Rabia Tunçbilek Kimdir?

instagram takipçi hilesi

rabia tuncbilek kimdir 5
Tam adı: Rabia Tunçbilek
Doğum tarihi: ??. ??. 1996
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu:  1,68 m
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2010’lu yıllardan bu yana
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Rabia Tunçbilek Kimdir? Rabia Tunçbilek, şarkıcıdır.

Rabia Tunçbilek, 1996 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Daha 12 yaşında iken müzik ile ilgilenmeye başladı. Toplamda 3 kardeşler. Anne ve babası tarafından 9 yaşında iken baleye yazdırıldı. Atatürk Kültür Merkezi Yunus Emre Sahnesi‘nde gösteriler yaptı. İlk sahne deneyimini de burada yaşadı. 12 ve 13 yaşlarında iken sesini fark etti. 15 yaşında profesyonel olarak müzik yapmaya başladı. 5 yıl boyunca solfej ve şan dersleri aldı.

Lise eğitimini Fen Bölümü‘nde aldı. Üniversite eğitimini ise Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü‘nde tamamladı.

İlk olarak “En Son Kimle Acaba” isimli şarkısı ile piyasaya giriş yaptı. Klibi ve sesi Selena Gomez‘e benzetildi. İleri de bir gün Selena Gomez‘in konserine gitmek istediğini belirtti. Number 1 FM ve Number 1 TV‘de düzenlenen ses yarışmasında 1. oldu. Daha sonra profesyonel müzik klibi ve single çıkartma ödülünü kazandı.

Rabia Tunçbilek, müzik sektöründe en çok Buray, Ece Seçkin, Manuş Baba, İlyas Yalçıntaş ve Edis gibi isimleri beğendiğini söyledi. İdolleri arasında ise Şebnem Ferah, Ajda Pekkan ve Sertab Erener yer alıyor. Aynı zamanda onlarla düet de yapmak istiyor. 2018 yılında Özlem Denizmen‘in sunduğu “Kadınca” adlı programa konuk olarak katıldı. İleri de eğitim alırsa oyunculuk da yapabileceğini söyledi.

Tunçbilek’in ünlenmesi de biraz ilginç olmuş. Can sıkıntısında dolayı sosyal medya hesabına attığı videolar ile geniş kitlelere ulaştı. Pandemi döneminde Tik Tok’a attığı videolar 50 milyondan fazla kişi tarafından izlendi.

Rabia Tunçbilek Bazı Şarkıları

  1. Müsaadenle
  2. Var Ya
  3. Sevdan Celladımdır
  4. En Son Kimle Acaba
  5. Kime Ne Arkadaşım
  6. Salına Salına
  7. Benim Hikayem
  8. Merhaba Dünya

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu