Kişisel Bakım

Saç Dökülmesine İyi Gelen 15 Şampuan Tavsiyesi

instagram takipçi hilesi

Günümüzde genç yaşı demeden hemen herkesi etkileyen saç dökülmesi problemi çoğunluk ile stres, beslenme bozuklukları, çevresel faktörler, bazı ilaç tedavileri, yaş ve genetik faktörlere bağlı olarak meydana gelmektedir. Saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalan birçok kişi kimi zaman bu durumu görmezden gelmeyi denese de ilerleyen süre zarfında incelen saçlara ve kafa derisinde boşluklara sahip olabilir.

Saç Dökülmesine İyi Gelen 15 Şampuan Tavsiyesi

Ve saç dökülmesine, ister hormonsal ya da mevsimsel, ister kalıtsal hangi sebeplere bağlı olursa olsun geç kalınmadan bakım uygulanması gerekmektedir. Tabii artık elde edilen şampuanlar ile bu soruna dur demek de mümkün hale geldi. Bizde sizler için iyi gelen şampuanları listeledik.

Saç Dökülmesine İyi Gelen 15 Şampuan Tavsiyesi

Cystiphane Biorga

sampuan 1
TicimaxOptimize

Saç dökülmesi ile mücadelenize yardımcı olan Cystiphane Biorga saç telinin dış etkenlere karşı korunmasını sağlar. İçeriğinde yer alan Sistin öncüsü ve B6 vitamini sayesinde saç kökünü dış etkenlerden korumaya yardımcı olur. Yine içeriğindeki Hyalüronik asit etkisi ile de saç kuruluğunu önlemeye yardımcı olmaktadır. Yine Cystiphane Biorga ile birlikte losyon da kullanarak saçınızı dış etkenlere karşı koruyarak dökülmesini yavaşlatıp saçınızın daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ducray Anaphase + Plus 

Ducray Anaphase saç dökülmesine karşı bakım ürünlerinin tamamlayıcısı olup içerisinde yer alan vitamin kompleksi ile saçın ihtiyacı olan ana besinleri sağlayarak saçın güçlenmesine ve hacim kazanmasına yardımcı olur. Ve yine yıpranmış görünen saçların bakımına da destek sağlar. Yine Ducray Anaphase saç dökülmesine karşı şampuan ile birlikte Ducray setini de (bakım kremi ve losyon) birlikte kullanıp saçlarınızın dökülmesine engelleyip saçlarınızın büyümesini hızlandırabilirsiniz.

Zigavus Forte Ultra Clinical 

sampuan 3

Şampuanı günlük kullanıma uygun olan Zigavus Forte Ultra Clinical şampuanı içeriğinde paraben ve parafin bulunmamaktadır. Saç dökülmelerine karşı yoğunlaştırılmış bitkisel şampuan olan Zigavus Forte; ginseng, sawpalmetto, keratin, siyah sarımsak ve prabiotic ile zenginleştirilmiş olup saç köklerini besleyerek saç dökülmesini yavaşlatmaya yardımcı olur. Ve yine içeriğinde yer alan yapay renklendirici, paraben ve parafin bulunmayan Zigavus Forte yoğun terapi serumu ve Zigavus Forte Biotin gıda takviyesi ürünleri ile saç dökülmesi bakımınıza destek sağlayabilir saçlarınızın daha sağlıklı ve canlı görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

Vichy Dercos Energising

Vichy-Dercos serisi içerisindeki Aminexil ve PP/B5*/B6 vitaminleri sayesinde daha güçlü ve daha canlı görünen saçlar için saç dökülmesine karşı şampuandır. Saç kaybını yavaşlatmaya yardımcı olur ve saç kaybına karşı ürünler sunar. Yine Vichy Dercos aynı zamanda saçlarınızı güçlendirmeye de yardımcı olur. İçeriğindeki Aminexil saç dökülmesine karşı saç köklerinin erken zayıflamasını engellemeye yardımcı olurken içerisinde yer alan diğer vitaminler saçın beslenmesine destek olur. Günlük kullanıma uygun olan Vichy Dercos Energising saç dökülmesine karşı Vich Dercos setini de (bakım kremi ve serumu) birlikte kullanabilirsiniz.

Phyto Phytocyane

Tüm saç tipleri için uygun olan Phyto Phytocyane saç dökülmesine karşı şampuan saçın beslenmesine ve hacim kazanmasına destek olur. İçeriğinde yer alan gingko biloba ve vitamin B6 sayesinde saçı besleyip dayanıklılığının artmasına yardımcı olur iken içerdiği üzüm prosiyanidinleri sayesinde de serbest radikallere karşı saçların korunmasını sağlamaya yardımcı olur. Phyto Phytocyane saç dökülmesine karşı şampuan ile birlikte saç losyonunu da birlikte kullanıp saçlarınız için bakımınıza destek sağlayabilirsiniz.

Hair 360 Intensive

sampuan 6

Hair 360 Intensive şampuanının içeriğinde ki güçlü kombinasyonu ile oluşturulan formüller sayesinde saç tellerinin güçlenmesine ve kalınlaşmasına yardımcı olurken aynı zamanda saça güçlü bir görünüm kazandırmaya katkı destek sağlar. Hair 360 Intensive düzenli ve sürekli olarak kullanım sağlandığında saç sıklığını arttırmaya ve saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olur. Ve içeriğindeki besleyici özelliği sayesinde de saçlarınızı kolayca tarayabilir, sağlıklı, canlı ve parlak görünümüne destek olabilirsiniz.

Prozinc Plus 

Paraben ve SLS içermeyen özelliği ile Prozinc Plus saç dökülmesine karşı etkili olan şampuan içeriğindeki Trico Kompleks & Saw Palmetto karışımı sayesinde saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur. İçeriğinde yer alan biotin ile saçın sağlıklı bir şekilde uzamasına da destek olur. Prozinc Plus günlük kullanım ve tüm saç tipleri için de uygundur. Prozinc Plus saç derisinin sebum kontrolünün sağlanmasına yardımcı olurken saç tellerinin beslenmesine destek sağlar. Daha etkili bir sonuç için Prozinc Plus Losyon ile saçlarınızı destekleyebilirsiniz.

Bioblas Siyah Sarımsak Şampuanı

Bioblas’ın ürettiği saç dökülmesi şampuanı siyah sarımsak özü ile geliştirilen formülü sayesinde saçlarınızı besler, bu sayede de saç dökülmelerini engellemektedir. İçeriğinde yer alan zengin vitamin, sülfür ve aminoasit sayesinde saçlarınızın dayanıklılığını arttıran bu ürünü gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ve Bioblas siyah sarımsak şampuanı günlük kullanıma uygundur.

Grandhair Grand Hair

Grand Hair Saç Bakım Şampuanı dökülmeye eğimli saçlar için en iyi şampuanlar arasındadır. Saç dökülmesine karşı özel olarak geliştirilen bu şampuan, içeriğinde yer alan E vitamini, argan yağı, tatlı badem yağı ve papatya özütü formülü sayesinde saçınızı kökten uca besler.

La Roche-Posay Kerium Ds

sampuan 10

La Roche-Posay Kerium Ds saç dökülmesine karşı etkili olan şampuanlardan biridir. Ürünün içeriğinde yer alan temizleyici kompleks sayesinde saç derisindeki sebum dengesini sağlıyor. Aynı zamanda çok güçlü bir kepek karşıtı olan bu şampuan, içeriğindeki Vitamin PP sayesinde deride oluşan kaşıntıları da rahatlatıyor.

Revox At Kuyruğu Şampuanı

Revox şampuanı saç köklerine yeterli oksijen besinlerin ulaşmasına engel olan etkenleri bitkisel olan Horse Tail Complex ile uzaklaştırmaya yardımcı olur. Revox saç dökülmesine karşı At Kuyruğu şampuanı saç ve saç derisinin ihtiyacı olan bakımı sağlarken içeriğinde bulunan, organik bezelyeden kazanılan bir aktif olan Pisum Sativum Sprout Extract sayesinde, saçların beslenmesine de yardımcı olur. İçeriğinde yer alan Vitis Vinifera Seat Extract’ın oluşumunda bulunan İsviçre’nin meşhur Pinot Noir Üzümünden kazanılmış aktif sayesinde dış etkenlerin vermiş olduğu zararlara karşı saçlarınızı korumaya destek sağlar.

Bioxcin Forte

Bioxcin Forte şampuanı içeriğinde bulunan yoğunlaştırılmış vitaminler ve mineraller sayesinde saç ve saçlı deriyi besleyip saçların güçlenmesine destek olur. Yoğun saç dökülmesine karşı bitkisel bir şampuan olup yoğunlaştırılmış formülü ile saç dökülmesini engellemeye yardımcı olurken aynı zamanda da saçlarınızı güçlendirmeyi hedefler.

Yine içerisindeki Procyanidin ise saçları besleyip daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar. İleri seviye yoğun saç dökülmeleri için yoğun formül içeriği ile birlikte serumunu da kullanıp saç tellerinizin kalınlaşmasına ve saçlarınızın hacim kazanmasına destek sağlayabilirsiniz.

Babe Energising

sampuan 13

Babe Energising şampuan ile saçlarınızı canlandırmak sizin elinizde. Bu şampuan yıpranmış görünen, ince, hassas ve kırılgan saç yapılarının güçlenmesine ve canlılık kazanmasına yardımcı olur. Saç dökülmesine karşı saçlarınızı canlandırmaya yardımcı ve güçlendirmeyi hedefleyen şampuan aynı zamanda saçlarınıza da hacim kazandırır.

Sebamed Anti Hairloss

Listemizin bir diğer şampuanı Sebamed’in Anti Hairloss şampuanıdır. Sebamed Anti Hairloss  yıpranmış ve kurumuş saçların günlük temizliği için geliştirilmiş ve Kafein ve Ginkgo Biloba özlerini içermektedir. Şampuanın içeriğinde yer alan bu özler sayesinde saçın korunmasına, hacim ve güç kazanmasına da yardımcı olmaktadır. Ve bu ürün paraben içermemektedir.

Kerastase Specifique Bain Prevention

Kerastase Specifique Bain Prevention şampuanı eğer daha parlak, pürüzsüz ve bakımlı saç istiyorsanız tam olarak size göre bir şampuandır. Bu şampuan dökülen saçlar için özel olarak geliştirilmiştir ve içeriğindeki glukolipid sayesinde de saç köküne enerji katıp, saçları beslemektedir. Kerastase Specifique Bain Prevention saç derisine derinlemesine bakım yaparak daha sağlıklı bir saça sahip olmanıza da yardımcı olmaktadır.

Saç Dökülmesine İyi Gelen 15 Şampuan Tavsiyesi ile İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu