Yaşlı Görünüme Sebep Olan Makyaj Hataları

instagram takipçi hilesi

Makyaj, doğru teknikle ve dozunda uygulandığında güzelliğinizi katlayabilecek bir uygulamayken; hatalı yapıldığında olduğunuzdan çok daha yaşlı görünmenize sebep olabiliyor.

Özellikle sosyal medyanın dayattığı kalıplaşmış güzellik anlayışı ve ünlü makyaj youtuberlarının özenilen uygulamaları birçok kişinin bu hataya düşmesine sebep oluyor. Hatta bazen ne kadar fazla makyaj ürünü kullanırsa o kadar güzelleşeceğini düşünerek bu durumu fazlasıyla abartanlar da olabiliyor. Bazen de çoğu kişi kendisi için en doğru uygulamayı bulmak yerine neyin trend olduğuyla daha çok ilgileniyor.

Siz de makyaj yaparken ya da sonrasında bir türlü kendinizi iyi hissedemiyor ve yaşlı göründüğünüzü düşünüyorsanız, nerede hata yaptığınızı öğrenerek işe başlayabilirsiniz. İşte sıklıklar yapılan ve olduğunuzdan yaşlı görünmenize sebep olacak makyaj hataları...

Yaşlı Görünüme Sebep Olan Makyaj Hataları

Fondöteni çok fazla kullanmak

Cilt kusurlarını kapatmada etkin bir role sahip olsa da fondöten kullanımını aşırıya kaçırmanız olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize sebep olur. Bunun yanı sıra suratınızda tüm gün ayrı bir kalıp varmış hissiyle dolaşmanız da kaçınılmaz hale gelir. Bu yüzden çok ihtiyacınız yoksa yüzünüzde nemlendirici veya cc krem uygulayabilir ya da tercihinizi hafif tonlardaki fondötenlerden yana kullanabilirsiniz.

maxresdefault 3

Baz kullanmamak

Doğal olmak adına cildinize hiçbir şey uygulamadan yapacağınız makyaj kendini yeterli düzeyde gösteremez. Bu yüzden diğer makyaj uygulamalarına geçmeden önce yüzünüze hafif bir fondöten ve baz uygulaması yaparak işe başlamanız çok daha etkili sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. Ayrıca bu tür uygulamalar cildinizi nemli tutacağı için olası kırışıklıkları da önleyerek daha genç görünmenize yardımcı olur.

03 sloppy makeup face products

Allık kullanımını ihmal etmeyin

Cildinizi olduğundan canlı ve genç göstermek istiyorsanız allık kullanımını ihmal etmemelisiniz. Fakat bu demek değildir ki allık kullanımını fazlasıyla abartıp oyuncak bebek misali kıpkırmızı yanaklara sahip olun. Bu yüzden elmacık kemiklerinizin üzerine hafif dokunuşlarla renk verebilir ve daha genç bir görünüm kazanabilirsiniz. Özellikle cilt renginize de uygunsa şeftali tonundaki allıklar genç göstermek konusunda oldukça etkilidir.

bad makeup1

Açık tonlardaki farları tercih edin

Gece makyajı haricinde gün içerisinde koyu tonlarda far kullanmak yaşınızı olduğundan büyük gösterir. Bu yüzden günlük olarak tercihinizi daha açık tonlardan yana kullanmalısınız. Eğer çok sade olduğunu düşünüyorsanız ince bir şekilde çeceeğiniz eyeliner ile makyajınızı daha ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca kaşlarınızda da hafif bir far uygulaması yaparak daha genç bir görünüm elde edebilirsiniz.

Make up that hurt your eye

Pudrayı her bölgeye uygulamak

Genellikle birçok kişinin yanlış uyguladığı pudra sonucunda yaşlı görünmek kaçınılmaz bir hal alabilir. Çünkü burun ve çene bölgesindeki parlaklığı gidermek için ideal olan pudra uygulaması, özellikle alın ve göz kenarına uygulandığında ciltteki kırışıklıkları ortaya çıkarır.

Face Powder Tips 1

Alt kirpik diplerinde rimel kullanmak

Eskiden çok moda olsa da şimdilerde alt kirpiklere rimel uygulaması yapmak sizi yaşlı gösterecek hatalar arasındadır. Bu yüzden rimeli yalnızca üst kirpiklerinize uygulamalı ve kullandığınız rimelin çok mat olmamasına dikkat etmelisiniz.

makeup mistakes 1

Parlak far kullanımını abartmak

Ünlü makyaj youtuberlarının favorisi olan parlak far kullanımı özellikle göz kenarlarına uygulandığında kişiyi oldukça güzel gösterir. Bu uygulama her ne kadar profesyonel yapıldığında güzel bir görünüm ortaya çıkarsa da eğer göz kenarlarınızda kırışıklıklar varsa, parlak far bunları daha da belirginleştirebilir. Ayrıca farı gözün her bölgesine uygulamanız da abartılı bir görünüme sebep olur.

Loreal Paris BMAG Article How to Pull Off Bright Eye Makeup D

Daha genç görünmenizi sağlayacak uygulamalı makyaj tüyoları içinse aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

İlgili Videolar

Kaynak
instyleBuseterim

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu