MaksatModa

Unutmamanız Gereken Temel Stil Kuralları!

instagram takipçi hilesi

Stil dediğimiz şey aslında herkesin kendi zevkini, ruhunu, iç dünyasını yansıttığı ve kendini hem rahat hem güzel hissettiği şekilde giyinerek kendi modasını yaratmasıdır.

Eğer ki kendi vücudunuzu tanıyor, kusurlarınızı biliyor, neyin yakışıp yakışmadığını kestirebiliyorsanız pek ala kendi stilinizi yaratabilirsiniz. Çünkü stil denilen şey moda takip edip kendinizi ona uydurmak değildir.

Fakat stilinizi yaratırken bazı hatalara düşebilirsiniz. Bu yüzden biz de sizin için sık yapılan stil hatalarını derleyerek unutmamanız gereken stil kullarını inceledik.

İşte Unutmamanız Gereken Stil Kuralları!

DEKOLTE SEÇİMİNE DİKKAT EDİN !

birden fazla dekolte vermekten kaçının 2

Dekolte doğru seçilmediği taktirde sizi stil sahibi bir kadın yapmak yerine rüküş haline getirebilir. Çünkü dekolte ancak doğru kullanıldığı taktirde kıyafetinize şıklık katar. En sık yapılan hata ise birden fazla dekolteyi bir arada kullanmaktır.

Bu hata kıyafetinizin tüm iddiasını ortadan kaldırır. Doğru dekolte uygulaması ise dekolteyi tek bir noktada kullanıp vücudunuzun tek bir bölgesine dikkati çekmektir. Hem göğüs hem bacak dekoltesi kullanıyorsanız derhal bu alışkanlığınızdan vazgeçin deriz.

CANLI RENK KULLANIMINA DİKKAT EDİN! 

renkli kıyafet seçerken dikkat edin

Eğer vücudunuzda beğenmediğiniz bir bölgeniz varsa buralarda canlı renkler kullanarak dikkati o bölgeye çekmekten kaçının. Tam aksine koyu renk de düz desenli parçalar tercih edin.

Çünkü canlı renkler ve desenler kusurlu gördüğünüz bölgelerinizi daha çok ön plana çıkaracaktır.

AKSESUAR SEÇİMİNE ÖZEN GÖSTERİN! 

aksusar kullanımına dikkat edin

Aksesuarlar stilinizi tamamlayan en önemli parçalardır. Bu yüzden stil sahibi olmak istiyorsanız muhakkak aksesuarlar kullanmalı ve stilinizi tamamlamalısınız. Bunun için kombininize uygun en fazla iki aksesuar seçmeniz yeterli olacaktır.

KENDİ MODANIZI YARATIN! 

kendi modanızı yaratın

Stil sahibi olabilmek için modayı takip etmeniz gerektiği konusunda kendinizi kısıtlamayın. Çünkü çok klişe ama moda aslında kişinin kendine yakışanı giymesidir. Moda diye giydiğiniz herhangi bir kıyafet vücudunuza uygun değilse sizi stil sahibi olmaktan uzaklaştırabilir. Kendi modanızı yaratırken yapmanız gereken tek şey vücudunuzu tanıyıp birkaç püf noktayı öğrenmektir.

SİYAH KOMBİNİNİ DOĞRU YAPMAYA ÖZEN GÖSTERİN! 

siyahı doğru kombinleyin

Siyah bir kıyafet her zaman kurtarıcı olarak gösterilir. Bu doğrudur fakat tabi ki  de siyah kombin yapmanın da bazı kuralları vardır. Bunlardan en önemlisi siyahı canlı renklerle kombin etmemektir. Çünkü siyahın asaletinin yanında canlı parçalar çok basit görünecektir.

TEK BİR STAR SEÇİN! 

Kombininizde dikkat çeken birden fazla detay olması sizi rüküşlüğe götürebilir. Nereye giderseniz gidin kıyafetinizde tek bir star parça seçin. Bu parça parıltılı bir çorap ya da büyük küpeler olabilir. Önemli olan sadelikten şaşmamak ve kombininizde bir denge kurmaktır.

 

 

Kaynak
elmaelma.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu