Gezi Rehberi

Santorini’de Yapılması Gereken 5 Şey

instagram takipçi hilesi

Genellikle balayı tatili için gidilen yerlerden birisidir Satroni . Her zaman denizin içerisindeymiş gibi hissedebileceğiniz romantik , şişirin köyle , benzersiz manzaraya sahip terasları , doğal güzellikler ve damak tadınızı şımartacak lezzetli yemeklerin yapıldığı bir bölge.

Bu kadar güzel bir bölgeye gidince yapmadan ayrılmamanız gereken 5 şeyi sizler için hazırladık.

Red Beach’de Yüzmek

Santorinide yapilmasi gereken seyler

Mykonos’a göre biraz daha küçük olan Santorini’de denize girmek için gidebileceğiniz en farklı yer volkanik kum ve kayalardan oluşmuş Red Beach. Plaja ulaşmak pek kolay olmasa da gittiğiniz zaman karışınıza çıkacak olan mazara pek fazla alışagelmiş bir türden değil . Kesinlikle gitmeniz gerekmekte .

Sea Side by Notos Restaurant’ta Öğle Yemeği Yemek

55679

Santorini’de nereden yemek yenir diye sorulduğu zaman birçok kişi tarafından tavsiye edilmiş olan restoranların başında gelir. Öğlen vaki gitmenizi tavsiye ederiz. Sea Side by Notos’da yöresel yunan mezeleri tabağı 23 Euro . Burada yiyeceğiniz jumbo karidesin ve kalamarın lezzetini uzun bir süre unutmayacağınız kesin.

Şarap Müzesi

Santorinide yapilmasi gereken seyler 1

Santorini’de bulunan Wine Museum , gittiğiniz zaman hayran kalacağınız yerlerden birisi olacaktır. Yerin sekiz metre altında ve 300 metre uzunluğunda ki müzede şarabın nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca Santorini’de bulunan yerel halkın şarap tarihi ile ilgi farklı bilgiler öğrenebiliyorsunuz. Türkçe anlatımının ve dört farklı şarabın tadımının olduğu müzeye giriş ücreti ise 9 Euro .

Oia Köyüne Gitmek

Santorinide yapilmasi gereken seyler 2

Santorini’ye gitme sebebiniz burası olabilir. Mavi kubbeli kiliselilerin etrafında sıralanmış bembeyaz minimalist yapıların içerisinde , başlangıcı ve sonu gözükmeyen denizi izlemek sizin için farklı bir deneyim olacaktıtr. Şirin kafeler içerisinde Greek Coffe isimini verdikleri güzel bir kahvenin ise fiyatı 4-5 Euro arasında değişmekte. Ayrıca Greek Coffe’nin Türk kahvesinden pek fazla farkı yok.

Amoudi’ye Gitmek

Santorinide yapilmasi gereken seyler 3

Oia köyünün alt kısımında bulunan doğa güzelliği bir balıkçı kasabasıdır. Koy kısmında yan yana dizilmiş olan birden fazla tavernaya rastlamanız mümkün. Mutlaka bir tanesine girerek , yerel yemeklerden ve mezelerden denemelisiniz. En yüksek yerine ise eşek ya da upuzun bir merdiven tırmanarak sağlanıyor.

Diğer Görmeniz Gereken Yerler

Fira’da bulunan Agiou Mina Kilisesi , Oia’da güzelliği ile insanı büyüleyen Kamari Plajı ve Caldera Koyu olacaktır.

Unutmayın ki yapacağınız her yeni bir seyahat sizin gelişmeniz için yardımcı olacaktır. Yeni dostluklar , yeni kültür , yeni yaşam tarzları , farklı yaşantılar hayatta tek bir kez elde edebileceğiniz şans olabilir . İyi değerlendirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu