyafetler: İhtiyaç Listesi ve Tavsiyeler. Bebeğiniz için doğru kıyafetleri seçmek önemlidir. İç zıbından hastane çıkış setine, faniladan pijamaya kadar ihtiyacınız olan her şeyi bu listede bulabilirsiniz. Bebeğinizin konforu ve sağlığı için doğru kıyafetleri seçmek için ipuçları!

O mükemmel haberi alır almaz alışveriş yapmaya sizde başladınız değil mi ? Özellikle ilk bebeğinizi kucağınıza alma heyecanı yaşıyorsanız bu heyecan katlanarak büyür ve o dünya tatlısı için her şeyini her şeyin en iyisinden almak istersiniz.

Yine de ne alırsanız alın bazı eksiklikler olabilir diye yeni doğan bebeğiz için alacağınızı kıyafetleri liste haline getirdik.

Yeni Doğan İçin Alınacak Kıyafetler

Yeni Doğan Bebekler İçin Alınacak Kıyafetler

İç Zıbın

Yeni doğan ilk aylarda oldukça hızlı büyüyeceğinden dolayı iç zıbından 2 ya da 3 adet almak yeterli olacaktır. Fakat sıkça kirleneceğini düşünüyorsanız çamaşır yıkama sıklığınıza göre bu sayıyı arttırmanızda fayda var.

Hastane Çıkış Seti

Hatana çıkış takımından iki tane almanız size fayda sağlayacaktır. Takımın içerisinde dış zıbında olabileceğinden dolayı ayrıca alacaksanız bunu hesaba katabilirsiniz.

Fanila

Çamaşır yıkama sıklığınızın oranına göre arttırabilirsiniz. Fakat 4 ya da 5 addet almanızda fayda var. Bebeğinizin daha rahat olması için yakasının geniş olmasına dikkat edin.

yeni dogan kiyafetleri 2

Body

Alt kısmından ya da yan tarafından çıtçıtlı bodyleri en az iki ya da üç boyunca kullanabilirsiniz. Kollu , uzun kollu ya da kolsuz seçeneklerinden mevsimine göre seçim yapmanız daha iyi olacaktır.

Ayaklı Tulum

Tulum genellikle kış günlerinde yeni doğanın daha iyi ısınmısı için kadife olanlardan yana tercih yapabilirsiniz. Tulumu ayaklı alarak , bir de çorap giydirdiğiniz zaman bebeğinizin ayakları da sıcak kalacaktır.

Penye ya da kış aylarında iseniz kadife , biraz bol ya da uzun kollu tulumlardan satın alabilirsiniz.

Pijama

Alt kısmında kendiliğinden çorap olan pijama takımları , bebeğinizin uyurken de ayaklarının sıcak kalmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin rahatlığı için pamuklu kumaş tercih edebilirsiniz

yeni dogan kiyafetleri

Patik

Yeni doğan ya da bebek kıyafetlerinin vazgeçilmezlerinden birisi olan çorap ya da patikleri seçerken mevsime göre almanız gerekmektedir. Eğer soğuk kış ayı içerisindeyseniz patikleri yün olarak tercih edebilirsiniz.

Önlük

Gün içerisinde önlüklerden oldukça fazla kullanacağınızı unutmamanız gerekebilir. Önlükleri seçerken penye ya da iyi emici olmasını tercih etmelisiniz.

Ağız Mendili

Yemek yedirirken meydana gelebilecek ufak sorunları da düşünmeniz gerekmektedir. Bu sebeple de ağız mendili size oldukça yardımcı olacaktır.

yeni dogan bebek kiyafetleri

Hırka İle Yelek

Yeni doğan kıyafetleri arasında ortamın ısı değerlerine göre giydirilmesi çok daha basit olan yelek ve hırka alışverişinde kumaşların önemi mevsimine göre değişiklik gösterebilir. Kış ayları için yün , yaz ayları için penye yelek ve hırkalardan tercih edebilirsiniz.

Mont

Mevsim kış ise en az bir adet mont almalısınız. Kış ayları için eldiven , bere , şapka , atkı gibi aksesularıda almalısınız.

Yeni Doğan Bebekler İçin Alınacak Kıyafetler ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu