Yerli Kadın Ünlüler

Aysun Kayacı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Aysun Kayaci Kimdir Fotograflari 1
Tam adı: Aysun Kayacı
Doğum tarihi: 20 Mayıs 1979
Doğum yeri: Üsküdar, İstanbul / Türkiye
Boyu: 1,72 m
Ailesi: Selahattin Kayacı, Asuman Kayacı
Eşi: Efe Kapancı (2012’den bu yana)
Burcu: Boğa
Çocuk (ları): 
Mesleği: Model ve oyuncu
Aktif Yılları: 1994’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
twitter-hesabi

Hakkında

Aysun Kayacı kimdir? Aysun Kayacı, 1994 yılından bu yana Türkiye’nin tanıdığı model, sunucu, oyuncudur. NTV’de Haydi gel bizimle ol adlı programda söylediği, “Köydeki çoban ile benim oyum bir olmamalı” düşüncesiyle çok konuşulmuştu. Korona virüsü tedbirlerini uygularken halkta bazı kesimlerin, bu uygulamalara ve korona virüsüne bakış açışı, ciddiye almamasıyla twitter’da bu söylemi hatırlanarak, yine gündem oldu. İşin tuhaf kısmı ise Aysun Kayacı, 2011 yılından bu yana herhangi bir projede olmaması ve gündemde olmamasına rağmen, bu söylemiyle dile gelmesidir.

Aysun Kayacı, 20 Mayıs 1979 tarihinde Üsküdar, İstanbul’da dünyaya geldi. Bir kız kardeşi vardır. Babası Selahattin Kayacı, balıkçı, annesi Asuman hanım ise otelde temizlik görevlisiydi. Annesi ile babası ayrıdırlar.

Aysun kayacı eğitimini, Yeditepe Üniversitesinde tarih bölümünde eğitim gördü.

Kariyerine ise daha 15 yaşındayken, fuar standlarında mankenlik yaparak başlamıştır. Ardından 1997 yılında 18 yaşında, Elite Model Look yarışmasında birinci.

Galatasaray‘da forma giyen defans oyuncusu Emre Aşık ile 7 yıllık birlikteliğiyle de hep gündemde oldu. Tabi yanı sıra modellik, oyunculuk ve sunuculuk mesleklerini icra etti ve bunlardaki başarılarıyla da gündemde olmuştu. Reklam filmlerinde de oynamıştır.

Mankenlik mesleğinde o kadar başarılıydı ki aldığı işlerin yanı sıra, aldığı ödüllerle bu başarısı taçlandırdı. 2004 yılında 12’si düzenlenen, MGD Altın Objektif Ödüllerinde Yılın En İyi Mankeni seçildi.

Mankenlikten sonra, oyunculuk kariyerine başladı. İlk oyunculuk deneyimini ise Zehirli Çiçek adlı dizide Ayşin karakterine hayat vererek kazandı. Daha sonrasında 2005 yılında Çat kapı dizisinde Buket karakteriyle karşımıza çıktı. 2007 yılında Sessiz Gemiler adlı dizide İpek rolünü oynadı.

Dizilerden sonra ise ilk beyaz perde deneyimini 2006 yılında Kısık Ateşte 15 Dakika adlı filmde Yasemin karakteriyle deneyimledi.

2006 yılında ekranlara tekrar geri dönen Aysun Kayacı, Türkiye’nin en çok izlenen ve fenomen dizilerinden biri olan Doktorlar dizisinde 2 sezon boyunca rol aldı. Doktorlar dizisinde, Kader Denizhan rolünü oynadı.

2007 ile 2008 yıllarında ses getiren reklam filmi olan Pepsi Max, reklamlarında yer aldı.

2008 yılında Şeytanın Pabucu adlı filmde Aysel karakterine hayat verdi. 2008 yılında Gece Gündüz isimli dizide Yağmur karakterine hayat verdi.

2008 yılında NTV’de yayınlanmaya başlayan Haydi Gel Bizimle Ol adlı programda sunuculuk yaptı. Bu programdaki diğer sunucular ise Çiğdem Anad, Pınar Kür ve Müjde Ar‘dı.  Yine sunucu olarak Haldun Dormen ile bir şarkı yarışmasında sunucusu oldu.

27 Mart 2008 yılında sunuculuğunu yaptığı Haydi gel bizimle ol adlı televizyon programında, o zamanlar Türkiye’de pek çok insanın düşündüğü ve Hayvanlar Çiftliği adlı romanda Josef Stalin‘in “Bu ne biçim demokrasi? Benim verdiğim oy ile ayak takımının, dağdaki çobanın oyu eşit olabilir mi?” sözlerini anımsatmasından dolayı, Şükrü Orak tarafından suç duyurusunda bulundu. Dava, “Basın Yoluyla Hakaret” suçundan TCK’nın 301. maddesinden dava açılması istenmiştir.

2010 yılında Cumaya Kalsa adlı dizide Çiğdem rolünü oynadı. Ardından 2011 yılında, Artı 18 adlı dizide Selin karakterine hayat verdi.

Aysun Kayacı, 27 Mart 2012 tarihinde Efe Kapancı ile evlendi. Evlendikten sonra Dubai’ye taşında ve Türkiye’ye dönmeyi düşünmediğini açıklamıştır.

Aysun Kayacı Filmleri  ve Dizileri

  1. 2011 – +18 / Selin (Dizi)
  2. 2010 – Cumaya Kalsa / Çiğdem ( Dizi)
  3. 2008 – Gece Gündüz / Yağmur  (Dizi)
  4. 2008 – Şeytanın Pabucu / Aysel (Film)
  5. 2006-2007 – Doktorlar / Kader Denizhan (Dizi)
  6. 2007 – Sessiz Gemiler / İpek (Dizi)
  7. 2006 – Kısık Ateşte 15 Dakika / Yasemin (Film)
  8. 2005 – Çat Kapı / Buket (Dizi)
  9. 2000 – Zehirli Çiçek / Ayşin (Dizi)
  10. 1999 – Umut Yolcuları (Dizi)

Videoları

 

Fotoğrafları

Kaynak
wikipediaPinterestGoogle aramasıYoutube video araması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu