Yerli Kadın Ünlüler

Iraz Yıldız

Iraz Yıldız Kimdir?

instagram takipçi hilesi

iraz yildiz kimdir7
Tam adı: Iraz Yıldız
Doğum tarihi: 23 Mayıs 1997
Doğum yeri: Antalya
Boyu: 1.66
Burcu: İkizler
Ailesi: Babası Mehmet Medet Yıldız
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2019-Günümüz
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Iraz Yıldız Kimdir? 1997 yılında dünyaya gelen Iraz Yıldız, 6 yaşından beri müzikle ilgilenmektedir.

23 Mayıs 1997 yılında Hatay’da dünyaya gelmiştir. Babası Antalya’da bulunan Aspendos Anadolu Hastanesinde, beyin ve sinir cerrahisi alanında doktordur. Ailenin tek çocuğu olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda küçüklüğünden beri Antalya’da yaşadığı bilinmektedir.

6 yaşında Çağla Çoker ile piyano derslerine başlamıştır. İlkokul ve liseyi Antalya’da okuduğu bilinmektedir. Üniversite için Antalya Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda eğitim almıştır.

2007 yılında Rusya’da düzenlenmiş olan 3. Gavrilin Genç Yetenekler Yarışması’nda mansiyon ödülü almıştır. 2009 yılında Sofya’da düzenlenmiş olan Genç Virtüözler Yarışması’nda mansiyon ödülü almıştır. 2009 yılında Mersin’de düzenlenen 1. Kamuran Gündemir Ulusal Piyano Yarışması’nda mansiyon ödülü almıştır. Yine aynı şekilde 2009 yılında Uluslararası Müzik Festivaline davet edilmiş olup burada sahne almıştır. 10. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde de genç yetenek olarak sahne almıştır.

MİAM’ın organizatörlüğünü üstlendiği Muammer Sun Onur Gecesine, sanatçı Cihat Aşkın’ın davetiyle katılmıştır. Burada da sahne almıştır. Aldığı sahne de Muammer Sun’un eserlerinden seslendirmiştir.

2010 yılında Fazıl Say ve Arkadaşları projesinin kapsamı içerisinde, çeşitli yerlerde bir çok konser vermiş ve sahne almıştır. D-Marin Turgut Reis 6. Uluslararası Klasik Müzik Festivali’ne katılmıştır.

2012 yılında İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın organizatörlüğünü üstlendiği ve düzenlediği müzik festivalinde Prof. Muhiddin Dürrüoğlu ile birlikte Schubert Fantasie bestesini seslendirmiştir.

2013 yılının mayıs ayında ise Borusan Quartet ile Tonhalle bestesini seslendirmiştir. Yine aynı sene Bilkent Kent Salonunda, Ulvi Cemal Erkin’in Piyanolu Kentet bestesini seslendirmiştir.

Iraz Yıldız, Çağdaş Eğitim Vakfı tarafından destek görmektedir. 2010 yılından beri Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesi’nde Gülnara Aziz ile çalışmalar yapmaktadır. 2013 yılında bu çalışmalarını geliştirerek Prof. Ersin Onay’ın, eğitimiyle 2015 yılında mezun olmuştur.

26 Ekim 2020 tarihinde ise ”Classical Medley” bestesini paylaşmıştır. Albümün ”Moonlight Sonata”ya ait olduğu bilinmektedir. Bu beste youtube’da 109.340 B izlenmeye ulaşmıştır. 1 yıl önce katılmış olduğu Gazete Duvar bünyesinde bulunan Kadın Payı programında, günde 10 saat çalıştığını söyleyen Yıldız, çalışma emeklerinin karşılığını aldığını düşünüyor.

Instagram hesabında yaklaşık olarak 191 B takipçisi vardır. Youtube platformunda da hesabı bulunan Iraz Yıldız’ın, youtube platformunda 6,97 B takipçisi bulunmaktadır. Piyano çaldığı videoların paylaşımlarını yapmaktadır.

Son zamanlarda adı Tamer Karadağlı ile ortaya çıkmıştır. Tamer Karadağlı ile aşk yaşadığı bilinmektedir.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=DRhtZvAkUWA

 

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu