Murat Ongun Kimdir?

instagram takipçi hilesi

murat ongun kimdir 2
Tam adı: Murat Ongun
Doğum tarihi: ??. ??. 1975
Doğum yeri: Ankara, Türkiye
Boyu: 1, 7 m
Burcu: 
Ailesi:
Eşi: Gözdem Ongun
Çocuk (ları): 2 çocuğu var
Mesleği: TV Sunucusu
Aktif Yılları: 1997 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Murat Ongun Kimdir? Murat Ongun, televizyon sunucusudur. Ekrem İmamoğlu‘nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasında sonra Ekrem İmamoğlu‘nun basın danışmanı oldu.

Murat Ongun, 1975 senesinde Ankara’da dünyaya gözlerini açtı

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Giresun’da bitirdi. Üniversite eğitimini ise Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladı ve 1997 yılında mezun oldu.

1996 yılında Ankara’da habercilik yapmaya başladı. 1998 yılında Show TV Ankara’dan, Star Haber İstanbul’a geçiş yaptı. 1998 ve 2008 seneleri arasında ATV, Star TV ve Habertürk TV‘de muhabirlik ve anchormanlik yaptı. Bir süre sonra televizyon yöneticisi oldu. 2008 yılında ise görevini bıraktı. 2009 ve 2010 senesinde arasında “yazıisleri.com” sitesini açtı.

2010 senesinde CEM TV Genel Müdürü oldu. 2012 yılında CNN Türk‘e geçti ve 2014 yılına kadar “Sanayi Rotası” isimli programı sundu. 1999 yılında ABD Dışişleri Bakanlığı’nın daveti ile ABD’ye gitti ve 2 ay boyunca “Yeni Medya ve Türk-Yunan Çatışması Çözümleri” konulu eğitim aldı. Habertürk TV’nin kurucuları arasında yer almaktadır.

Ongun, “Medyanın İç Yüzü” adlı bir kitap çıkardı. Beylikdüzü Voleybol İhtisas Kadın Takımı Yöneticiliği ve Voleybol Şube Sorumlusu olarak görev yaptı. İyi derecede İngilizce konuşabiliyor. Gözdem Ongun ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden 2 çocuğu dünyaya geldi.

Murat Ongun, 2014 ve 2019 yılları arasında Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun basın danışmanlığını yaptı. 2019 yılında yapılan seçimlerde de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu‘nun basın danışmanlığını üstendi. 31 Mart 2019 seçimlerinde ise İstanbul Büyükşehir Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu‘nun basın danışmanlığını yapmaya devam etti.

24 Ocak 2022 günü İstanbul’da başlayan kar yağışı hayatı adeta felç etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeleri ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün almadığı ya da eksik aldığı önlemler sebebi ile milyonlarca İstanbullu mağdur oldu. Binlerce insan gecesini otoban, cami ve misafirhanelerde geçirdi.

Ongun, İBB’nin çalışmadığını iddia eden kişilere “trol” benzetmesi yaptı. Murat Ongun, sahada olduklarını söyledi. Fakat gazeteci Cüneyt Özdemir‘in haberine göre Ongun bırakın sahayı Türkiye’de bile değildi. Ongun, eşi ve çocukları ile beraber İsviçre‘nin Cenevre kentinde kayak tatilinde idi. Bu iddiayı sonradan kendisi de doğruladı ve “buradan işleri takip etmek zor değil” açıklaması yaptı.

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu