Müzik

Son Günlerin Trendi Köfn Hakkında Bilmeniz Gerekenler

instagram takipçi hilesi

Köfn Grubunu Tanıyalım;

Son günlerin trendi Köfn grubu 2018 yılında Salman Tin ve Bilge Kağan Etil tarafından kurulmuş bir müzik grubudur.

son gunlerin trendi kofn 3

Grubun adı sepet manasına gelen köfün kelimesinden gelmektedir. Müzik çalışmalarını attıkları bir sepet olarak gördükleri için grubun adını Köfn koymaya karar vermişlerdir.

Grubun şarkı yazarı , vokalisti ve gitaristi Salman Tin’dir. Aranjör ve prodüktör kısmınıda Bilge Kağan Etil gerçekleştirmektedir.

Köfn gurubu kurucuları; Salman Tin ve Bilge Kağan Etil üniversite yıllarında ev arkadaşı ararken birbirleriyle tanıştılar. İkisinin de müzikle ilgileniyor olması sadece bir tesadüftü.

Salman Tin şarkı yazmadaki becerileri ve Bilge Kağan Etil’in prodüktörlüğü kısa sürede grubu başarılı bir sürece taşıdı. Grup kendi tarzını dünya müziğinden beslenerek günümüze uygun Türk pop müziği üretmek olarak açıklıyor.

Nasıl Ünlü Oldular?

2022’ye kadar geçen sürede çeşitli şarkılar yaptılar. 2018’den 2022’ye kadar toplamda YouTube üzerinden toplamda 20 adet parça yayınladılar. Bu parçalar ortalama 100.000 ile 2 milyon arasında dinlendi.

Grup patlama şarkısı olan Bir Tek Ben Anlarım parçasını  18 mart 2022 tarihinde YouTube da yayınladı. Şarkı çok kısa sürede 140 milyon dinlenmeye ulaştı. Şarkının popüler olmasındaki asıl etken başrollerini Burcu Özberk ve Murat Boz‘un oynadığı Rüyanda Görürsün filminde kullanılmasıydı.

son gunlerin trendi kofn 4 410x405 1

Köfn Bir Tek Ben Anlarım parçasıyla 2022 yılında düzenlenen Pantene Altın Kelebek ödül töreninde en iyi çıkış yapan şarkıcı ve en iyi şarkı kategorilerinde ödüle layık görüldü.

Şarkıları ;

Köfn grubunun 2 adet Albümü bulunmaktadır. 2019 yapımı Tepeler albümü ve 2021 yapımı Rockstar albümüdür. Grubun Bi’ Tek Ben Anlarım(2022) ve Al Aramızdan (2023) teklileri bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu