Film & Dizi Önerisi

Çizgili Pijamalı Çocuk Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Çizgili Pijamalı Çocuk filmi, savaş ve dram filmi sevenlere hitap ediyor. Özellikle 2.Dünya Savaşı esnasında yaşananları anlatan filmlerden hoşlanan kişilerin, gözyaşlarını tutamayacağı yadsınamaz bir gerçek. The Boy in the Striped Pyjamas , ilk sahneden son saniyeye kadar soluksuz izleyebileceğiniz harika bir film olma özelliği taşıyor.

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

Çizgili Pijamalı Çocuk

Türkçe İsmi: Çizgili Pijamalı Çocuk (The Boy In The Striped Pyjamas)
IMDb Puanı: 7,8
Yapım yılı: 2008
İlk vizyon tarihi: 12 Eylül 2008
Yaş Sınırı: 12 yaş ve üzeri
Yönetmeni: Mark Herman
Senarist: Mark Herman
Yapımcı: BBC Films, Miramax, Heyday
Yapım Şirketi: BBC Films, Miramax, Heyday
Başrol Oyuncuları: Asa Butterfield (Bruno), Jack Scanlon (Shmuel), Vera Farmiga (Elsa (anne), David Thewlis Ralf (baba)
Türü: Savaş / Dram
Yapım Ülkesi: ABD


Çizgili Pijamalı Çocuk Konusu

Çizgili pijamalı çocuk

The Boy in the Striped Pyjamas , 2.Dünya Savaşında yaşanan olaylara çocuk masumiyetinde bakış açısı yakalar. Filmde iki çocuğun kalpleri ısıtan arkadaşlık hikayesi ele alınır.

Dizide “Bruno” isimli bir karakter vardır. Bruno’nun babası Nazi Almanya’sı tarafından görevlendirilir ve Polonya’ya gönderilir. Bruno ve ailesinin Polonya’ya gelmesiyle birlikte yeni bir arkadaşlığın kapıları aralanır.

Bruno, tel örgülerin arkasında tanıştığı başka bir çocukla arkadaşlık kurar. Shmuel isimli çocuk, Yahudi’dir. Bruno’nun ailesi bu arkadaşlıktan pek hoşlanmazlar. Hatta onların bu dostluğu endişe duymalarına bile sebep olur.

Fakat Bruno, ailesinin endişelerine kulak asmaz. Tel örgülerle başlayan dostluk her geçen gün daha iyi hale gelir. Fakat Bruno’nın masumiyeti, filmin sonunda ailesinin endişelerini haklı çıkarır. Bruno’da artık bir çizgili pijamalı çocuk haline gelmiştir.

Filmin trajik sonu, Bruno ve ailesine çok iyi bir ders niteliği taşır. İzleyenlerin de yüreklerini parçalayan trajik son, empati duygusunu çok iyi bir şekilde aşılamayı başarır.

The Boy In The Striped Pyjamas Hakkında Bilgiler

Çizgili pijamalı çocuk

The Boy in the Striped Pyjamas, kitaptan esinlenilmiştir bir filmdir. Film, her ne kadar çocukların arkadaşlığını konu edinse de; yetişkinlere de hitap etmeyi başarır.

Her ne kadar tarih filmi gibi görünse de, bilgilendirmeye girmeden konuları aktarmayı başarır. Bu yönüyle; tarih filmi sevmeyen izleyicilerin de beğenisini kazanır. Ayrıca filmin ilgi çekici yanlarından bir tanesi de oyuncuların muazzam performanslarıdır.

İki çocuğun üstün performans ortaya koyan oyuncukları, her sahnenin daha ilgi çekici hale gelmesini ve masumiyetin tüm çıplaklığıyla yansıtılmasını sağlar.

Eğer siz d; Piyanist, Güneş İmparatorluğu, Schindler’in Listesi ve Hayat Güzeldir gibi filmlerden hoşlanıyorsanız Çizgili Pijamalı Çocuk filmini de seveceğinizi garanti ediyoruz.

Şimdiden keyifli izlemeler dileriz.

Çizgili Pijamalı Çocuk Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=GgIHKezVGoA&t=2s

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu