Yerli Erkek Ünlüler

Serdal Adalı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Serdal Adalı
Tam adı: Serdal Adalı
Doğum tarihi: 1 Şubat 1964
Doğum yeri: Adana, Türkiye
Boyu:
Burcu: Kova
Ailesi: Hasan Adalı, Özen Adalı Kardeşleri: Şevki Adalı, Ayşe Adalı
Eşi: Eren Adalı
Çocukları: Serhan Kerim Adalı, Celal Adalı
Mesleği: Sanayici, İş insanı, Spor yöneticisi
Aktif Yılları:
Sosyal Medyada
twitter-hesabi

Hakkında

Serdal Adalı kimdir? Serdal Adalı, Adalı Holding’in başarılı İş adamı ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak bilinir. 1 Şubat 1964 doğumlu olan Serdal Adalı, Adana’da dünyaya gelmiştir. Ailesi, baba tarafından Hasan Adalı ve anne tarafından Özen Adalı’dır. Serdal Adalı’nın Hünkar Adalı, Şevki Adalı ve Ayşe Adalı adında üç kardeşi bulunmaktadır.

Eğitim hayatına Adana’da başlayan Serdal Adalı, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini bu şehirde tamamlamıştır. 1981 yılında eğitimine devam etmek için University Of California Los Angeles (UCLA) üniversitesine kaydını yaptırmıştır. Ancak, bir yıl sonra babasının sağlık sorunları nedeniyle eğitimini yarıda bırakarak Türkiye’ye dönmek zorunda kalmıştır.

1984 yılında ağabeyi Hünkar Adalı ile birlikte Adalı Holding’i kurarak iş dünyasına adım atan Serdal Adalı, inşaat, servis, lojistik, catering ve enerji alanlarında faaliyet gösteren uluslararası bir şirket olarak başarıyla yoluna devam etmektedir. Şu an itibariyle 6 binden fazla çalışanıyla faaliyet gösteren holding, Türkiye’de Oyak Grubu bünyesinde Akdeniz Bölgesi’nde hazır beton tesislerinin işletmeciliği ve kum çakıl üretimiyle ilgili firmaların Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenmektedir.

Adalı’nın, hem Amerika’da hem de Türkiye’de birçok otel yatırımı bulunmaktadır. Ayrıca, restoran zinciri sahibi olan Adalı Grubu, Sheraton Adana’nın da sahipleri arasında yer almaktadır. Adalı Holding aynı zamanda Serka İnşaat’ın da sahibidir. Ayrıca, Serdal Adalı’nın çok sayıda yarış atına da sahip olduğu bilinmektedir.

Adalı, geçmişte Yıldırım Demirören’in başkan olduğu dönemde 2009-2012 yılları arasında Beşiktaş Spor Kulübü’nün Asbaşkanı olarak görev yapmıştır. Aynı dönemde Beşiktaş Spor Kulübü’nün Futbol Komitesi Başkanlığı’nı da üstlenmiştir.

Ancak, 12 Temmuz 2011’de “Şike yapmak” suçlamasıyla gözaltına alınarak tutuklanmış ve yaklaşık 5 ay Metris Cezaevinde kalmıştır. Daha sonra Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Yasası’nda yapılan değişiklikle tahliye edilmiştir.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, 2 Temmuz 2012 tarihinde Serdal Adalı’nın “Şike yapmak” suçunu işlediğine hükmetmiş ve ayrıca “Spor kulüplerinde ve federasyonlarda görev yapmaktan yasaklama” ile “Stadyumlara giriş yasağı” kararları vermiştir. Ancak, Yargıtay 5. Ceza Dairesi, 17 Ocak 2014 tarihinde hakkındaki mahkeme hükümlerini bozmuştur.

Adalı, 21 Eylül 2012 tarihinde Veliefendi Hipodromu Şeref Salonu’nda yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu sonrası Türkiye Jokey Kulübü’nün 25. başkanı olmuş ve 2012-2015 yılları arasında bu görevi başarıyla sürdürmüştür.

Adalı, ayrıca İngilizce bilen ve 1986 senesinde Eren Adalı ile evlenen bir aile babasıdır. Serhan Kerim Adalı ve Celal Alaz Adalı adında iki oğlu bulunmaktadır.

Son olarak, Fikret Orman‘ın yönetiminde İkinci Başkanlık yapmış olan Serdal Adalı, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde 2019 yılında başkanlık için aday olmuş, ancak Ahmet Nur Çebi seçimi kazanmıştır.

Serdal Adalı 3 Aralık 2023 Tarihindeki Beşiktaş’ın Başlık Seçiminde Aday Olacağını Açıkladı!

9 Kasım 2023 tarihinde Beşiktaş’ın 3 Aralık 2023 tarihindeki başkanlık seçimi olacak olan olağanüstü kongrede başkan adayı olacağını açıklayarak yine gündeme geldi. Hasan Arat da bu kongrede diğer başkanlık için adaylardan birisidir.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu