Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?

Google Haberler'de MaksatBilgi'yi Takip Edin!

Antik dünyada “Sıvı Altın” olarak adlandırılan zeytinyağı, hepimizin bildiği gibi Akdeniz bölgelerinde bulunan zeytin ağaçlarından elde edilen önemli bir meyve yağıdır. Zeytinyağı fazla miktarda vitamin, yağ asidi ve makro-besleyiciler içermektedir.

 Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?

Sizin için günde bir çorba kadar zeytinyağı içmenin en ikna edici nedenlerini bir araya getirdik. Yazının sonunda, her kadının yararlı bulabileceği bir de harika bonus yer almakta! İnsanlık tarafından yüzyıllardır kullanılmakta olan zeytin yağının kullanımı ve faydaları yazımızda yer almakta.

Bağırsakları Çalıştırır

 Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağı, hücreleri kansere yol açmakta olan birçok hasardan korumaktadır. Bununla beraber kabızlıktan kurtulmayı da sağlar.

Yapılan araştırmalara göre östrojen reseptörünün kolon kanseri üzerinde koruyucu bir etkiye sahip olduğunu kanıtlamaktadır.

Daha İyi Cilt, Saç, Tırnak Ve Kemik İçin Yararlıdır

 Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağı, kemik, saç, tırnak ve cilt içinde oldukça faydalıdır. Bu onarımlar saç ve tırnak gelişimini teşvik eder, nemlendirir ve besler. Cilt veya saç maskesi gibi kullanabilirsiniz, fakat içten alındığında da zeytinyağı daha fazla yararlı olacaktır.

Karaciğeri Temizlemek İçin Gereklidir

 Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?

Karaciğer bedenimiz için oldukça önemli bir işlev görmektedir: ve bütün iç sistemlerimizi temizlemektedir. Ama kimi zamanlar karaciğer detoksuna da ihtiyaç vardır ve bunu da zeytinyağı ile yapabilme şansınız vardır! En iyi sonuçları elde edebilmek için 1/3 limon suyunu e 2 yemek kaşığı zeytinyağını bir bardakta karıştırarak tüketin.

Kilo Vermek İsteyenler İçin Şanstır

 Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağı, doluluk hissi veren daha sağlılı bir yağ türü olarak aşırı miktarda yağ asidi içermektedir. Tereyağına alternatif olarak da kullanılabilmektedir.

Bağışıklık Sistemini İyileştirmek İçin Faydalıdır

 Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağında yer alan yağ asitleri birçok farklı bağışıklık fonksiyonlarında önemli rol oynar. Bunların arasında bağışıklık sisteminin desteklenmesi ve düzenlenmesi ve öyle ki otoimmün hastalıkların tedavisinde kullanılır.

İltihabı Azaltmak İçin Etkilidir

 Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağı vücuttaki iltihapları azaltmak için bir ağrı kesici gibi çalışır. Araştırmalar, 3,4 yemek kaşığı zeytinyağının, bir ibuprofen dozunun% 10’u kadar etkili olduğunu göstermiştir.

Beyni Korumak İçin Önemlidir

 Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağı, aşırı derecede oksijene ihtiyaç duyan beynimize yardımcı olmaktadır (bütün alımların %2’si) ve serbest radikallerden muzdarip durumdadır. Bununla birlikte alzheimer ve zihinsel gerilemeyi önleyerek, depresyonu azaltır ve hafızayı artırır.

Bonus! Göğüsleri Büyütmek İçin Birebirdir

 Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?

Göğüslerinizi daha sıkı yapmak ve büyütmek istiyorsanız, zeytinyağı mutlaka yararlı olacaktır. Göğüslerinize dışarıdan başlayarak içeriye doğru hareket ederek, 10-15 dakika süre ile dairesel bir hareketle masaj yapın. Bunun sonucunda kan akışı hızlanarak memeleriniz 30 günde elastikiyet kazanıp büyüyecektir!

Zeytinyağı Faydaları | İbrahim Saraçoğlu | Zeytinyağı İçmek Neye İyi Gelir

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu