Yerli Erkek Ünlüler

Buray Kimdir?

instagram takipçi hilesi

buray6

Tam adı: Buray Hoşsöz
Doğum tarihi: 15 Haziran 1984
Doğum yeri: Lefkoşa, Kıbrıs
Boyu: 1.70 m
Ailesi: Turgay Salim Hoşsöz
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2015 yılından bu yana

youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi

Hakkında

Buray kimdir? Buray, 1984 Kıbrıs Lefkoşa doğumlu Türk şarkıcıdır. Tam adı Buray Hoşsöz’dür. Kıbrıslı şarkıcı, lise eğitimini Türk Maarif Koleji’nde tamamlamıştır. Üniversiteyi Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde okumuştur. Müzik bölümünden mezun olan Buray, daha sonra İngiltere’ye gitmiştir. Orada University of Glamorgan’da Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği bölümünde eğitim görmüştür. Babası, Kıbrıs’ın en sevilen müzisyenlerinden olan saz üstadı Turgay Selim Hoşsöz’dür.

İngiltere macerasından sonra birçok ülke gezerek müzikle yaşarken geçimini sağlamaya başlamıştır. Sonradan yolu Avustralya’ya düşmüştür. Avustralya’da uzun süre yaşamıştır.

2004 yılında United Boyband isimli müzik grubuyla Kıbrıs Eurovision elemelerinde 125 yarışmacı arasında finale kalmayı başarmıştır. Yine solistliğini yaptığı Sensitive Vibrations grubuyla birçok konser veren Buray, yerli ve yabancı geniş repertuvarıyla her zaman büyük ilgi görmüştür. Acoustic Ceremony projesiyle çok sayıda konser vermiştir.

İlginizi çekebilir: Kim Yoo-jung Kimdir?

2008 yılında Babutsa grubunun çıkış yaptığı “Yanayım” şarkısı dahil çoğu şarkısına aranjörlük yapmış ve gitar çalmıştır.

Birçok sanatçının albümünde aranjörlük yapan Buray, Kıbrıs konserlerinde Haluk Levent, Gökhan Tepe, Berksan ve İzel gibi pek çok sanatçıyla çalışmış ve gitar çalmıştır. Yine Kıbrıs’ta birçok televizyon programının orkestra şefliği üstlenmiştir.

Avustralya’da yaşarken tanıştığı ve her zaman ‘takım arkadaşım’ diye övgüyle bahsettiği söz yazarı Gözde Ançel’le tanışmıştır. O sıralarda Avustralya’da bir kafede çalarken Gözde Ançel’in yazdığı Buray’ın düzenlemelerini yaptığı Ferhat Göçer’in seslendirdiği “Unutmuş Çoktan” isimli şarkıyı satarak farkında olmadan profesyonel müzik kariyerinin başlangıcı yapmıştır.

Gözde Ançel’in büyük desteği ve motivasyonuyla 2015 yılında ilk albümü olan “1 Şişe Aşk”ı çıkartmıştır. Melbourne‘daki stüdyosunda kaydettikleri bu albümle Türkiye’de çok kısa bir sürede popüler olup sevilmeye başlayan Buray, Türkiye’ye dönmüştür. Çıkış şarkıları “İstersen” ve ikinci klibini çektikleri ‘Sen Sevda Mısın?’ şarkısıyla Türkiye’de müzik listelerinde 1 numaraya yerleşerek uzun süre kalmıştır.

2016 yılında birçok yerden en iyi çıkış yapan şarkıcı ve şarkı ödüllerini aldıktan sonra 2017 yılında en iyi şarkıcı ödülleriyle başarısına başarı katmıştır.

Sempatik tavırları, tatlı şivesi ve başarısıyla büyük bir hayran kitlesine sahip olan Buray 2015 yılından bu yana 3 stüdyo albümü ve bir remix albümü yapmıştır. Her albümünde de başarısı katlanarak artmıştır ve artmaya devam etmektedir.

Buray  Diskografi

  1. 2015 – 1 Şişe Aşk
  2. 2015 – İstersen (Remixes)
  3. 2016 – Sahiden
  4. 2018 – Kehanet

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu