90'larMüzik

90’ların En Sevilen Şarkıları!

instagram takipçi hilesi

90’ların en sevilen şarkıları ile karşınızdayız. Nostalji rüzgarı hepimizi zaman zaman içine almakta ve sıcacık duyguların yaşandığı o anlara doğru savurmakta! Horoz şekerini, leblebi tozunu, gece yarılarına kadar mahallede oynanan misketleri, tasoları, vatkalı-ışıltılı kıyafetleri, en samimi komşuluk ilişkilerini, Çılgın Bediş’i, Bücür Cadı’yı unutmak mümkün mü?

Ne güzel, ne anlamlı yıllardı değil mi? Tepeden tırnağa masumiyet, samimiyet ve aitlik hissini barındıran yıllar… Daha önce sizlere 90’ların unutulmayan Türk dizilerini tanıtmıştık! Şimdi ise sıra kulağımızdan silinmeyen nağmelerde!

90'ların en sevilen şarkıları

Of Aman Nalan‘dan, Fatih Erkoç’a, Ferda Anıl Yarkın’dan, Levent Yüksel‘e ve İzel, Çelik, Ercan‘a kadar pek çok değeri kazandık 90’lı yıllarda! Dilimize pelesenk olan şarkıları kimimiz okul yolunda söyledi, kimimiz ise sevdiğinin gözlerine bakarken! İçimizi ısıtan, hayatımıza renk katan müzikleri wolkmanin kulaklığından dinledik üstelik..

İlk aşk acısını çekerken merhem oldu bazıları yaralarımıza… Bazıları ise verdiğimiz ilk pijama partisinin dans şarkısı olarak çıktı karşımıza! İşte biz bugün sizleri 90’ların o iz bırakan notalarına götürüyoruz. Üstelik videolar da ekliyoruz ki o anları yeniden yaşayabilelim diye..!

izelcelikercan

90’ların En Sevilen Şarkıları

Sözleri Zeynep Talu, müziği ise Feyyaz Kurşun imzalı olan bu keyifli şarkıyı, o yıllarda Reyhan Karaca’nın kıpır kıpır yorumuyla dinledik. İçimiz şenlendi, sevdiğimize gönderdik, neşelendik, umutlandık çoğu zaman! Öyle ayrı gayrı olmaz dediğimiz kim varsa, her dinleyişimizde de o geldi aklımıza..

19 Kasım 1993 yılında Raks müzik tarafından çıkarılan şarkı aynı zamanda ünlü şarkıcının ilk stüdyo albümü olma özelliğini de taşımaktadır. Kaybolan yıllara, yitip giden sevdalara, bir yaşananlara bir de hiç yaşanamayacak olanlara ağladığımız dönemlerde, hislerimizi notalarla buluşturan bir şarkıydı.. Odamıza kapanıp, kulaklığı takıp, hüznün koynuna uzanarak dinlerdik.. ve unutulmaz demiştik, unutulmadı!

Bu muhteşem üçlüyü dinlerken düet yapmanın ne demek olduğunu anladık belki de! Hisleri birleştirmekti onlarınki.. Müziğin birleştirici gücünü her şarkıda, hatta her mısrada farkettirdiler. Dönmesini istediklerimize, sevip de unutamadıklarımıza ithaf ederek dinlediğimiz bir şarkı hediye ettiler bize.. 1991 çıkışlı şarkı, ”artık seni sevdiğimi bilmelisin” diye haykırmanın en ritmik yoluydu.. Haydi o zaman buyrun..

90’ların en sevilen şarkıları arasında elbette giden sevgilerin ardından yas tutulmayacağını, hep ağlatılacağımızı bize anlatan bu eser de yer alıyor. Demet Sağıroğlu’nun büyüleyici sesinden dinleyip mest olduğumuz günlere gitmemek elde değil. ”Böyle mi olmalı, solmalı sevgililer”diyerek isyan ettiğimiz ve dibe vurduğumuz o eski aşklara uzanıyoruz o halde..

Ege’nin gitarının sesi kulağımızda çınlıyor hala.. Aşka aşık sözleriyle tüm şarkılarıysa hem kalbimizde, hem de zihnimizde kilitli.. Hepimiz yaz mevsiminin ışıltısına kapılıp kendimizi imkansız bir aşk hikayesinin baş rollerinde bulmuşuzdur değil mi… 1995 çıkışlı bu şarkı da; sonunda yaşanan hüsranlara, tadı damakta kalan sevdalara, beklemeye and içmişlere gelsin öyleyse…

1992 yılında çıkan şarkının sözü ve müziği de yorumcunun kendisine ait! Yüreğimizde sızılarla, ateşe atılmış gibi hissettiğimiz dönemlerimizde, duygularımıza tercüman olmuştu, hepimiz biliriz. 90’ların en sevilen şarkıları arasındaki yeri de aşk acısı çekenler için oldukça özeldir. Hayal kırıklıklarını, kalplere dokunan o güzel sesiyle anlatmış Fatih Erkoç!

Beni kalbinden kovanlar var ya sürüne sürüne kapımı çalacak, acemi balık gibi ağlara dolanacak diyordu 1995 yılında Nalan..! İçimize umut serperken, ritmik havasıyla da çektiğimiz acılara gülme azmi veriyordu bir yandan.. Türk pop müziğinin hit ve eğlenceli şarkıları arasındaki yerini de alıyordu böylece… Dilimizden düşmediği dönemlere götürelim sizi…!

21 Mart 1993 yılında Uzay Heparı ile Levent Yüksel’in ortak düzenlemesi olarak çıkan şarkı; günümüze kadar dilden dile dolaşmaya devam etmiş ve o günden bugüne dek tazeliğini korumayı başarmıştır. Hep bir ağızdan; ”fırtınam, felaketim, hasretim” diye bağırdığınız anlar gözünüzün önüne gelmiştir sanıyoruz.. Dolu dizgin, ömürlük ve tutkulu aşklara atıf yaparken bu şarkıdan sıkça faydalanmış olabiliriz..

1995 yılında çıkan ve yüreklerimize işleyen bir şarkıyla karşınızdayız. 90’lı yılların en sevilen şarkıları arasında adını başlara yazdıran eser; aylara, yıllara ve hatta bir ömre sığan gerçek sevdaların, hüzünle harmanlanan halini, en derinlerde bir yerden anlatıyordu. İçimize kadar dokunan müziği, nağmeleri ve her bir kelimesinde büyük anlamlar yüklü sözleriyle hala açıp açıp dinlerken buluyoruz belki de kendimizi..! Kavuşamayanlara ve derdini anlatamayanlara armağan olsun..

Ve bir 90’lar pop müziği ile yazımızın sonuna geliyoruz. Ünlü şarkıcı Gülşen’in çıktığı ilk yıllara ait olan bu şarkı, hareketli ve çekimlerine bölge halkının da dahil olduğu muhteşem klibiyle hatırımızda kalmış durumda! ”Gizleme benden, seviyorsan çık karşıma söyle, yürekli ol” dediğimiz, bir kıvılcım bekleyip kendimizi bırakmak istediğimiz sevdalarımızı anlatan, bu kıpır kıpır eserle sizleri baş başa bırakıyoruz.

90’ların En Sevilen Şarkıları İle İlgili Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu