Yerli Kadın Ünlüler

Yeliz Kuvancı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Yeliz Kuvancı
Tam adı: Yeliz Kuvancı
Doğum tarihi: 28 Şubat 1987
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.74 m
Sevgilisi: …
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2010 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi

Hakkında

Yeliz Kuvancı kimdir? Yeliz Kuvancı, 28 Şubat 1987’de İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk sinema ve dizi oyuncusudur. Aslen Ankaralı olan Yeliz Kuvancı, çocukluk yıllarında oyunculuğa ilgisi olmasa da babasının onu teşvik etmesiyle tiyatro eğitimi almaya başlamıştır.

Babasının yönlendirmesiyle oyunculuk için adım atan Kuvancı, Beykent Üniversitesi’nden Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. Televizyonlarda oyunculuk kariyerine ilk adımını 2010 yılında Öyle Bir Geçer Zaman ki isimli diziyle atmıştır. Erkan Petekkaya, Ayça Bingöl, Wilma Elles, Aras Bulut İynemli gibi birçok ismin yer aldığı bu dizide İnci karakterine can vermiştir. Bu dizisinin ardında 2011 yılında Seni Bana Yazmışlar isimli dizide yer almıştır.

2012 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Böyle Bitmesin isimli dizide Nergis Öztürk, Cemal Toktaş ile birlikte başrolü paylaşmıştır.

2013’te vizyona giren Selçuk Aydemir filmi olan, başrollerinde Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in yer aldığı Düğün Dernek dizisinde konuk oyuncu olarak kısa bir rolde yer almıştır. Ardından 2014’te Kocamın Ailesi isimli dizide Güneş karakteriyle ekranlarda görünmüştür. Fox Tv ekranlarında yayınlanan Kocamın Ailesi dizisinde Seray Kaya, Gökhan Alkan, Ayşenil Şamlıoğlu gibi isimlerle çalışmıştır.

2016 yılında TRT 1 ekranlarının sevilen dizilerinden Hangimiz Sevmedik isimli dizide Itır rolüyle geniş kitleler tarafından tanınmıştır.

2018 yılında ilk sinema filmi olan Locman’da Alican Yücesoy ile başrolde yer almıştır.

Yeliz Kuvancı, son olarak 2020 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Tutunamayanlar isimli absürt komedi türündeki dizide Ayşe karakteriyle izleyicinin karşısına çıkmıştır. Bu dizide rol alan diğer oyuncular ise Doğu Demirkol, Ece Çeşmioğlu, Zafer Algöz .

Yeliz Kuvancı Yer Aldığı Dizi ve Filmler

  1. 2010- Öyle Bir Geçer Zaman ki
  2. 2011- Seni Bana Yazmışlar
  3. 2012-Böyle Bitmesin
  4. 2013 – Düğün Dernek
  5. 2014- Kocamın Ailesi
  6. 2016 – Hangimiz Sevmedik
  7. 2020 – Tutunamayanlar
  8. 2018 – Locman

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=UCL-eyNyZ7A

https://www.youtube.com/watch?v=Uzj8n7ZQpVs

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu