Yerli Erkek Ünlüler

Can Yaman Kimdir?

instagram takipçi hilesi

9f6a015a490605943a1bb6e520e4f387 e1540738410822
Tam adı: Can Yaman
Doğum tarihi: 8 Kasım 1989
Doğum yeri: Suadiye, İstanbul
Boyu: 1,83
Ailesi: Güven Yaman
Sevgilisi:
Mesleği: Avukat, Oyuncu
Aktif Yılları: 2014’ten bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Can Yaman Kimdir? Yakışıklılığı ve oyunculuk alanındaki başarısı ile kendisinden sık sık söz ettirmeyi başaran Can Yaman, 8 Kasım 1989 yılında İstanbul Suadiye’de dünyaya gelmiştir. 29 yaşındaki genç oyuncu, ailesinin tek çocuğudur. Kültürlü ve eğitimli bir aileden geldiği bilinmektedir. Babası Güven Yaman’dır. Annesi ve babası Can Yaman henüz 5 yaşlarında iken ayrılmıştır.

Kökenleri Makedonya ve Yugoslavya’ya dayanan başarılı oyuncu, göçmen bir ailenin çocuğudur. İlk ve orta eğitimini Bilfen Koleji’nde tamamlamıştır. Liseyi ise İtalyan Lisesi‘nde okumuş, lisenin son yılında Öğrenci Değişim Projesi ile gittiği Amerika’da Ohio şehrinde okuluna devam etmiştir. Üniversitede eğitimini ise Yeditepe Üniversitesinde burslu olarak kazandığı Hukuk bölümü ile tamamlamıştır.

2012 – 2013 yıllarında Hukuk bölümünden mezun olan Yaman, üniversitede yine Öğrenci Değişim Projesi ile yurt dışın giderek eğitimini orada tamamladı. Bir yıl Washington’da okuyarak Hukuk dersleri aldı. Öğrenim hayatında çok başarılı olan oyuncu, üniversiteden sonra bir sene zorunlu stajyer avukatlık yaptı. Daha sonra çok ünlü bir kurumda avukatlık mesleğini icra etmeye başladı.

2014 yıllarına kadar bu kurumda avukatlık kariyerine devam eden Can Yaman, başarılı bir avukat olmasının yanında çok yakışıklı ve karizmatik olması ile dikkatleri üzerine çekiyordu.Çevresinin yoğun ısrarları sonucunda Cüneyt Sayıl‘dan oyunculuk eğitimleri almaya başladı. Böylece kendisini oyunculuk alanında da geliştirdi ve ekranlarımızda yerini almaya başladı.

İngilizce, Almanca, İtalyanca ve Lazca dillerini bilen Yaman, çok kültürlü ve donanımlı bir oyuncudur. İlk olarak 2015 yılında “Gönül İşleri” adlı dizide tanıştık onunla. Bu dizide Bennu Yıldırımlar, Selma Ergeç ve Sinem Kobal gibi ünlü isimlerle rol arkadaşı oldu. Kısa sürede yakışıklılığı ve tarzıyla çok sevilen bir oyuncu haline geldi.

Başarılı oyuncu, en büyük çıkışını 2015 yılında baş rol oynadığı “İnadına Aşk” dizisiyle yaptı. Bu dizide Açelya Topaloğlu ile başrolü paylaştı ve zengin iş adamı rolünde oynadı. Rolünü çok iyi yapan Can Yaman, birçok ismin sevgilisi haline geldi. Günümüzde Star TV ekranlarında yayınlanan “Erkenci Kuş” dizisinde Demet Özdemir ile birlikte baş rolü paylaşmaktadır. Kısa sürede ekranların en çok sevilen isimlerinden olmuştur.

ROL ALDIĞI DİZİLER
  1. 2015 – İnadına Aşk
  2. 2016 – Hangimiz Sevmedik
  3. 2017 – Gönül İşleri
  4. 2017 – Dolunay
  5. 2018- Erkenci Kuş
TİYATRO OYUNLARI
  1. Sahte Gelin – Tarihi Türk Tiyatrosu Orta Oyunu (Rauf Altıntak)
  2. Göcekler Göğerince
  3. Varlam ata oyunu
  4. Mavi oyunu (Aykut Göker)
  5. Haybeden Gerçek Üstü Konuşmalar

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
pinterestbiyografi.info

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu