Film & Dizi Önerisi

Maske Kimsin Sen? Yarışma Konusu ve Jürisi

instagram takipçi hilesi

FOX TV, 1 Ocak 2022 tarihinde yepyeni bir programla gündeme geldi. Maske Kimsin Sen? programı ilgi çekici konusu ve eğlenceli detayları ile çok konuşulmayı başardı. Program, ilk bölümüyle birlikte  listelerin ilk sıralarına yerleşti bile. Diğer ülkelerde “The Masked Singer” adıyla yayınlanan yarışma, güçlü jürisiyle de ilgileri üzerine topluyor.

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

Maske kimsin sen yarışması

Türkçe İsmi: Maske Kimsin Sen
IMDb Puanı: –
Yapım yılı: 2022
İlk vizyon tarihi: 1 Ocak 2022
Yaş Sınırı: 
Sezon sayısı:  1. Sezon – …
Bölüm sayısı:  1. Sezon – …
Yönetmeni: Ebru Yalçın
Senarist: 
Yapımcı: Fatih Aksoy
Yapım Şirketi: Medyapım
Türü: Eğlence
Yapım Ülkesi: Türkiye
Kanal:  FOX TV

Maske Kimsin Sen Yarışması Konusu Nedir?

Maske kimsin sen?

Medyapım’ın yapımcılığını üstlendiği Maske, oldukça eğlenceli bir konudan oluşuyor. Programda birçok ünlü isim sahneye çıkıyor. Fakat ünlü isimler çeşitli kostümler giyerek tanınmaz halde gösteriliyor. Jüri koltuğunda oturan kişiler ise kostümün arkasındaki ünlü ismi tanımaya çalışıyor.

Ünlü ismi tanımak için ise çeşitli sorular yöneltiyor. Örneğin; daha önce Çukur dizisinde oynadın mı?, yemek programında çalıştın mı? gibi sorular soruluyor. Verilen cevaplara göre bir tahminde bulunularak, maskenin arkasındaki ismin kim olduğu anlaşılmaya çalışılıyor.

Maske Kimsin Sen? Yarışması Jürisi Kimdir?

Maske Kimsin Sen programı

Programın ilk bölümünde sunucu koltuğunda Doğu Demirkol, Alican Yücesoy, Eda Ece ve Melis Sezen yer almıştı. Ayrıca sunucu olarak Masumlar Apartmanı dizisinde de rol alan Tansel Öngel’in bulunması, programın dikkat çekici detayları arasında yer alıyor. Ancak programın ikinci bölümünde “Bunu tutuyorum elimde çünkü” konuşmasıyla uzun süre gündemden düşmeyen Sadakatsiz dizisinin ünlü oyuncusu Melis Sezen yoktu. Bu durumda Melis Sezen’in jürilikten ayrılıp ayrılmadığı merak edilen detaylar arasında yer alıyor.

Ancak Melis Sezen sadece ikinci bölümde yer almadı. İlerleyen bölümlerde yeniden jüri koltuğundaki yerini almaya devam edecek.

Maske Kimsin Sen Yarışması Kuralları Nelerdir?

maske

Yarışmada jürinin maskenin altındaki kişiyi tahmin edebilmesi gerekiyor. 14 ünlüyle birlikte çıkılan yolculukta ilk olrak 7 kişi ağırlanıyor.

Ünlüler, ikişerli ve üçerli şekilde gruplanıyor. Stüdyodaki seyirciler maskenin altındaki kişiyi oyluyor. En çok oy alan ünlü, yeniden yarışmaya katılıyor. En az oyu alan ise maskesini açmak zorunda kalıyor.

İlk bölümdeki maskeli kişiler: Unicorn, Gözcü / Aslan, Şövalye, Dinozor / Ejderha, Ağaç olmak üzere gruplara ayrıldı. İlerleyen günlerde maskelerin altındaki kişilerin kimler olduğunu anlamaya başlayacağız.

Ancak RTÜK tarafından programa inceleme başlatıldığını üzülerek belirtiyoruz. Çocukların korkma ihtimaline karşı inceleme yapıldığı söylendi.

Maske Kimsin Sen? Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu