Hosting

Ahmet Nur Çebi

Google News

ahmet nur cebi 46

Tam adı: Ahmet Nur Çebi
Doğum tarihi: 1959
Doğum yeri: Trabzon/Türkiye
Ailesi: Ayten Çebi (annesi), Yaşar Kaptan Çebi (babası), Arzu Çebi (kardeşi), Tayfun Çebi (kardeşi)
Eşi: Berna Çebi (1986-)
Çocukları: Elgiz Nur Çebi, Mina Nur Çebi, Yaşar Kaptan Çebi
Mesleği: İş Adamı
Aktif Yılları: 1990 yılından bu yana.

Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Başlıklar

İçindekiler:

Hakkında

Ahmet Nur Çebi kimdir? Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş JK’nın olağanüstü seçimli genel kurulunda Hürser Tekinoktay ve Serdar Adalı‘yı 8 bin 529 oydan 5 bin 9’unu alarak geride bırakmayı başarmış ve Beşiktaş JK’nın 34. başkanı seçilmiştir.

Ahmet Nur Çebi, 1959 yılında Trabzon’da dünyaya gözlerini açmıştır. Babası iş adamı Yaşar Kaptan Çebi, annesi Ayten Çebi, Efe ve Arzu Çebi adında iki de kardeşi vardır. Sanayici olan babasının işinden ötürü 1964 yılında Karabük’e göç etmelerinin ardından Ahmet Nur Çebi eğitimini burada görmüştür.

1978 yılında TED Karabük Koleji‘nden mezun olduktan sonra 1983 yılında Marmara Üniversitesi Ekonomi Fakültesi’nden başarıyla mezun olmuştur. Mezun olduğu bölüm ile ilgili olarak yurt dışında bir buçuk yıl süre ile eğitim görmüştür.

Üniversitenin ardından 1985 yılında Ağrı Eleşkirt 29. Piyade Alayı‘nda yedek subay olarak askerlik görevini yerine getirmiştir.

Ahmet Nur Çebi, Çebi enerji, martaş liman tesisleri, denizcilik gibi birçok şirketin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. Bununla beraber Haddeciler Derneği Başkanlığı ve Türkiye Karabük Demir Çelik İşletmeleri Yönetim Kurulu Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

Baba Yaşar Kaptan Çebi ve kardeş Tayfun Çebi ile birlikte demir çelik sanayiinde, 1964 yılında babasının kurmuş olduğu haddehanedeni (demir çelik üretim tesisi) bir adım öteye taşıyarak, 1990 yılında Çorlu’da bir haddehane yatırımı daha gerçekleştirmiştir. Bu sıçramadan üç yıl sonra Marmara Ereğlisi’nde bir liman yatırımı yaptı.

Liman yatırımından sonra ise limanı yatırımına yegane neden olan bir buçuk milyon ton kapasiteli demir çelik izabe tesislerini 2001 yılında, 2002 yılında ise izabe tesisi ile birlikte çalışan bir milyon ton kapasiteli haddehaneyi kurduktan 3 yıl sonra da kendi enerjisini üretebilecek bir elektrik santralini kurmuştur.

Tüm bunların yanı sıra armatörlük konusunda da büyük yatırımlarda bulunmuştur.

Ahmet Nur Çebi, 1986 yılında Berna Çebi ile dünya evine girdi. Evliliklerinden Elgiz Nur, Mina Nur ve Yaşar Kaptan adında üç çocuğu dünyaya gelmiştir.

Ahmet Nur Çebi, 2012 yılından itibaren Fikret Orman başkanlığındaki Beşiktaş Jimnastik Kulübünde ikinci başkanlık görevi üstlenmiş ancak sonradan görevinden ayrılmıştır.

Fikret Orman, 24 Eylül 2019 tarihinde Beşiktaş JK başkanlığını bırakma kararından sonra 11 Ekim 2019 tarihinde, 20 Ekim 2019 tarihinde yapılacak olan olağanüstü seçimli genel kurulda başkanlığa aday olmuştur.

20 Ekim 2019 tarihinde gerçekleşen olağanüstü seçimli genel kurulda oy kullanan 8644 üyenin 5009‘unun oyunu alarak Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün 34. Başkanı seçilmiştir.

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir