Yerli Erkek Ünlüler

Hakan Bayrakçı

Hakan Bayrakçı kimdir?

instagram takipçi hilesi

hakan bayrakçı 1
Tam adı: Hakan Bayrakçı
Doğum tarihi: ??. ??. 1960
Doğum yeri:
Boyu: 1.7 m
Ailesi: Mesut Bayrakçı (Babası), Seniha Bayrakçı (Annesi), Sırmahan Başbuğoğlu ve Mehmet Bayrakçı (Kardeşleri)
Eşi: Ece (e. 10 Ocak 2021)
Çocuk (ları): Mesut Bleda Bayrakçı
Mesleği: İş Adamı
Aktif Yılları: 1982 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Hakan Bayrakçı Kimdir? Hakan Bayrakçı, 1960 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Annesinin adı Seniha Bayrakçı, babasının adı ise Mesut Bayrakçı‘dır. Annesi aslen İstanbullu, babası ise aslen Erzurumludur. İki adet kardeşi vardır. Kardeşlerinin adı Sırmahan Başbuğoğlu ve Mehmet Bayrakçı‘dır. Saint Benoit ve Saint Michel Fransız Koleji‘nde ortaokul ve lise eğitimini tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü’nde almış ve mezun olmuştur.

1982 ve 1984 seneleri arasında “Ortaçağ ve Türkler”, “Kırmızı Fırtına” ve “Çadırlar” adlı kitaplarını kaleme almış ve kitap severler ile buluşturmuştur. 1988 senesinde SONAR araştırma şirketini kurmuştur. Bülent Ecevit ve Süleyman Demirel gibi önemli devlet adamlarının danışmanlıklarını profesyonel olarak icra etmiştir. Bundan başka, 40 Bakan, 14 Parti Genel Başkanı, 140 Belediye Başkanı, ve 7 Başbakan‘nın danışmalıklarını profesyonel olarak yapmıştır.

Hakan Bayrakçı, TRT 1 ekranlarında 2003 ve 2006 seneleri arasında yayınlanan bir tarih programının sunuculuğunu yapmıştır. Kendisi de pek çok televizyon programına konuk olarak katılmıştır. İleri düzeyde Fransızca ve İngilizce bilen Bayrakçı, pek çok iş ile yakından ilgilenmektedir.  Profesyonel kariyerinden arta kalan zamanda hobi olarak resim ve müzik besteleri yapmaktadır.

Yakından İlgilendiği hobileri arasında, piyano çalmak, sanat tarihi, klasik türk ve batı müziği, felsefe, sosyoloji ve futbol yer almaktadır. Bayrakçı evlidir ve Mesut Bleda Bayrakçı adında bir erkek çocuğu vardır. İstanbul’da ikamet etmekte olan iş adamı, muhalif vakıf ve derneklerde aktif olarak yöneticilik de yapmaktadır.

Hakan Bayrakçı, 2018 senesinde gece saat 00:50 sularında Ankara’da yer alan evinden gözaltına alındı. Bayrakçı’nın gözaltına alınma sebebi ise daha önce katılması gereken bir davaya katılmaması olduğu bildirildi. Ankara Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü‘nde SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) aracılığı ile ifade vererek serbest bırakılmıştır.

Bayrakçı, Haber Global ekranlarında “Günün Nabzı” isimli tartışma programının sunuculuğunu yapmaktadır. Aynı zamanda şu anda SONAR Araştırma Şirketi Başkanlığı görevini aktif olarak icra etmektedir. SONAR Araştırma Şirketi en basit tabir ile anket yaparak halkın ne isteyip istemediğini araştıran bir şirkettir. Özellikle seçim dönemlerinde aktif rol oynar.

10 Ocak 2021 tarihinde Çekmeköy Belediyesinde, Ece hanımla dünya evine girdi. Bayrakçı anket şirketinin yanı sıra birçok tartışma programında yer almış ve sosyal medya platformlarından da birçok tartışmanın konusu olmuştur. 

Hakan Bayrakçı Kaleme Aldığı Kitapları

  1. Çadırlar
  2. Ortaçağ ve Türkler
  3. Kırmızı Fırtına
  4. 2013 – Bozkırın Oğlu Cengiz Han

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu