Yerli Erkek Ünlüler

Hasan Arat Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Hasan Arat
Tam adı: Hasan Arat
Doğum tarihi:  27 Eylül 1959
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu:
Burcu: Terazi
Ailesi:
Eşi: Simin Arat
Çocuk (ları): Ali Arat ve Zeynep Arat
Mesleği: Beşiktaş’ın 35. Başkanı / Beşiktaş JK Kongre Üyesi | EOC Avrupa Olimpiyat Komitesi Yürütme Kurulu Üyesi | Dünya Atletizm Yürütme Kurulu Üyesi | Türkiye Olimpiyat Komitesi İcra Kurulu Üyesi
Aktif Yılları: 2012 yılından bu yana
Sosyal Medyada
twitter-hesabi

Hakkında

Hasan Arat Kimdir? Hasan Arat, 27 Eylül 1959 doğumlu bir Türk Spor Yöneticisi, iş adamı ve eski profesyonel basketbolcudur. Ayrıca, İstanbul’un 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarına ev sahipliği yapma hedefinin lideri olarak uluslararası alanda tanınır.

Hasan Arat, İstanbul’un Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarına ev sahipliği yapma hedefinin lideri olarak büyük bir başarı elde etti. 2012’de İstanbul’un Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından Aday Şehir olarak seçilmesi üzerine, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı ve Teklifin lideri oldu. Bu, İstanbul’un Olimpiyatlara ev sahipliği yapmak için yaptığı beşinci ve en başarılı girişimdi.

2020 Ev Sahibi Şehir duyurusu, 7 Eylül 2013 tarihinde Buenos Aires’teki 125. IOC Oturumunda gerçekleşti ve İstanbul, Tokyo’ya yenildi. Ancak, bu süreç Türkiye’nin gençlerini ve ülkenin geleceğini ortak bir vizyon etrafında birleştiren ve Olimpiyat Hareketi ile Türkiye arasında kalıcı bir bağ kuran önemli bir girişim oldu.

Hasan Arat Uluslararası Görevler ve Katkılar

Arat’ın İstanbul 2020 Adaylığı liderliğinin ardından, Avrupa Olimpiyat Komitesi İcra Komitesi üyeliğine seçildi ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi Pazarlama Komisyonu üyeliğine atandı. Ayrıca, Ulusal Olimpiyat Komiteleri Birliği (ANOC) Pazarlama ve Yeni Finans Kaynakları Komisyonu üyesidir.

Basketbol Kariyeri

Hasan Arat, 7 yıl boyunca profesyonel basketbol oynadı. Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde 5 yıl boyunca forma giydi ve ayrıca Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün Başkan Yardımcılığını yaptı.

İş ve Ticaret

Arat, Novo Invest adlı çok yönlü bir gayrimenkul yatırım ve geliştirme şirketinin Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanıdır. Ayrıca, Londra ve İstanbul merkezli bağımsız bir Kurumsal Finansman ve Birleşme ve Satın Alma danışmanlık firması olan Dome Group’un Kurucusu ve Ortağıdır. Ayrıca, Türkiye’nin en büyük perakende grubu olan Beymen’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

Ödülleri

1996 yılında Ekonomist Dergisi, Türkiye Milli Prodüktivite Merkezi ve Dünya Gazetesi tarafından ‘Yılın İşadamı’ ödülüne layık görülen Hasan Arat, uluslararası ilişkilerin ve uluslararası dostluğun güçlendirilmesine yaptığı olağanüstü katkılardan dolayı “Altın Firavun Faresi” Özel Onur Madalyası ile ödüllendirildi.

Hasan Arat Beşiktaş’ta Başkan adayı!

3 Aralık 2023 tarihindeki Beşiktaş’ın olağanüstü kongresinde, kongre üyelerinin oyu ile belirlenecek olan başkanlık seçiminde ilk resmi adaylığını koyan kişidir. Aynı zamanda bu seçimde diğer adaylardan biri de Serdal Adalı’dır.

Hasan Arat, 3 Aralık 2023 tarihinde Olağanüstü Kongre Seçiminde Beşiktaş’ın 35. başkanı seçildi. Rakibi Serdal Adalı 4.557 oy alırken, Arat 7.271 oy aldı. Seçimi kazandıktan sonraki açıklaması aşağıdaki videolar bölümündedir.

Videoları

Fotoğrafları

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu