Kişisel Bakım

Saçı Gürleştirmek İçin Etkili 20 Bitkisel Yağ

instagram takipçi hilesi

Saçı gürleştirmek için etkili 20 bitkisel yağ ! Kırılgan, yıpranmış, hassas saçlara mı sahipsiniz? Saçlarınız ne yaparsanız yapın istediğiniz güce ulaşmıyor mu? Şampuanlardan beklediğiniz desteği her zaman göremeyebilirsiniz. Gerekli bakım kürleri de sizleri memnun etmeyebilir. Sizlerle paylaşacağımız 20 bitkisel yağ saçlarınızı gürleştirmede ve bakımda yardımcı olacaktır.

İşte o yağlar ve içerikleri;

Saçı Gürleştirmek İçin Etkili 20 Bitkisel Yağ

Argan Yağı

yag 1

Trend yağlardan biri olan argan yağı son zamanların aranılan saç yağlarındandır. Saç onarımında sıklıkla kullanılmaktadır. Bu ürünlerden almaktansa direkt olarak argan yağının kendisini kullanmak daha iyi. Saç tellerinin iç dokusuna işler ve saçı onarır.

Jojoba Yağı

yag 2

Kıvırcık saçların elektriklenmeyi gidermesinden dolayı en çok tercih ettiği yağlardan biri olan Jojoba yağı cilt tarafından kolay emilen bir yağdır. Saç derisini yumuşatıp, saç tellerini güçlendirir. Şampuanlarda ve saç kremlerinde de çok kullanılan bir yağdır. Kırılmalara karlı saç tellerini dirençli bir hale getirir. Egzama ve sedef gibi cilt rahatsızlıklarında da tedavi edici bir özelliğe sahiptir.

Hindistan Cevizi Yağı

yag 3

Saç kuruluğuna karşı iyi bir yağdır. Saçlarında cansızlık, sertlik ve matlık gibi sorunu olanlar için ideal bir bakım yağıdır. Hasarlı saçları onardığı gibi, kepek sorununu da çözer. Saç tellerine esneklik kazandırıp, kırıkları önler. Dikkat edilmesi gereken kullanım aşamasında fazla kullanmamak gerektiğidir. Çünkü Hindistan cevizi yağı diğer yağlara göre daha güçlüdür.

Badem Yağı

yag 4

İçerdiği zengin E vitamini ve doğal mineraller sayesinde saçı besleyip güçlenmesini sağlar. Saçların koparak dökülmesini engeller. Badem yağı kirpiklerin uzamasına da yardımcı olur.

Zeytinyağı

yag 20

Hem vücuda hem deriye faydası olan bir yağdır zeytinyağı. Saçlara parlaklık verir, güç katar ve kolay kırılmasını engeller. E ve A vitamini bakımdan oldukça zengindir. Bu sebeple saçı nemlendirerek kuruluktan korur. Aynı zamanda tırnak, cilt ve yüz bakımında da etkilidir.

Lavanta Yağı

yagi 5

Saç derisinin rahatlamasını sağlayan bir yağdır lavanta yağı. Saçlarda kopma, dökülme yaşayanlar için oldukça etkilidir. Saç derisindeki kan dolaşımını sağlar ve saç diplerine giden oksijeni arttırır. Saçları güçlendirir ve gürleştirir. Aynı zamanda saçlarınıza yumuşaklık ve güzel bir koku bırakır.

Çörek Otu Yağı

yag 6

Saç diplerine ihtiyacı olan besini verir ve saçların daha sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Yıpranmış saçları kısa sürede hacimli bir yapıya ulaştıran çörek otu yağı saçların beyazlamasında da geciktirici bir etkiye sahiptir. Saç köklerini güçlendirerek kepek sorununu da ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Susam Yağı

yag 7

Susam yağı diğer yağlardan farklı olarak güneş ışınlarının verdiği zararı tamir eder. Kırıklara ve kepeklenmeye karşı da çok etkilidir. Aynı zamanda saçların uzamasına ve kırıklara karşı çok etkili olan susam yağının saç beyazlamalarının önüne geçmede de etkisi de oldukça fazladır.

Fındık Yağı

yag 8

Saçların hızlı yağlanmasını önlemede etkili olan fındık yağı, saç köklerini besler ve onarır. Saçı nemlendirir ve saç tellerini besler. Saç dökülmelerini en aza indiren fındık yağı, deriyi de besler. Saç derisini yumuşatarak kolay tarama imkanı sağlar.

Biberiye Yağı

yag 9

Saç kaşıntısı olanlar için oldukça etkili bir yağ olan biberiye yağı kaşıntıyı yok etmekle kalmayıp saçın uzamasını da hızlandırır. İçeriğinde bulunan etmenler sayesinde saça hacim kazandırır ve saç derisini besler.

Hint Yağı

yag 10

Hücre yenileme özelliğine sahip olan hint yağı saçları kökten uca yeniler. Saç sağlığını koruyarak saçın dökülmesinin de önüne geçer. Saç derisinin kurumasını önleyerek nemlendirici görevi görür.

Sarımsak Yağı

yag 11

Sarımsak yağı; kepeği engeller, saç derisinde oluşan kuruma ve kaşıntı gibi sorunların geçmesine yardımcı olur. Saçları gürleştirmeye yarar. Ayrıca saç kırılmaları azaltıp, saçın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlar.

Isırgan Tohumu Yağı

yag 12

İçerisindeki mineraller sayesinde saçları derinlemesine besleyen ısırgan tohumu yağı ve saçları dolgunlaştırır ve canlılık katar. Yıpranmış saçlar için ısırgan tohumu yağı çok etkilidir. Düzenli olarak kullanıldığında saç dökülmelerine çok iyi gelen ısırgan tohumu yağı saçları yeniden çıkarma özelliğine sahiptir. Saç köklerini ve hücrelerini uyardığı için saç kıllarını harekete geçirir.

Aspir Yağı

yag 13

Aspir yağının faydalarından en önemlisi kuru saçları besler ve canlılık verir. Saçlara yoğunluk katar, yumuşacık bir dokuya ve ışıl ışıl parlaklığa kavuşturur. Saçlarınız da fazla kuruluk ya da  zarar varsa, aspir yağından faydalanabilirsiniz.

Ceviz Yağı

yag 14

Saç tellerini güçlendiren ceviz yağı saç derisinde ki ölü hücrelerinizi tekrardan canlandırır. Saç derisinde derinlemesine temizleme yaparak saçlarınızı parlak bir görünüme kavuşturur. Hücre hasarlarının önüne geçer. Saç dökülmeleri sorununu önemli ölçüde azaltma yapısına sahiptir.

Defne Yağı

yag 15

İçerisinde ki A ve C  vitaminleri saç sağlığı için oldukça verimlidir. Saçların daha hızlı uzamasına katkıda bulunan defne yağı, saç dökülmelerine ve kepeğe de iyi gelmektedir. Kepek sorunu yaşayanların tercih edebileceği bir yağdır.

Keten Tohumu Yağı

yag 16

Saçlara nemlilik katan keten tohumu yağı saçların çabuk uzamasını sağlar. Saç köklerini de besleyen yağ saç dökülmelerini minimuma indirebilmektedir. İçeriğinde yağ asitleri ve omega bakımından zengin olduğu için saç sağlığı ve gürlüğü için çok etkilidir.

Kayısı Çekirdeği Yağı

yag 17

Kayısı çekirdeği yapı saç yumuşaklığı için harika bir yardımcıdır. Saçları canlandırma açısından da öne çıkmaktadır. Kayısı çekirdeği yağının saç kıl köklerini besleme özelliği de vardır. Saç dökülme problemleri için de kullanılan yağ, zengin bir içeriğe sahip olduğu için saçların uzamasını da sağlar.

Avokado Yağı

yag 18

Avokado yağı, iyileştirme gücü yüksek olan bir yağdır. İçeriğinde ki E vitamini ve tekli doymamış yağlar açısından zengindir. İnsanlar genelde bu yağ için yemek yapmayı seçse de bakım ürünü olarak da kullanılmaktadır. Saçlarda hoş koku bırakan avokado yağı saç sağlığı açısından çok faydalıdır.

Zencefil Yağı

yag 19

Zencefilin her anlamda faydalı bir bitki olduğu gibi yağı da saçları güçlendirme de çok etkilidir. Kırılgan, zayıflamış, cılızlaşmış ve incelmiş saçlara güç katarak saç dökülmelerine engel olur.

Saç Gürleştirmek İçin Etkili Bitkisel Yağlar Videoları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu