Kültür&Sanat

Disney Plus Nedir? Üyelik Ücretleri Ne Kadar?

instagram takipçi hilesi

Disney Plus, doğrudan tüketiciye yönelik ve uluslararası The Walt Disney Company‘nin bir bölümü olan The Walt Disney Company tarafından işletilen ABD’nin önde gelen ABD menşeili video servisidir. Bu hizmet, 12 Kasım 2019’da Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyete başladı.

Disney Plus’ın, Türkiye’de ne zaman yayın hayatına başlayacağı belli oldu. Online film ve dizi sektöründe rekabet kızışırken, geniş arşivine sahip Amerikan medya şirketi The Walt Disney Company, bu pastada benim de payım var dedi. Disney+ Plus platformu 2019 yılında ABD’de yayına girmişti. Türkiye’de ise 14 Haziran 2022’de faaliyete geçecek.

Disney Plus

Disney Plus Türkiye’de Ne Zaman Açılıyor?

RTÜK tarafından 10 yıl süreyle lisanslanan Disney Plus platformu, 14 Haziran 2022 günü Türkiye’de üye kabulüne başlayacak. The Walt Disney Company’nin sahip olduğu dijital yayın platformu Disney+, Türkiye’nin yanı sıra 42 ülkede ve 11 yeni bölgede daha kullanıma sunulacak.

Disney Plus Aynı Anda Kaç Ekrandan İzlenebilir?

Disney+, kullanıcılara tek abonelikle 4 farklı ekrandan 10 farklı cihaza sınırsız indirme imkanı sunacak. Aynı zamanda tek bir üyelikten 7 farklı profil oluşturulabilecek. Yani bir hesabı 7 farklı kişi ayrı profil oluşturarak kullanabilecek.

Bunların aksine ebeveyn kontrolü için Çocuk Profili de yer alacak. Bu profilde sadece çocuklara uygun olan içerikler yer alacak.

Disney Plus

Disney Plus’ta Neler Var?

Disney, Türkiye’de yayımlanan bir basın açıklaması yaptı. Türkiye’de hangi içeriklerin izleyici ile buluşacağı da açıklandı.

Disney+, Türkiye’de açıldığında üye olan kişiler, yapımcılığını Jon Favreau’nun üstlendiği, platformun en popüler Star Wars içeriklerinden biri olan “The Book of Boba Fett” ve “The Mandalorian” yapımlarını izleyebilecek.

Ayrıca başrollerini Simu Liu ve Awkwafina’nın paylaştığı “Shang-Chi” ile “10 Halka Efsanesi” ve Oscar Isaac’ın Steven Grant karakterine hayat verdiği Marvel Studios’un merakla beklenen dizisi “Moon Knight” yapımı da yer alacak.

Disney+ ayrıca “The Simpsons” ve How I Met Your Mother gibi popüler TV dizilerinin yanı sıra Ryan Reynolds’ın başrolde olduğu aksiyon-komedi filmi “Free Men”e de yer verecek. National Geographic’in yeni dizisi “Jeff Goldblum’un Dünyası” da izleyicileri eğlenceli, bilgilendirici ve keyifli bir yolculuğa çıkaracak. 12 bölümden oluşan bu dizi, bilim ve tarihe ışık tutacak.

Disney Plus Üyelik Ücreti Ne Kadar?

Disney+ için Türkiye fiyatları da açıklandı. Üye olmak isteyenlere aylık ve yıllık abonelik olmak üzere iki farklı seçenek sunuldu. Yıllık üyelik aldığınız zaman normal aylık üyeliğe göre 2 ay ücretsiz izliyormuş gibi oluyorsunuz. Açıklanan fiyatlar şu şekilde;

  • Aylık üyelik: 34,99 TL
  • Yıllık üyelik: 349,99 TL

Disney Plus

Disney Plus İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu