Yerli Kadın Ünlüler

Survivor Merve Yıldırım Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Survivor Merve Yıldırım
Tam adı: Merve Yıldırım
Doğum tarihi: Herhangi bir bilgi yok.
Doğum yeri: Bursa, Türkiye
Boyu: 1,6 m
Sevgilisi: Fahri Güneş
Mesleği: Sporcu
Aktif Yılları: 2010’lu yıllardan bu yana
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Merve Yıldırım Kimdir? Merve Yıldırım, sporcudur.

Merve Yıldırım Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Merve Yıldırım, Bursa’da dünyaya gözlerini açtı. Doğum tarihi ile ilgili bir bilgi internette yer almıyor. 26 yaşında olduğu tahmin ediliyor. Babası Balıkesirli, annesi ise Azerbaycanlıdır. Toplamda 4 kardeştirler. Annesi o henüz 11 yaşında iken onları terketti. Annesizliğin yaşamının her anında eksikliğini hissettirdiğini dile getirdi.

Merve Yıldırım Eğitimi

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini yurtta kalarak tamamladı. Sadece lise eğitiminin son senesinde koruyucu ailenin yanında kaldı. Üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde tamamladı. Jimnastik alanında kariyerine devam etti.

Merve Yıldırım Kariyeri

Jimnastiğe henüz 6 yaşında iken öğretmenin onu keşfetmesi ile başladı. Jimnastik alanında milli takımda da boy gösterdi. 2021-2022 sezonunda Türkiye Şampiyonu oldu.

15 Ocak 2023 günü TV 8 ekranlarında başlayan ve Acun Ilıcalı‘nın sunduğu “Survıvor 2023” yarışmasına dahil oldu. Yarışma ünlüler takımında; Murat Eken, Cansu Büşra Tuman, Barış Telli, Kürşat Yalçınkaya, Buse Plan, Halil İbrahim Göker, Nefise Karatay, Ertuğ Onur Yaşlıoğlu, Yusuf Yıldız, Merve Yıldırım, Zeynep Alkan, Aysu Keskin, Çağla Taşdelen, Yusuf Güney, Seçkin Piriler, Berdan Mardini ve Ümit Erdim yer alıyor.

Survıvor 2023 Gönüllüler takımında ise; Özgür Tetik, Aziz Ozan Dilber, Asena Demirbağ, Osman Can Ural, Kardelen Kalender, Alper Rende, Elanur Pat, Batuhan Yeşilturna, Fatih Kılıçarslan, Senem Genç, Tunga Sayan, Walison Fonseca, Chaby Han, Ayşe Gizem Avcı Ayan ve Aleyna Elibol yer alıyordu. Yarışmadan pek çok isim elendi.

11 Nisan 2023 günü yayınlanan bölümde daha önce görülmemiş bir olay yaşandı. Merve Yıldırım, erkek arkadaşını özlediği sebebi ile psikolojisinin iyi olmadığını gerekçe göstererek oyunda yürüdü. Bu hareket sonrasında mavi takım oyunu kaybetti ve eleme adayı çıkarmak zorunda kaldı.

Konseyde Acun Ilıcalı, Yıldırım’a çok sert tepki gösterdi. Ilıcalı, Merve Yıldırım‘a yarışmaya devam edip etmeyeceğini sordu. Yıldırım da bu kaba üslup ile devam edemem diyerek Acun Ilıcalı‘ya tepki verdi. Bu sefer Ilıcalı biraz daha kibar bir şekilde tekrardan aynı soruyu sordu. Yıldırım da devam edemeyeceğini dile getirdi.

Bu cevaptan sonra Acun Ilıcalı, Merve Yıldırım’ın arkasında duran meşalesini almadan ve takım arkadaşları ile de vedalaşmadan yarışmadan ayrılmasını söyledi. Merve Yıldırım da yarışmadan elenmiş oldu.

Acun Ilıcalı, diğer yarışmacıların aylardır süren emeklerini, bir takım oyuncusunun sırf “erkek arkadaşını özledi” diye oyunu satmasını ve belki de takımından birinin onun sorumsuzluğu sebebi ile yarışma hayatının biterek, emeklerinin ziyan olmasına göz yumamayacaklarını dile getirdi.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=xZOlOqAON4E

https://www.youtube.com/watch?v=zCKiCHiGvnc&feature=youtu.be

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu