Yerli Kadın Ünlüler

Aybüke Albere

Aybüke Albere Kimdir?

instagram takipçi hilesi

aybuke albere 1
Tam adı: Aybüke Albere
Doğum tarihi: 25 Nisan 1990
Doğum yeri: Karşıyaka, İzmir, Türkiye
Boyu: 1,67 m
Burcu: Boğa
Ailesi:
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Vokalist, Şarkıcı
Aktif Yılları: 2010’lu yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Aybüke Albere Kimdir? Aybüke Albere, vokalist ve şarkıcıdır.

Aybüke Albere, 25 Nisan 1990 tarihinde İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Çocukluğunu doğduğu İzmir’de geçiren şarkıcı, liseden beri müzikle ilgileniyor ve okulda kurduğu grupla şarkılar söylüyordu.

İki üniversiteden mezun olan Albere, önce memleketi İzmir’de bulunan İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin Reklamcılık bölümünden, ardından Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü‘nden mezun olmuştur.

Yıllar önce İzmir’de şarkıcı Edis Görgülü ile arkadaş olmuş, müzik sektöründe kendine yer edinmiş, bazı şarkılarda vokalistlik yapmıştır. Edis Görgülü, onun hakkında İzmir’de bir kafede tanıştıklarını ve sesine hayran olduğunu belirtmiştir. Ünlü şarkıcı Onur Özdemir ile henüz vokalistlik yaptığı dönemde tanışmış ve ortak yapımcılığını yaptığı “Ne Diyorsan” adlı single Aralık ayı sonunda müzikseverlerin beğenisine sunmuştur.

Dinleyicilerinin beğenisine sunduğu ilk şarkısı olan “Ne Diyorsun” ile pek çok pozitif yorum almıştır. Kendisine olan güveni daha da artmış ve single çalışmalarına devam etmiştir. Verdiği bir röportajda kadın olmanın zor olduğunu fakat hayallerine kavuştuğu için mutlu olduğunu dile getirmiştir.

Aybüke Albere’nin Şarkıları

  1. Öpücem
  2. Korkmam Ben
  3. Ne Diyorsun

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu