İlkin Aydın Kimdir?

İlkin Aydın Kimdir? Aslen Nereli? Boyu?Kilosu?Burcu?

instagram takipçi hilesi

İlkin Aydın
Tam adı: İlkin Aydın
Doğum tarihi: 5 Ocak 2000
Doğum yeri: Ankara / Türkiye
Boyu: 183
Burcu: Oğlak
Ailesi: …
Sevgilisi: …
Mesleği: Milli Voleybolcu
Aktif Yılları: 2015’den günümüze
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

İlkin Aydın Kimdir? İlkin Aydın 23 yaşında Türk kadın voleybolcudur. Smaçör pozisyonunda görev alan genç sporcunun boyu 183 cm’dir. Kilosu ise 67 kg’dir.

İlkin Aydın Hayatı

İlkin Aydın 5 Ocak 2000 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Genç voleybolcu aslen Karadenizlidir.

Erken yaşlarda spora ilgi duyan genç yetenek ilk başlarda basketbol ile ilgilenmiştir. Bir dönem basketbol kurslarına da giden ünlü voleybolcu benzer şekilde futbola da ilgi duymuştur. Ancak daha sonrasında iki sporu da sevmediğine karar vermiş ve voleybola yönelmiştir.

Voleybol kariyerine ilk olarak 2015 yılında başlamıştır. 2015 ve 2016 yılları arasında İlbank spor şubesinde başlamıştır. 2016 yılına gelindiğinde ise TVF Spor Lisesi’ne katılan kadın voleybolcu 2017 yılına kadar kariyerini burada sürdürmüştür.

Voleybolda sahip olduğu yeteneği ve gösterdiği performansıyla kısa sürede dikkat çekmeyi başarmıştır. 2017 yılına gelindiğinde Galatasaray spor kulübünün dikkatini çekmeyi başaran genç sporcuyla spor kulübü arasında 3 yıllık süre için kontrat imzalanmıştır.

Maçlarda gösterdiği yüksek performans sayesinde sözleşmesi uzatılan oyuncu Galatasaray‘ın voleybol takımında smaçör olarak görev almaya devam etmiştir. Bunun yanı sıra milli takım kadrosuna da dahil edilmiştir.

Filenin Sultanları kadrosunda yer alan genç yetenek ilk milli takım maçına 2018 yılında çıkmıştır. 2018 yılında milli takımın yer aldığı Akdeniz Oyunları kapsamında takımda görev almıştır. 2021 yılında ise FIVB Voleybol Kadınlar Turnuvası ve Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası maçlarında milli takım kadrosuyla maçlara çıkmıştır. Benzer şekilde 2022 yılında düzenlenen Akdeniz Oyunları kapsamında tekrar milli takım kadrosunda yer almıştır.

İlkin Aydın smaçör pozisyonunda kariyerini sürdürmektedir. Genç oyuncunun smaç yüksekliği 310 cm ve blok yüksekliği ise 298 cm’dir. Galatasaray bünyesinde 2 numaralı formayı giyen oyuncu milli takım kadrosunda 22 numaralı forma ile sahalara çıkmaktadır.

Videoları

 

Fotoğrafları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu