Oyunlar

League Of Legends Rolleri

instagram takipçi hilesi

League Of Legends Rolleri

Merhabalar, bugün sizlere League of Legends Rolleri tanıtacağım. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki League of Legends oyununda en önemli karakter ya da en önemli rol diye bir şey yoktur. Tamamen oynayış stiliniz ve takımınızın kompozisyonuna göre bir çok kişi tarafından önemsiz görülen destek rolü bile o oyunda en önemli role sahip olabilir. Şimdi geçelim koridorlara ve o koridordaki rollere.league of legends rolleri

Alt koridor (Destek ve Saldırı Gücü Taşıyıcısı Rolleri)

Alt koridor oyunda 2 kişi ile oynanan tek koridordur. Bu koridorda bir kişi marksman denilen nişancı rolünde ya da diğer tabiriyle saldırı gücü taşıyıcısı (attack damage carry) alırken diğer kişi de destek rolünü üstlenir.  Destek oyuncusu genel anlamıyla saldırı gücü taşıyıcısını korumakla, oyunun erken safhalarında alt koridora gelebilecek baskınlardan dolayı vizyon (görüş) sağlamakla yükümlüdür. Bu iki kişi kendi aralarında anlaşarak oyun tarzlarını belirlemeli ve saldırı gücü taşıyıcısının oynamak istediği şekilde oyun tarzlarını agresif ya da defansif olarak belirlemelidirler.

Orta Koridor

Orta Koridor’da genel olarak yetenek gücü taşıyıcısı (ability power carry) şampiyonları oynanmakla birlikte böyle bir zorunluluk yoktur. Zaman zaman takım içi anlaşmalara göre üst koridor ya da ormancınızın ya da ikisinin birden yetenek gücüne dayalı şampiyonlar alması durumunda orta koridorda saldırı gücüne (attack damage) dayalı şampiyonlar oynanabilir. Orta koridorda oynayan kişi haritanın iki tarafından birden baskınlara açık olduğu için kendi görüşünü iyi sağlamalı ve harita hâkimiyeti yüksek olmalıdır.

league of legends rolleri 3

Ormancı

Ormancı rolünü oynayan kişi haritada koridorların dışında ormanın içinde bulunan canavarları keserek kendi seviyesini arttırıp her fırsatta koridorlara baskınlar düzenleyerek kendi takım arkadaşlarına koridorlarında rakiplerine karşı avantaj sağlatmaya çalışır. Ormanda oynayan kişi oyunun başında takım arkadaşlarına “Senin koridoruna erken baskın yapacağım” ya da “6. Seviye olduktan sonra geleceğim” gibi bilgilendirmelerde bulunursa takım arkadaşları da oyun tarzlarını buna göre belirleyebilir.

Üst Koridor

Üst koridor (top lane) , seçim ekranından itibaren dikkatli bir şekilde oynanması gereken koridorlardandır. Counter pick denilen karşı seçim yani seçtiğiniz şampiyona karşı zayıf olan şampiyon seçimi üst koridorda son derece tehlikeli olabileceği için seçim ekranında yapılan tercihlere dikkat edilmelidir. Ama counter pick yemeniz ya da yapmanız o koridorda kesin ezileceğiniz veya kesin ezeceğiniz anlamına gelmez.

Oyunun bütün koridorlarında ve rollerinde olduğu gibi şampiyonunuzun sınırlarını bilmeniz bütün her şeyden önemlidir. Zaman zaman fırsat bulduğunda üst koridor oyuncusunun orta koridora hatta ışınlanma sihirdar büyüsü var ise alt koridora baskınlara ya da yardımlara gitmesi de son derece önemlidir.

league of legends rolleri 2

League Of Legends Rolleri Tanıtım videolarından birini aşağıdan izleyebilirsiniz:

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu