Teknoloji

Telefonun Aşırı Isınmasını Engellemek İçin İpuçları

Normal zamanlarda şarj ederken , oyun oynarken , ağır uygulamalar kullanırken ya da video kaydederken akıllı cihazlarda aşırı ısınma olduğunu fark edebilmeniz oldukça kolay. GPU’ya çok uzun bir zaman boyunca etkilemesi ve haliyle de telefonun ısınması oldukça doğaldır.

Diğer nedenler arasında pilin ısınmasına neden işlem gücü gerektirmekte olan çoklu görevler , ek özellikler , ağ bağlantıları ve uygulamaların kullanımı bulunmaktır. Aşırı ısınma , cihazın tek başına kullanımı ile de sınırlı değildir. Bazı durumlarda , doğrudan güneş ışığında uzun süre koymak bile telefonun aşırı ısınmasına sebep olabilir.

Telefonunuzun Aşırı Isınmasını Engellemek İçin

Cihazının Aşırı Şarja Maruz Kalmasını Engelleyin

 Telefonun Aşırı Isınmasını Engellemek İçin İpuçları

Akıllı telefonunzu aşırı ısıtabilecek en önemli durum , telefonu gece boyunca şarj etmektir. Bu işlem cihazınızın pili için tehlikeli bir durum yaratacaktır. Bu sebeple de şarjın %0’a inmesine izin vermemeniz gerekmektedir . Her zaman %25 ile %85 arasında bir şarj oranında tutmak en iyi yöntem olacaktır.

Üçüncü Taraf Aksesuarları Kullanmayın

 Telefonun Aşırı Isınmasını Engellemek İçin İpuçları

Akıllı telefonunuz ile birlikte verilmiş olan Orijinal aksesuarlar kullanmamanız durumunda , en önemli olan şarj adaptörü ve USB kablo , ciddi bir şekilde telefona hasarlar verebilir. Birçok farklı şarj cihazları , USB kabloları ve piller gibi üçüncü taraf aksesuarlar farklı güç değerlerine sahiptir. Bunu önlemek için , yalnızca telefonun yanından çıkan Orijinal aksesuarlar kullanmanız gerekmektedir.

Oku:   Green Screen Teknolojisi Nedir? Nerede Kullanılır?

Telefonunuzun Arka Kasasını Çıkarmayı İhmal Etmeyin

 Telefonun Aşırı Isınmasını Engellemek İçin İpuçları

Akıllı telefonların arka kasaları ve kapakları serin olarak durabilir ve muhtemelen akıllı telefonuza fazladan koruma sağlayabilir.Ancak , cihazın korumalarını uzun aralıklarla tutmak , cihazdan çıkayı tutabilir. Koruma kapaklarını her gün birkaç saat boyunca çıkarmak bazı durumlarda aşırı ısınmayı azalmanıza yardımcı olacaktır.

Telefonunuzu Sert ve Düz Zeminde Şarj Edin

 Telefonun Aşırı Isınmasını Engellemek İçin İpuçları

Şarj sırasında telefonu yatak ya da kanape üzerinde tutmak , telefonunuzun aşırı ısınmasına sebep olabilir. Isı yayılır ve dışarı atılmazsa , termal ısı akıllı cihazınızı daha ısıtabilir. Cihazınızı her zaman masa , mobil tutucular ya da zemin gibi sert ve düz bir zemin üzerine koymanız gerekmektedir.

Uçak Modunu Kullanın

 Telefonun Aşırı Isınmasını Engellemek İçin İpuçları

Uçak modunu kullanmak , akıllı cihazınızı soğutmanın en basit ve etkili yollarından birisidir. Cihazınızı özellikle gece boyunca kullanmıyorsanız , uçak moduna alın ya da tamamen kapatın. Uçak modunu kullanarak , pildende tasarruf edebilirsiniz.

Ekran Parlaklığını Ayarlayın

 Telefonun Aşırı Isınmasını Engellemek İçin İpuçları

Cihazının ekran parlaklığını en sona aldığını zamanda da pil etkilenir. Parlaklığı arttırmak yerine parlama ekranı kullanın. Ekranın parlaklığını otomatik değerde tutmakta iyi bir seçenek olacaktır.

Oku:   Samsung Galaxy Note 7'ler Toplatılıyor!

https://www.youtube.com/watch?v=IFGmcuMk4s4

İnternet Satışlarınızı Arttıracak 10 Öneri

Etiketler
 Grotesk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı