Yerli Kadın Ünlüler

Asiye Palu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Asiye Palu Kimdir
Tam adı: Asiye Palu
Doğum tarihi: 4 Ocak 1978
Doğum yeri: Elazığ / Türkiye
Boyu:…
Burcu: Oğlak
Ailesi:…
Sevgilisi:
Mesleği: Söz Yazarı, Şarkıcı, Kanuni Bestekar, Yorumcu
Aktif Yılları: 1999’dan günümüze
youtube-chanelyoutube musicApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi

Hakkında

Asiye Palu kimdir sorusu özellikle Türk musikisine ilgi duyan kullanıcılar tarafından sıklıkla araştırılan konular arasında yer alıyor. Ülkemizin önemli kanuni bestekarları arasında yer alan Asiye Palu 1999 yılından bu yana oluşturduğu eserlerle pek çok kişinin takdirini kazanmayı başarmış önemli isimler arasında yer almakta. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda Asiye Palu kimdir sorusunun cevabını tüm ayrıntılarıyla verdik. Şimdiden keyifli okumalar dileriz 🙂

Asiye Palu Hayatı

Asiye Palu 4 Ocak 1978 tarihinde Elazığ’da dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokul eğitimlerini Elazığ’da tamamladı. Henüz erken yaş dönemlerinde müziğe ilgi duymaya başladı. 7 yaşında başlayan bu ilgisinin sebebi olaraksa çocukluğun geçtiği, içerisinde kocaman meyve ağaçlarının bulunduğu ve kuş seslerinin duyulduğu evle ilişkilendirmektedir.

İlkokul ve ortaokul eğitimlerini Elazığ’da tamamlamasının ardından lise eğitimini tamamlamak için İstanbul’a gitti. Burada Bağlarbaşı Anadolu Lisesi’nde eğitim görmeye başladı ve lise eğitimini başarıyla tamamladı. Lise eğitimi sonrasında Üsküdar Musiki Cemiyeti’ne katılmak için sınavlara girdi.

Girdiği sınavda Zeki Müren’in ünlü besteleri arasında yer alan Şimdi Uzaklardasın isimli besteyi seslendirdi. Gösterdiği performans sayesinde sınavı başarıyla tamamladı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’ne kabul edildi. Burada Ayhan Haksal, Amir Ateş, Esin Aktuğ Seçkin ve Cahit Deniz gibi önemli hocalardan ders aldı.

Müzik eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra çok sayıda parça çıkardı. Özellikle dijital platformlar üzerinden yayınladığı eserlerle önemli bir hayran kitlesine ulaşmayı başardı. Dijital platformlarda ilk olarak 2015 yılında yayınladığı Bu Aşkı Yaşayalım isimli parçayla yer aldı. Ardından 2017 yılında Sen Güzelsin isimli parçasını yayınladı. Benzer şekilde 2019 yılında Hayat Bazen adlı parçasını hayran kitlesiyle paylaştı.

Dijital platformlarda yayınladığı şarkılarla hayran kitlesini günden güne arttıran ve adını geniş kitlelere duyurmayı başaran ünlü isim Bodrum, Almanya ve İstanbul’da çeşitli konserler vermeyi sürdürüyor. Günümüzde Bodrum’da yaşamını sürdürmeye devam eden Asiye Palu hem konserler hem de dijital platformlar aracılığıyla hayranlarıyla bir araya gelmeye devam ediyor.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu