Şahmaran Dizi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Şahmaran Dizi Konusu ve Oyuncuları… Sevilen oyuncuların yer aldığı Netflix’te merakla beklenen Şahmaran dizisi 20 Ocak 2023 tarihinde yayınlandı. Macera, fantastik ve dram konulu dizi izleyenleri ile buluştu. Dizinin başrollerinde güzeller güzeli Serenay Sarıkaya, yakışıklı oyuncu Burak Deniz ve son zamanların parlayan ismi Mert Ramazan Demir yer alıyor.

Şahmaran, aynı zamanda bir Anadolu efsanesidir. Şahmaran, kelime anlamı olarak yılanların başı anlamına gelmektedir. Tarsus’ta “Meran” isimli yılanların barışçıl ve dostane bir şekilde yaşadığı bir hikayeden gelen bir efsanedir. Efsanede Şahmaran, tüm yılanların barışçıl bir şekilde yaşamasını sağlayan güzeller güzeli bir kadındır.

Şahmaran dizisinin oyuncuları ve yapım şirketi uzun süre önce belli oldu. Merakla beklenen dizinin fragmanları birkaç hafta önce gelmişti. Dizinin çekimleri Adana, Tarsus ve Datça’da gerçekleşti. Oyuncuların sevenleri ve dizinin konusu ilgisi çekenleri diziyi yayınlanır yayınlanmaz izledi. Şahmaran dizi konusu ve oyuncularını detaylı bir şekilde inceleyelim.

Şahmaran Dizi Konusu ve Oyuncuları

Türkçe İsmi: Şahmaran
IMDb Puanı: 5,4
Yapım yılı:
İlk vizyon tarihi: 20 Ocak 2023
Yaş Sınırı: 16+
Sezon sayısı: 1
Bölüm sayısı: 8
Yönetmeni: Umut Turagay
Senarist: Pınar Bulut
Yapımcı: Burak Sağyaşar, Timur Savcı
Yapım Şirketi: Tims&B Productions
Başrol Oyuncuları: Burak DenizSerenay SarıkayaMert Ramazan Demir
Türü: Macera, fantastik, dram
Yapım Ülkesi: Türkiye

Şahmaran Dizi Konusu

Şahsu, mesleği öğretim görevlisi olan enerjik ve hayat dolu bir kadındır. Annesi vefat ettikten sonra Adana’ya gider. Yaptığı yolculukta ‘Mar’ adı verilen bir toplulukla tanışır. Şahsu, yıllar önce annesini terk eden büyük babası ile yüzleşmek için Adana’ya gitmektedir. Fakat yolda tanıştığı ‘Mar’ topluluğu planlarının akışını bozar. ‘Mar’ topluluğu sıra dışı ve gizemli bir topluluktur. Şahsu ise başına geleceklerden habersizdir.

sahmaran4 405x405 1

Şahmaran efsanesine inanan ‘Mar’ topluluğu, seçilmiş kızın Şahsu olduğunu düşünmektedir. Şahsu’nun seçilmiş kız olduğuna inanan Mar topluluğu, tarihi kehanetin gerçekleşmesini beklemektedir.Hiçbir şeyden haberi olmayan Şahsu ise bir anda kendini gizemli ve farklı grubun içinde bulur. Şahsu, Mar topluluğunda bulunan ‘Maran’ ile tanışır. Maran ile aralarında karşı konulamaz bir çekim oluşur.

Maran ise Mar topluluğunun yol göstericisidir. Maran ile aralarındaki çekimi hisseden Şahsu, duygularına engel olamayarak Maran’a aşık olur. İkisinin de habersiz olduğu bu aşk, sadece iki kişinin değil iki ırkın da kaderini belirler. Dedesine hesap sormaya gelen Şahsu, geldiği bu yerde ve katıldığı bu toplulukta kendini hem aşkın, hem de maceranın içinde bulacaktır.

sahmaran1 405x405 1

Şahmaran Dizi Oyuncuları

Şahmaran, Tims&B Production imzalı, Pınar Bulut’un kaleme aldığı, yönetmenliğini Umur Turagay’ın, yapımcılığını Burak Sağyaşar ve Timur Savcı’nın yaptığı fantastik, macera ve dram konulu bir dizidir. Aynı zamanda Emine Buzkan’ın Şah-ı Mar isimli eserinden uyarlanmıştır. İlk bölümü dün, yani 20 Ocak 2023 tarihinde Netflix platformunda yayınlandı.

Uzun yıllardan beridir dijital projelerde yer alan Serenay Sarıkaya, birçok projede görme şansı yakaladığımız Burak Deniz ve bu sene Yalı Çapkını dizisiyle yıldızı parlayan Mert Ramazan Demir’in harika oyunculuklarının birleşip ortaya çıktığı muazzam bir dizidir. Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor. Bölümler ise ortalama 52 dakikalık bir süre içeriyor.

sahmaran dizi konusu ve oyunculari

Dizi, yayınlanır yayınlanmaz, ekşi sözlük, Twitter gibi platformlarda trend oldu. Aynı zamanda Türkiye’de en çok izlenen Top 10 listesinin ilk sırasında yerini aldı. Değişik konusu ve mükemmel oyuncularıyla yoğun beğeni toplamayı başardı. İddialı sahneler ve farklı hikayesi ile iddialı bir dizi olduğunu söyleyebiliriz. Şah-ı Mar’dan gelen özgün bir dizi oldu.

Fragmanları gelir gelmez cesur bir dizi olduğu zaten belli olmuştu. Cesur sahneleri ve başarılı oyunculuklarıyla çeşitli yorumlara maruz kaldı Şahmaran. Daha 2 gün olmuşken, gündemden düşmedi. Kimilerinin yoğun beğenisini kazanıp, kimilerinin olumsuz eleştirilerine maruz kaldı. Bazı sahneleri ise Alacakaranlık serisine benzetildi. İlk sezonu dün yayınlanan dizinin daha birçok sezonu çıkacağı söyleniyor.

Şahmaran Dizi Fragmanı ve Videoları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu