Gezi RehberiKültürel EtkinliklerTarih

Dünyanın 8. Harikasına Aday, (2500 Yıllık Tarihiyle) Arapapıştı Kanyonu Turizme Açıldı

instagram takipçi hilesi

2500 yıllık anıt mezarlarıyla,tarihi dokusuna sahip ve muhteşem doğal güzelliğiyle örtülü,Arapapıştı Kanyonu Aydın büyükşehir belediyesi başkanı, Özlem Çerçioğlu 30 Nisan 2017 tarihi itibariyle saklı cenneti turizme açacak.

arapapisti kanyonu aydin acilis

Şahsen oralarda çocukluğu geçen birisi olarak bu muhteşem alanın turizme açılması benim için mutluluktan daha öte bir şey. Kişisel duygularımı katmadan başlamayayım dedim 😉 Gelelim bilginin detaylarına…

Birçok haber sitesinde yer alan bu haberde;

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Arapapıştı kanyonunu tanıtmak amacıyla, basın mensupları ile tekne turu yaparak bölgeyi gezdi. Arapapıştı bölgesinin doğal güzellikleri bulunduğunu herkesi kendine hayran bıraktığını ifade eden Çerçiolu, “Yaklaşık 15 yıldır buranın turizme açılması hayalini kuruyorduk. Dünyanın 8. Harikasına aday olabilecek bir kanyon burası” diyerek basın toplantısına devam etti.

arapapisti kanyonu aydin ozlem cercioglu

Arapapıştı kanyonunda, Özlem Çerçioğlu;  Kemer Barajı’nın sularının çekilmesiyle milattan önce 5. yüzyıla ait olduğunu tahmin ettikleri anıt mezar bulduğunu bildirdi.

Aydın Büyükşehir Belediye başkanı “Topuklu Efenin” girdiği her mücadeleye kazanacağına inancımız tamdır.Şimdiden başarılar diler ve yeni projelerini bekleriz. (MaksatBilgi.com ailesi)

arapapisti kanyonu aydin 13

Dilerseniz Arapapıştı kanyonunun tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilir daha sonrasında ise fotoğraflarını hemen altından “Foto galeri”bölümünden fotoğraflarını inceleyebilirsiniz.

Arapapıştı Kanyonunun Tanıtım Videosu

Arapapıştı Kanyonu Foto Galeri

 

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

4 Yorum

  1. Mükemmel bir yer şimdiye kadar gün yüzüne çıkmaması bir sorumsuzluk. Topuklu efenin yanındayım.

  2. Mükemmel bir yer şimdiye kadar gün yüzüne çıkmaması bir sorumsuzluk. Topuklu efenin yanındayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu