Yerli Kadın Ünlüler

Ece Seçkin Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ece-seckin-2
Tam adı: Ece Seçkin
Doğum Tarihi :12 Eylül 1991
Doğum Yeri : İstanbul/Türkiye
Boyu: 1,55 m
Mesleği : Şarkıcı
Aktif Yılları : 2011’den bu yana
Resmi Web Sayfası : www.eceseckin.com
Ece Seçkin AppStore Uygulaması :
Download_on_the_App_Store_Badge_TR_135x40
Sosyal Medyada
Twitter HesabiInstagram hesabi

Hakkında

Ece Seçkin kimdir? Ece Seçkin, 12 Eylül 1991 yılında İstanbul’da doğdu. Müzik hayatına 3 yaşında piyano öğretmeni olan annesiyle birlikte başladı. Sadece piyano ve solfej üzerine müzik çalışmalarını sürdürürken, 1998 yılında girdiği konservatuar sınavında, piyano bölümünü birincilikle kazandı.

Müziğe olan tutkusunun yanı sıra Filiz Coşkuner’den bale dersleri alarak, yaklaşık 8 yıl kadar bale ve dans eğitimlerine devam etti. Lise yıllarında kendi kurduğu müzik grubunun solistliği yapmaya başladı. Okul yıllarında katıldığı çeşitli müzik yarışmalarında dereceler alan Ece Seçkin, 2006 yılında Levent Arslan’dan özel şan dersleri almaya başladı.

2010 yılında, müziğe çok uzak bir tercih yaparak, Bahçeşehir Üniversitesi ‘Hukuk Fakültesi’ni kazandı. 2011 yılında Ozan Doğulu ile tanışması müzik hayatında dönüm noktası oldu. 2012 Temmuz ayına kadar süren 1 yıllık yoğun bir çalışma sonucunda, Ağustos 2012’de Doğulu Production markası ile Ozan Doğulu prodüktörlüğünde ilk albümü ‘BU NE YAA!’yı çıkararak müzik dünyasına adım attı.

İlk albümü ile kısa sürede adından sıkça bahsettiren ve elde ettiği başarılar sonucu birçok ödül sahibi olan Ece Seçkin, 2013 yılında 40.sı gerçekleşen Türkiye’nin en prestijli ödülü olarak bilinen Altın Kelebek Ödülünü yapılan oylamalar sonucunda “En İyi Çıkış Yapan Bayan Sanatçı” dalında kazandı.

Bu ödül ile müzik sektörünün en genç Altın Kelebek Ödülüne sahip isim oldu. 2014 yılının Ocak ayında 1 senelik sessizliğini bozarak yeni single çalışması olan “Şok Oldum”u tüm müzikseverlerle buluşturan genç şarkıcı, şarkının video klibinde gerçekleştirdiği iddialı dans sahneleri ve yeni imajıyla büyük beğeni topladı.

Albümleri :

  • Şok Oldum (2014) (DGL Production ‎)

1 Şok Oldum

  • Bu Ne Yaa ! (2012) (Doğulu Production) ‎ 
  1. 1 Mahşer 3:50
  2. 2 Bu Ne Ya 3:04
  3. 3 Yana Yana 3:18
  4. 4 Canın Sağolsun 3:31
  5. 5 Büyüyünce 3:55
  6. 6 Olmadı Olmaz 2:43

Videoları

Fotoğrafları

Hüseyin Kara

MaksatBilgi'de Genel Yayın Koordinatörüyüm . Aynı zamanda da MaksatBilgi'nin gelişimi adına, yazılarımla destek veriyorum.

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu