Gezi Rehberi

Santorini’de Yapılması Gereken 5 Şey

Genellikle balayı tatili için gidilen yerlerden birisidir Satroni . Her zaman denizin içerisindeymiş gibi hissedebileceğiniz romantik , şişirin köyle , benzersiz manzaraya sahip terasları , doğal güzellikler ve damak tadınızı şımartacak lezzetli yemeklerin yapıldığı bir bölge.

Bu kadar güzel bir bölgeye gidince yapmadan ayrılmamanız gereken 5 şeyi sizler için hazırladık.

Red Beach’de Yüzmek

Santorini'de Yapılması Gereken 5 Şey

Mykonos’a göre biraz daha küçük olan Santorini’de denize girmek için gidebileceğiniz en farklı yer volkanik kum ve kayalardan oluşmuş Red Beach. Plaja ulaşmak pek kolay olmasa da gittiğiniz zaman karışınıza çıkacak olan mazara pek fazla alışagelmiş bir türden değil . Kesinlikle gitmeniz gerekmekte .

Sea Side by Notos Restaurant’ta Öğle Yemeği Yemek

Santorini'de Yapılması Gereken 5 Şey

Santorini’de nereden yemek yenir diye sorulduğu zaman birçok kişi tarafından tavsiye edilmiş olan restoranların başında gelir. Öğlen vaki gitmenizi tavsiye ederiz. Sea Side by Notos’da yöresel yunan mezeleri tabağı 23 Euro . Burada yiyeceğiniz jumbo karidesin ve kalamarın lezzetini uzun bir süre unutmayacağınız kesin.

İLGİLİ BİLGİ:
Birleşik Arap Emirlikleri’nde Görülmesi Gereken Yerler Nelerdir?

Şarap Müzesi

Santorini'de Yapılması Gereken 5 Şey

Santorini’de bulunan Wine Museum , gittiğiniz zaman hayran kalacağınız yerlerden birisi olacaktır. Yerin sekiz metre altında ve 300 metre uzunluğunda ki müzede şarabın nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca Santorini’de bulunan yerel halkın şarap tarihi ile ilgi farklı bilgiler öğrenebiliyorsunuz. Türkçe anlatımının ve dört farklı şarabın tadımının olduğu müzeye giriş ücreti ise 9 Euro .

Oia Köyüne Gitmek

Santorini'de Yapılması Gereken 5 Şey

Santorini’ye gitme sebebiniz burası olabilir. Mavi kubbeli kiliselilerin etrafında sıralanmış bembeyaz minimalist yapıların içerisinde , başlangıcı ve sonu gözükmeyen denizi izlemek sizin için farklı bir deneyim olacaktıtr. Şirin kafeler içerisinde Greek Coffe isimini verdikleri güzel bir kahvenin ise fiyatı 4-5 Euro arasında değişmekte. Ayrıca Greek Coffe’nin Türk kahvesinden pek fazla farkı yok.

Amoudi’ye Gitmek

Santorini'de Yapılması Gereken 5 Şey

Oia köyünün alt kısımında bulunan doğa güzelliği bir balıkçı kasabasıdır. Koy kısmında yan yana dizilmiş olan birden fazla tavernaya rastlamanız mümkün. Mutlaka bir tanesine girerek , yerel yemeklerden ve mezelerden denemelisiniz. En yüksek yerine ise eşek ya da upuzun bir merdiven tırmanarak sağlanıyor.

İLGİLİ BİLGİ:
Hakkari'de Gezilecek 10 Yer!

Diğer Görmeniz Gereken Yerler

Fira’da bulunan Agiou Mina Kilisesi , Oia’da güzelliği ile insanı büyüleyen Kamari Plajı ve Caldera Koyu olacaktır.

Unutmayın ki yapacağınız her yeni bir seyahat sizin gelişmeniz için yardımcı olacaktır. Yeni dostluklar , yeni kültür , yeni yaşam tarzları , farklı yaşantılar hayatta tek bir kez elde edebileceğiniz şans olabilir . İyi değerlendirin.

Kullanıcılar Şunları da Baktı

Bu içerimizi Değerlendirin

Etiketler

IPTV ile Binlerce Kanal , Film ve Dizi Sizi Bekliyor!
Şimdi İzlemek İçin Tıkla!

Benzer Bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı