Yerli Kadın Ünlüler

Öznur Serçeler Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Öznur Serçeler
Tam adı: Öznur Serçeler
Doğum tarihi: 10 Ekim 1987
Doğum yeri: Kayseri / Türkiye
Boyu: 165
Kilosu: 54
Burcu: Terazi
Ailesi: Kardeşleri Özge Serçeler ve Özlem Serçeler
Eşi: Yiğit Güven
Mesleği: Oyuncu ve Müzisyen
Aktif Yılları: 2011’den beri
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Son zamanların merakla izlenen Yalı Çapkını dizisinin ‘Asuman’ı Öznur Serçeler kimdir? Uzun yıllardır dizilerde ve filmlerde görmeye alıştığımız Öznur Serçeler’i son zamanlarda Star TV’nin Yalı Çapkını dizisinde ve Recep İvedik 7 filminde görme şansı yakaladık. Bakalım güzel oyuncu kimmiş?

10 Ekim 1987 doğumlu güzel oyuncu, 35 yaşında. Güzel oyuncunun doğduğu yer ve memleketi pastırmanın başkenti olan Kayseri. İki kız kardeşi var. Kız kardeşlerinin bir tanesi öğretim görevlisi, diğer kardeşi ise viyolonsel sanatçısı. Babası ise piyano öğretmeni. Annesi de ev hanımı.

Başarılı oyuncunun eşi ise Yiğit Güven ve henüz çocukları yok. Eşi fotoğrafçı ve kurgucu Yiğit Güven ile 2015 yılında dünya evine girdiler. Ünlü oyuncu müzisyenlikle başladığı kariyerine oyunculukla devam ediyor. Bakalım Öznur Serçeler’in eğitim hayatı ve kariyeri nasılmış?

Öznur Serçeler Eğitim Hayatı

Ünlü oyuncu küçük yaşlarında memleketi olan Kayseri’de eğitim hayatına başlamış. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını burada tamamlamış. Küçük yaşta ilk kez çocuk dans grubunda yer almış. Önceleri hayali model olmakmış fakat yaşı buna izin vermemiş. Fakat hayatın onu getirdiği noktadan bir hayli mutlu ve oyunculuğu çok seviyor.

Öznur Serçeler, eğitimine 2001 yılında Mersin Üniversitesi Konservatuarı’nda Türkol Çankaya ile başladı. Tabii bu kadar müzikle haşır neşir bir ailenin kızı da müziğe yönelir değil mi? Öncelikle flüt eğitimi alarak başlamış ve 10 yıl boyunca klasik batı müziği eğitimi almış. Sonrasında ise hayallerini Türkiye’de gerçekleştiremeyeceğini düşünüp tesadüfen karşısına çıkan oyunculuğa yönelmiş.

Sonrasında, 2003 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde Stilliana Stravreva’nın sınıfını burslu olarak kazanarak eğitimine devam eden oyuncu, Ankara’da çekilen Unutma Beni dizisinde rol almış ve sonrasında çok severek oyunculuğa yönelmiş. Çok keyif aldığını söyleyen oyuncu bunun üzerine oyunculuğa yönelmiş ve kariyerine bu şekilde yön vermiş. Hayatının dönüm noktasının burası olduğundan söz ediyor.

Uzun yıllardır kamera karşısında izleyenleri büyüleyen oyunculuğu, güzelliği ile göz kamaştıran oyuncu, başarılı kariyerine başarı eklemeye devam ediyor. 2001 yılında Mersin Üniversitesi’nde başlayan eğitim hayatı, 2010 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde mezun oluşu ile tamamlanmış.

Öznur Serçeler Kariyer

Öznur Serçeler, kariyerine öncelikle 2007 yılında Dünya Gençlik Orkestrası projesine katılarak; Bodrum, Kasel ve Berlin‘de konserlere katılarak başlamış. Yine 2007 yılında ‘Elite Model Look’a katılma fırsatı bulmuş. Güzel ve başarılı oyuncu sonrasında Ankara’da eğitim gördüğü dönemde 2011 yılında FOX Tv’nin Unutma Beni dizisinde rol alarak oyunculuk kariyerine başlamış ve çeşitli dizi ve filmlerde rol almış. Güzel ve başarılı oyuncu, yer aldığı bütün projelerde sevildi ve oyunculuğu beğenildi. Bakalım Öznur Serçeler hangi dizilerde, filmlerde ve tiyatrolarda yer almış?

Öznur Serçeler Rol Aldığı Diziler

 1. Nuri (2011) – Kumru
 2. Hayat Devam Ediyor (2011-2013) – Mina Seferidis
 3. Emret Komutanım (2013) – Banu Erdoğan
 4. Merhamet (2013-2014) – Melek Hemşire
 5. Boynu Bükükler (2014) – İnci
 6. Aşkın Kanunu (2014-2015) – Duru
 7. Dolunay (2017) – Fatoş
 8. Erkenci Kuş (2018-2019) – Leyla
 9. Yalı Çapkını (2011-halen) – Asuman

Öznur Serçeler Rol Aldığı Filmler

 1. Karışık Kaset (2014)
 2. Deccal (2015)
 3. Köstebekgiller 2: Gölgenin Tılsımı (2015)
 4. Her Şey Aşktan (2016)
 5. Hayati Tehlike (2016)
 6. Salur Kazan: Zoraki Kahraman (2017)
 7. Aşk Bu Mu? (2018)
 8. 7 Melek (2020)
 9. Aynasız Haluk (2022)
 10. Allah Yazdıysa Bozsun (2022)
 11. Recep İvedik 7 (2022)

Öznur Serçeler Yer Aldığı Tiyatrolar

 1. Mi Minör (2012)
 2. Sersefil (Korkuyorum Sevgilim) (2013)
 3. Bütün Çılgınlar Sever Beni (2013)

Hayatının dönüm noktası olan oyunculuğuna Unutma Beni dizisiyle başlamış, Yalı Çapkını dizisi ile devam ediyor. Başarılarına başarı katan Öznur Serçeler, uzun yıllar sahnede bizi büyülemeye devam edecek gibi duruyor. Parladığı dizi ve rolün Can Yaman ve Demet Özdemir‘in başrollerini oynadığı “Erkenci Kuş” dizisinin ‘Leyla’ karakteri olduğunu söyleyebiliriz. Unutmadan söyleyelim, kariyerine müzikle başlayan güzel oyuncu Serçeler’in sesi de bir hayli güzel.

Uzun yıllardan beridir ekran karşısında görmeye alıştığımız Öznur Serçeler, başarılarına başarı katmaya devam edecek. Oyunculuk kariyerine devam etmek isteyen güzel oyuncuyu Star TV ekranlarında yayınlanan Yalı Çapkını dizisinde görebilirsiniz. Ayrıca güzel ve başarılı oyuncu, son dönemde sadece Disney+‘da yayınlanan serinin 7.filmi olan Recep İvedik 7’de de rol alıyor. Ek olarak da çeşitli dergi kapaklarında modellik yapıyor ve reklam filmlerinde oynuyor.

Videoları

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu