Bremen Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Almanya'nın adeta masal kitaplarından çıkmış kadar güzel yeri Bremen'de gezmek isteyenler buraya!

instagram takipçi hilesi

Bremen  gezilecek yerler konusunda birçok mükemmel alternatife sahiptir. Bu nedenle Bremen’de her gittiğiniz yerde hayranlık ile etrafa bakacaksınız.

İşte Bremen’de görülmesi gereken yerler:

1. Bremen Roland Heykeli

Bremen gezilecek yerler nerelerdir?

Rolan Heykeli 1404 yılında yapılmıştır. Bremen’in pazar meydanında yer alan heykel; ilk kutsal roma imparatoru Şarlman’ı gösterir. Aynı zamanda Roland’ın Roncevaux Geçidi Savaşı’nda kahraman olması nedeniyle heykeli dikilmeye layık bulunmuştur.

2. Bremen Gezilecek Yerler: Böttcherstraße Caddesi

Bremen gezilecek yerler nerelerdir?

Bremen’in kent merkezinde yer alan cadde, 1920 yılında inşa edilmiştir ve yaklaşık 100 metre uzunluğundadır. Fakat caddenin en güzel özelliği müthiş mimarisidir. Kentte düzenlenen birçok etkinlik Böttcherstraße Caddesi’nde düzenlenir. Gerçek bir Ortaçağ Caddesi görmek isteyen tarih meraklıları kesinlikle burada zaman geçirmelidir.

3. St. Petri Dom Bremen Kilisesi

Bremen gezilecek yerler nerelerdir?

Bremen pazar meydanında yer alan kilise, hem iç hem de dış tasarımındaki mükemmel mimarisi ile kendine hayran bırakır. Kilisenin gösterişli kuleleri sayesinde Bremen Meydanı farklı bir havaya bürünür. Eğer kulelere çıkarsanız şehrin tüm güzelliklerini görebilirsiniz.

4. Bremen Gezilecek Yerler: Universum Science Center

Bremen gezilecek yerler nerelerdir?

Almanya’da yer alan bu bilim müzesi, yıllık 450 bin kişilik ziyaretçi alır. 2000 yılında yapılan Universum Science Center, özellikle çocuklu ailelerin mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Çünkü burada yapılan deneyler ve çarpıcı bilimsel aletler; çocukların meraklanmasını sağlayacaktır. Ayrıca bu bilim müzesi görsel açıdan da etkileyicidir.

5. Bremer Marktplatz Meydanı

Bremen gezilecek yerler nerelerdir?

Bremen’in Hansa kentinde yer alan Marktplatz Meydanı, en eski halk meydanlarından bir tanesidir.  3.484 m²’lik alana sahiptir. Buraya gelecekseniz Ekim ayının sonunu ya da Noel’i tariholarak seçmeniz gerekir. Çünkü pazar yeri olarak kullanıma sadece bu tarihlerde açılır.

6. Bremen Gezilecek Yerler: Schnoor Mahallesi

bremen gezilecek yerler nerelerdir 6 800x533

Bremen gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sırada tarih kokan bir mahalle var. Schnoor Mahallesi, Ortaçağ karakterini koruyan özellikleri ile turistlerin ilgisini çekmeyi başarır. Dar sokaklı, rengarenk ve küçük dükkanlara sahip yerler ilginizi çekiyorsa Schnoor Mahallesi tam da size göre bir yerdir. Eğer fotoğraf da çekmek isterseniz mahallenin dar sokaklarında biraz dolaşmanız size yeterince malzeme verecektir.

7. Kunsthalle Bremen

gezi

Burası 1849 yılında inşa edilen bir sanat müzesidir. 1902 yılında genişletilen müze, entellektüel birikim yapmak isteyenler için önemli bir gezi yeridir. Hem kitapları hem de slayt gösterisi ile gösterilen sergiyi izlemek isterseniz, çok sayıda nefes kesici sanat eserini gözlemleyebilirsiniz.

8. Bremen Gezilecek Yerler: Rhododendron – Park Bremen

gezi

Bremen gezinize doğa ile başbaşa kalacağınız bir yer ile devam etmek isterseniz burası tam da size uygun bir yerdir. Temiz doğaya sahip olan parkta binbir çeşit çiçeği görme şansı elde edeceksiniz. Ortamdaki huzuru tadarken sakin bir şekilde zaman geçireceksiniz.

9. Bremen Mızıkacıları Heykeli

gezi

Elbette Bremen denildiğinde akla Bremen Mızıkacıları masalının gelmesi muhtemeldir. Bremen Mızıkacıları Heykeli 1951 yılında inşa edilmiştir. İnanışa göre heykelin en altında yer alan eşeğin ayağına dokunursanız şans elde edersiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=yGVCAozNYi8

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu