Kişisel Bakım

Saç Kırıklarına Bitkisel Çözümler

instagram takipçi hilesi

Özenle baktığımız saçlarımızda kırıklar gördüğümüzde tek çözümü kesmekte buluyoruz. Ancak saçlarınızdaki kırıklarını onarmanın kesmekten farklı bir yolu daha mevcut. Bitkisel çözümler bu konuda imdadınıza yetişiyor.

Peki, saç kırıklarına bitkisel çözümler neler?

saç kırıkları3

Bir kadının en önemli güzellik unsurlarından biri de şüphesiz saçlarıdır. Birçok kadın saçlarının uzun ve bakımlı görünmesi içi pek çok yola başvurur. Özellikle sıklıkla kullanılan elektronik saç bakım aletleri saçların kırılmasına ve dökülmesine yol açar.

Ne kadar dikkat edersek edelim saçlarımızın kırılması olağandır. Düzenli şekilde ayda bir kez uçları 1 cm kadar alındığında bu sorun ortadan kalkacaktır. Eğer saçınız olması gerekenden daha fazla kırılıyorsa, saçlarınıza doğru bakamıyorsunuz demektir.

Eğer saçlarınızda normalden daha fazla kırık varsa tek çözüm kesmek değil. Birçok kadının kullandığı saç kırıklarına bitkisel çözümler var. Bunları sizin için derledik.

saç kırıkları5

İşte saç kırıklarına bitkisel çözümler;

Ballı Maske

Malzemeler:

4 tatlı kaşığı zeytinyağı

1 adet yumurta sarısı

1 tatlı kaşığı bal

Önce tüm malzemeleri bir kapta karıştırıp bulamaç haline getirin. Ardından saçlarınızı tutamlar halinde ayırın ve kırık olan bölgelere karışımı sürün. Maskeyi saçınızdaki tüm kırıklara uyguladıktan sonra, bir bone veya streç film ile sarın. 45 dk kadar bekleyin. Ardından saçınızı şampuanla yıkayın ve ılık su ile durulayın. Bu uygulamayı haftada 1 kez yapabilirsiniz.

saç kırıkları2

Avokadolu Maske

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

2 yemek kaşığı avokado yağı

1 tatlı kaşığı badem yağı

Malzemeleri bir kap içerisinde iyice karıştırdıktan sonra ocakta hafifçe ısıtın. Ardından saç dipleri de dahil olmak üzere saçlarınızın tamamına uygulayın ve bir havlu ile sarın. Uygulamadan sonra maskenin en az 6 saat saçta beklemesi gerekmektedir. Bu nedenle gece uyumadan önce uygulamanızda fayda var. Süre dolduktan sonra saçlarınızı bol şampuanla yıkayın ve ılık suda durulayın. Bu maske, saçların yumuşamasına ve saç diplerindeki hücrelerin yenilenmesine olanak tanır. Saç kırıklarına iyi bir çözüm olacağı gibi aynı zamanda bakımlı bir görüntü de verecektir. Haftada 1 kez kullanılabilir.

Hint Yağı

Malzemeler:

Birkaç damla hint yağı

Biraz hardal

Bir kaşık zeytinyağı

Hint yağının saçlara olan faydası birçok kadın tarafından biliniyor. Hint yağından yapılan bu karışımda saçlara oldukça faydalı. Karışım için tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Ardından saç diplerinize kadar saçınızın tamamına uygulayın. Ardından ısıtılmış bir havlu ile saçlarınızı sarın ve 30 dk bekletin. Daha sonra saçlarınızı bol şampuanla yıkayın ve durulayın.

 

Kaynak
Onikibilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu